Red Dead Redmeption pojawił się na Xbox One, aby po chwili zniknąć

Red Dead Redemption, czyli połączenia GTA oraz klimatów rodem z dzikiego zachodu nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Gra od Rockstar pojawiła się w ten weekend na liście gier możliwych do pobrania w ofercie wstecznej kompatybilności. To doniesienie wzbudziło spory entuzjazm wśród posiadaczy nowej konsoli.

rdr_download

Gra nie jest już dostępna oficjalnie, ale szum jaki wywołali zbulwersowani gracze nie pozostał bez odzewu ze strony M$. Wytłumaczenie całej tej sytuacji spadło na Majora Nelsona (Larry’ego Hyrb’a), który na stronie supportu xbox.com wyjaśnił:

„Microsoft tests all Xbox 360 games with our emulator to ensure a quality experience across a breadth of titles,”. “Due to an error, some of the games currently in test were accidentally made available. We have since removed access to those games, and apologize for any confusion this may have caused. We will have more information on upcoming releases soon.”

Tym, którym udało się zainstalować grę przed jej usunięciem mogą z niej korzystać, lecz tylko offline. Niestety na nie wiele to się zda ponieważ zapisać stan gry będziemy mogli jedynie online, a połączenie się w trakcie uruchomionej gry skutkuje pobraniem aktualizacji, która uniemożliwia późniejsze jej uruchomienie.

Tak więc, jak widać Red Dead Redemption było dostępne za sprawą błędu ze strony Microsoftu. Niemniej jednak sprawa ta nabrała takiego rozmachu, że gigant z Redmond postanowił podjąć kolejny krok i uzgodnić warunki z deweloperem o dołączeniu tej gry do programu wstecznej kompatybilności w najbliższym czasie. Miejmy nadzieję, że to będzie najbliższy czas…

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.