PS4 sprzedało się w 22.3 milionach sztuk na całym świecie

sony_ps4_sold_xa

Sony przedstawia wykres sprzedaży konsol PS4 w roku fiskalnym 2014, który zakończył się z dniem 31 marca 2015. Wynik osiągnięty przez producenta wynosi 14.8 mln sprzedanych sztuk.

Sony wraz ze wzrostem sprzedaży hardware’u skupiało swoją uwagę również na software, czyli usługi sieciowe i oprogramowanie dostępne pod szyldem Playstation.

 

Firma patrząc wstecz, planuje sprzedaż 16 milionów konsol Playstation 4 w aktualnym roku fiskalnym.

Choć wyniki są imponujące to jeszcze sporo brakuje PS4 do wyników sprzedaż swojego poprzednika PS3, który sprzedał się w 80 milionach sztuk od listopada 2013.

 

Chcący porównać wyniki sprzedaży pomiędzy Sony, a konkurencyjną konsolą Xbox One od Microsoft napotykamy pewien problem ponieważ ten drugi nie ujawnia swoich wyników sprzedaży od listopada 2014, kiedy to ostatnio słyszeliśmy o liczbie 10mln sztuk.

Nie wiadomo, czy Microsoft w swoich obliczeniach podziela sprzedaż swoich konsol czy łączy wyniki obu, czyli Xbox One oraz Xbox 360.

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

  • Światowe wyniki sprzedaż PS4 vs Xbox One vs Wii U – aktualizacja wrzesień 2015 | Xbox Arcade – Najszybciej rozwijający się portal o konsolach w Polsce! napisał: 21:10

    Pingback: