Sony Computer Entertainment już nie istnieje. Poznaj nowe Sony Interactive Entertainment LLC.

sce

Sony wprowadziło zmianę w nazwie firmy, celem tych zmian według Sony było połączenie dwóch niezależnych marek wewnętrznych odpowiedzialnych za część offline i online. Sony Computer Entertainment wraz Sony Network Entertainment, bo tak nazywały się oddziały odpowiedzialne przeistoczyły się w Sony Interactive Entertainment.

SIE-banner

SCE było odpowiedzialne głównie za projektowanie, produkcję i sprzedaż konsol. Natomiast SNE pracowało nad usługami sieciowymi dla sprzętu Japończyków.

Nazwa Sony Computer Entertainment powstała w 1993r. jeszcze przez wypuszczeniem na rynek pierwszego Playstation. I tak ta nazwa towarzyszyła nam przez PS2, PS3, PSP, PS Vita i częściowo PS4.

Nowa firma swoją siedzibę będzie mieścić w San Mateo, Kalifornia (Stany Zjednoczone). Zgodnie z komunikatem firmy, zostanie utrzymana siedziba w Londynie, która otrzyma nową nazwę – Sony Interactive Entertainment Europe zamiast dotychczasowego Sony Computer Entertainment Europe. Połączenie podmiotów odpowiedzialnych za PlayStation ma pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji marki, a nawet jej umocnieniu.

 

Sony Interactive Entertainment zacznie swoje działanie 1 kwietnia 2016 roku.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

 • iras napisał: 19:31

  Pierwsze połowiczne logo firmy z poczciwego starego szaraka, stare dobre czasy….mmm dobrze się cofnąć trzeba reaktywować ps one i wstawić zdobyczny laser i pobawić się w stare tytuły mimo grafiki „niedoskonałej” tekken 3 działał i prezentował się super.
   

  „>tumblr_nnhfn9v9bN1uu78c9o1_500.gif

 • Gangst3r
  Gangst3r napisał: 22:20

  Gry na PSX w tamtych czasach, gdzie dominowała era 32-bitów były jedne z najpiękniejszych dostępnych na konsole domowe (Gran Turismo, Crash Bandicoot, Metal Gear Solid, Tekken 3 czy legendarny Final Fantasy VII).
   
  Wspomnienia wspomnieniami, miejmy nadzieję, że z tego połączenia oddziałów Sony wyjdzie coś dobrego :)

 • a_team napisał: 14:52

  czytałem o tym na money.pl 😀 Raczej jak coś takiego robią, to powinno wyjść coś dobrego 🙂