Microsoft zamyka na dobre usługę Xbox Live Indie Games

Xbox-Live-Indie-Games-logo

Po siedmiu latach dostarczania usługi Xbox Live Indie Games przez Microsoft, postanowiono w ostateczności zamknąć usługę na dobre.

Xbox Live Indie Games jest programem MS wspomagającym niezależnym twórcom opracowywać gry na Xboksa 360. Od 9 września wszyscy członkowie usługi nie mogą już więcej wykupować rocznej subskrypcji, a już za okrągły rok przestanie być możliwe publikowanie gier w sklepie Xbox Live Indie Games.

 

W okolicach września 2017 roku sklep zostanie ostatecznie zamknięty na dobre. To jest smutna informacja dla posiadaczy konsol Xbox 360, którym Microsoft daje powoli we znaki, że wsparcie dla tej konsoli powoli zmierza ku końcowi, na rzecz Xbox One. Na koniec warto zaznaczyć, ze dzięki tej usłudze w bibliotece gier AAA znalazło się ok. 3 300 gier mniej lub bardziej interesujących.

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

  • a_team napisał: 12:20

    z tego co kojarzę, to indie games były oznaczone podczas logowania na profil USA, czy u nas jest to to samo, co gry Arcade ? czy się myle ?