Dzięki EA znamy wynik sprzedanych konsol Microsoft w ubiegłym roku.

xboxone_sales

Microsoft nie chętnie ujawnia statystyki sprzedaży konsol Xbox One, w zamian tego pochwalił się osiągnięciami jakie dokonali za sprawą usługi  Xbox Live.

Jednak gracze zawsze czują niedosyt, jeśli brakuje informacji, w których mogą dowiedzieć się ile znajomych jest posiadaczem tego samego systemu. W przeciwieństwie do konkurencji, gdzie Sony ujawnia swoje wyniki sprzedaży raz na kilka miesięcy lub częściej.

Wydawało się, że nie poznamy oficjalnych statystyk konsoli Xbox One, lecz z pomocą nadeszło EA, które w raporcie finansowym wspominają o łącznej sprzedaży obu konsol w wyniku 55 mln sztuk na całym świecie. Dzięki tej informacji można prosto wyciągnąć wyniki sprzedaży, gdzie w tych 55 mln mieści się 35,9 mln sztuk PS4, to pozostała część, czyli 19,1 mln należy do Xbox One.

 

Podsumowując stosunek sprzedaży, to Playstation posiada przewagę nad Xbox One w skali 1.89 – 1. Wynik niezachwycający, jednak trzeba pamiętać, skoro już znalazło się 19 milionów użytkowników XO, to z każdym kolejnym miesiącem będzie ich przybywało…

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

 • a_team napisał: 22:31

  Może się jeszcze rozkręci, chociaż przewaga jest spora :) Myślę, że to też nauczka dla Microsoftu, że muszą dalej pracować i sukces poprzedniej konsoli, nie oznacza sukces następnej :)

 • Gangst3r
  Gangst3r napisał: 13:25

  Sukces sukcesem… Muszą zrozumieć, że sprzęt robi się pod graczy, a nie pod siebie. Tak było w przypadku Xbox One, gdzie z kupnem konsoli skazani byliśmy na dodatek zwany Kinctem, a gdyby na domiar złego było mało, to ów Kinect musiał być podłączony do konsoli, aby ta chciała z nami współpracować. Nacisk jaki wywołał Microsoft szybko odbiło się na sprzedaży i mocnej fali krytyki, która popłynęła w kierunku MS i XO :)

 • a_team napisał: 17:16

  To było bez sensu posunięciem. Nawet nie wiedziałem, że Kinect musi być podpięty do Xbox One :E Ja szczerze mówiąc z kinecta i tak nie korzystam. Może jestem za stary, a może po prostu wolę wygodnie siedzieć i trzymać pada w ręce :)