Nintendo zamyka serwis Google Maps na Wii

wiistreetu

Nintendo po raz kolejny zaskakuje swoich użytkowników przykrymi informacjami odnośnie usług dostępnych na konsoli Wii. Tym razem pod nóż poszedł serwis Google Maps, posiadaczom Wii znany jako Wii Street U.

Wii Street U, był konsolowym odpowiednikiem Google Maps, który pozwalał na korzystanie z wszystkich dobrodziejstw od Google z tą różnicą, że nie na monitorze komputera, lecz na TV oraz przenośnym padzie WiiU.

Aplikacja po raz pierwszy pojawiła się na konsoli do pobrania za darmo w 2013 roku. Aktualnie Nintendo pobiera opłatę w wysokości 5$ za jej użytkowanie, które niestety dostępne było do 31 stycznia. Od tego dnia usługa nie jest już oficjalnie dostępna w wirtualnym sklepie.

 

To już kolejna usługa zamknięta przez japońską markę, podobna sytuacja miała miejsce z WiiTV, które zostało zamknięte kilka miesięcy temu po 3-letniej dostępności na platformie.

 

Zaistniałe kroki przez firmę mogą być przyczyną premiery nadchodzącej nowej konsoli Nintendo NX, która będzie posiadać popularniejszą technologię (mowa o systemie Android) dostępną nie tylko w branży gier.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.