Nintendo NX jeszcze w tym roku!

 

Nowa konsola Nintendo NX ma stanąć w szrankach obok aktualnie dostępnych konsolach Xbox One czy PS4 jeszcze w tym roku!

 

Póki co nie ma oficjalnej informacji od Nintendo, ale w sieci już pojawia się sporo plotek oo tym, że nowa konsola będzie miała swoją premierę w tegorocznych targach E3.

Te prognozy potwierdza nawet sam sklep GameStop, gdzie w ostatniej ankiecie dla klientów padło pytanie, która konsole chcą kupić w najbliższych miesiącach. Obok Oculus Rift, Playstation VR czy HTC Vive znalazła się również opcja z Nintendo NX. Ta ankieta składa do refleksji, ponieważ wątpię, że w sklep zamieścił tą opcję „na zapas”.

Czego się można spodziewać?
– nowa konsola powróci do dyskietek porzucając czytnik optyczny jak to było w konsolach z lat 80-tych i 90-tych (do dziś na katridżach z pamięcią flash działa 3DS)
– systemem operacyjnym w Nintendo NX ma być zmodyfikowany Android
– ma pojawić się system osiągnięć i punktacji (znany z konsol Xbox i Playstation)
– Nintendo NX ma być konsolą hybrydową, dającą możliwość korzystania jako normalnej podłączanej bezpośrednio do telewizora z dodatkową opcją korzystania jako kontroler oraz całkowicie przenośną i niezależną konsolą
– pierwsze tytuły na nowy system ma być Zelda NX oraz Dragon Quest X

Póki co nie znamy dokładnej specyfikacji i wyglądu nowego sprzętu., lecz jeśli pojawią się  jakieś nowe doniesienia, to na pewno was o tym poinformuję.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.