Hideo Kojima usunięty z okładki nowego Metal Gear

mgsvpp_hideo

 

Konami niedawno wypuściło nową wersję okładki najnowszej gry z pod ręki mistrza Hideo Kojimy. Założyciel serii po ogłoszeniu oficjalnej informacji z zakończeniem dalszych prac nad kolejnymi częściami serii został usunięty z okładki gry MGS V: Phantom Pain.

 

Sytuacja rozpętała wielki rozgłos w sieci, a wszystko zaczęło się już w kwietniu, kiedy to Kojima oficjalnie ogłosił, że odchodzi od Konami i kończy swoja przygodę z seria Metal Gear. Konami wkrótce po tej informacji usunęło jego logo i nazwisko z okładki na oficjalnej stronie gry.

mgs v pp

Jego logo ma prawdopodobnie pojawić się na Metal Gear Solid Legacy Collection.

 

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain będzie po raz pierwszy grywalne na Gamescom, które odbędą się 5-9 sierpnia. Oficjalna data premiery gry zaplanowana jest na 1 września tego roku i pojawić się ma na PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3, Xbox 360, oraz PC.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

  • a_team napisał: 19:55

    widocznie coś się działo, skoro po tylu latach odchodzi z Konami 🙂 taki twórca jak on na pewno znajdzie zajęcie. Może stworzy nową serię, która z czasem będzie kultowa 🙂