Nintendo NX jeszcze w tym roku!

 

Nowa konsola Nintendo NX ma stanąć w szrankach obok aktualnie dostępnych konsolach Xbox One czy PS4 jeszcze w tym roku!

 

Póki co nie ma oficjalnej informacji od Nintendo, ale w sieci już pojawia się sporo plotek oo tym, że nowa konsola będzie miała swoją premierę w tegorocznych targach E3.

Te prognozy potwierdza nawet sam sklep GameStop, gdzie w ostatniej ankiecie dla klientów padło pytanie, która konsole chcą kupić w najbliższych miesiącach. Obok Oculus Rift, Playstation VR czy HTC Vive znalazła się również opcja z Nintendo NX. Ta ankieta składa do refleksji, ponieważ wątpię, że w sklep zamieścił tą opcję „na zapas”.

Czego się można spodziewać?
– nowa konsola powróci do dyskietek porzucając czytnik optyczny jak to było w konsolach z lat 80-tych i 90-tych (do dziś na katridżach z pamięcią flash działa 3DS)
– systemem operacyjnym w Nintendo NX ma być zmodyfikowany Android
– ma pojawić się system osiągnięć i punktacji (znany z konsol Xbox i Playstation)
– Nintendo NX ma być konsolą hybrydową, dającą możliwość korzystania jako normalnej podłączanej bezpośrednio do telewizora z dodatkową opcją korzystania jako kontroler oraz całkowicie przenośną i niezależną konsolą
– pierwsze tytuły na nowy system ma być Zelda NX oraz Dragon Quest X

Póki co nie znamy dokładnej specyfikacji i wyglądu nowego sprzętu., lecz jeśli pojawią się  jakieś nowe doniesienia, to na pewno was o tym poinformuję.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

Send this to friend