PS4 sprzedało się w 22.3 milionach sztuk na całym świecie

sony_ps4_sold_xa

Sony przedstawia wykres sprzedaży konsol PS4 w roku fiskalnym 2014, który zakończył się z dniem 31 marca 2015. Wynik osiągnięty przez producenta wynosi 14.8 mln sprzedanych sztuk.

Sony wraz ze wzrostem sprzedaży hardware’u skupiało swoją uwagę również na software, czyli usługi sieciowe i oprogramowanie dostępne pod szyldem Playstation.

 

Firma patrząc wstecz, planuje sprzedaż 16 milionów konsol Playstation 4 w aktualnym roku fiskalnym.

Choć wyniki są imponujące to jeszcze sporo brakuje PS4 do wyników sprzedaż swojego poprzednika PS3, który sprzedał się w 80 milionach sztuk od listopada 2013.

 

Chcący porównać wyniki sprzedaży pomiędzy Sony, a konkurencyjną konsolą Xbox One od Microsoft napotykamy pewien problem ponieważ ten drugi nie ujawnia swoich wyników sprzedaży od listopada 2014, kiedy to ostatnio słyszeliśmy o liczbie 10mln sztuk.

Nie wiadomo, czy Microsoft w swoich obliczeniach podziela sprzedaż swoich konsol czy łączy wyniki obu, czyli Xbox One oraz Xbox 360.

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

  • Światowe wyniki sprzedaż PS4 vs Xbox One vs Wii U – aktualizacja wrzesień 2015 | Xbox Arcade – Najszybciej rozwijający się portal o konsolach w Polsce! napisał: 21:10

    Pingback:

Send this to friend