Pasjans w Windows 10 będzie wymagać opłaty za usunięcie reklam!

solitaire_xa

 

Chyba każdemu posiadaczowi komputera stacjonarnego, laptopa czy netbooka z systemem Windows na pewno znana jest gra Pasjans. Możliwe, że wielu zaczynało swoją przygodę z grami właśnie z tą dostępną od lat w Windowsie, być może ta gra zajmuje szczególne miejsce w naszych sercach lub jej obecność w podstawowym pakiecie systemu operacyjnego dla wielu oznaczało zabicie nudów w pracy bądź w szkole PC, gdzie spędzono setki godzin na graniu w nią.

Pasjans stał się nowym nieodzownym elementem dostarczanym do systemu Windows, do którego zdążyliśmy przywyknąć, niestety do momentu. Ponieważ ta gra to „podarunek” ze strony Microsoftu, podarunek, który nie pojawił się w standardzie wraz z systemem Windows 8, lecz jako dodatek oferowany w sklepie.

 

Niestety miano zwane „podarunkiem” zmieniło swoje nazwę na nowy komercyjny pakiet instalacyjny, który jest możliwy do pobrania w sklepie. tym razem uwzględniając niewielką opłatę w zamian za brak reklam w grze. Cena $1,50 wynosi za grę bez reklam na miesiąc a $10 usunie je nam z gry na rok. Oczywiście po upływie terminu ważności określonego w terminie opłaty wymagana jest kolejna przedłużająca okres.

 

Ta sytuacja była zaskoczeniem dla wielu i nie przyniosła pozytywnych reakcji. Chociaż trzeba powiedzieć sobie szczerze, Windows 10 jest udostępniany całkowicie za darmo, więc biznes musi nadal się kręcić, a Microsoft w pewien sposób zarabiać pieniądze.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.