Dzięki EA znamy wynik sprzedanych konsol Microsoft w ubiegłym roku.

xboxone_sales

Microsoft nie chętnie ujawnia statystyki sprzedaży konsol Xbox One, w zamian tego pochwalił się osiągnięciami jakie dokonali za sprawą usługi  Xbox Live.

Jednak gracze zawsze czują niedosyt, jeśli brakuje informacji, w których mogą dowiedzieć się ile znajomych jest posiadaczem tego samego systemu. W przeciwieństwie do konkurencji, gdzie Sony ujawnia swoje wyniki sprzedaży raz na kilka miesięcy lub częściej.

Wydawało się, że nie poznamy oficjalnych statystyk konsoli Xbox One, lecz z pomocą nadeszło EA, które w raporcie finansowym wspominają o łącznej sprzedaży obu konsol w wyniku 55 mln sztuk na całym świecie. Dzięki tej informacji można prosto wyciągnąć wyniki sprzedaży, gdzie w tych 55 mln mieści się 35,9 mln sztuk PS4, to pozostała część, czyli 19,1 mln należy do Xbox One.

 

Podsumowując stosunek sprzedaży, to Playstation posiada przewagę nad Xbox One w skali 1.89 – 1. Wynik niezachwycający, jednak trzeba pamiętać, skoro już znalazło się 19 milionów użytkowników XO, to z każdym kolejnym miesiącem będzie ich przybywało…

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

 • a_team napisał: 22:31

  Może się jeszcze rozkręci, chociaż przewaga jest spora :) Myślę, że to też nauczka dla Microsoftu, że muszą dalej pracować i sukces poprzedniej konsoli, nie oznacza sukces następnej :)

 • Gangst3r
  Gangst3r napisał: 13:25

  Sukces sukcesem… Muszą zrozumieć, że sprzęt robi się pod graczy, a nie pod siebie. Tak było w przypadku Xbox One, gdzie z kupnem konsoli skazani byliśmy na dodatek zwany Kinctem, a gdyby na domiar złego było mało, to ów Kinect musiał być podłączony do konsoli, aby ta chciała z nami współpracować. Nacisk jaki wywołał Microsoft szybko odbiło się na sprzedaży i mocnej fali krytyki, która popłynęła w kierunku MS i XO :)

 • a_team napisał: 17:16

  To było bez sensu posunięciem. Nawet nie wiedziałem, że Kinect musi być podpięty do Xbox One :E Ja szczerze mówiąc z kinecta i tak nie korzystam. Może jestem za stary, a może po prostu wolę wygodnie siedzieć i trzymać pada w ręce :) 

Send this to friend