Sony Computer Entertainment już nie istnieje. Poznaj nowe Sony Interactive Entertainment LLC.

sce

Sony wprowadziło zmianę w nazwie firmy, celem tych zmian według Sony było połączenie dwóch niezależnych marek wewnętrznych odpowiedzialnych za część offline i online. Sony Computer Entertainment wraz Sony Network Entertainment, bo tak nazywały się oddziały odpowiedzialne przeistoczyły się w Sony Interactive Entertainment.

SIE-banner

SCE było odpowiedzialne głównie za projektowanie, produkcję i sprzedaż konsol. Natomiast SNE pracowało nad usługami sieciowymi dla sprzętu Japończyków.

Nazwa Sony Computer Entertainment powstała w 1993r. jeszcze przez wypuszczeniem na rynek pierwszego Playstation. I tak ta nazwa towarzyszyła nam przez PS2, PS3, PSP, PS Vita i częściowo PS4.

Nowa firma swoją siedzibę będzie mieścić w San Mateo, Kalifornia (Stany Zjednoczone). Zgodnie z komunikatem firmy, zostanie utrzymana siedziba w Londynie, która otrzyma nową nazwę – Sony Interactive Entertainment Europe zamiast dotychczasowego Sony Computer Entertainment Europe. Połączenie podmiotów odpowiedzialnych za PlayStation ma pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji marki, a nawet jej umocnieniu.

 

Sony Interactive Entertainment zacznie swoje działanie 1 kwietnia 2016 roku.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

 • iras napisał: 19:31

  Pierwsze połowiczne logo firmy z poczciwego starego szaraka, stare dobre czasy….mmm dobrze się cofnąć trzeba reaktywować ps one i wstawić zdobyczny laser i pobawić się w stare tytuły mimo grafiki „niedoskonałej” tekken 3 działał i prezentował się super.
   

  „>tumblr_nnhfn9v9bN1uu78c9o1_500.gif

 • Gangst3r
  Gangst3r napisał: 22:20

  Gry na PSX w tamtych czasach, gdzie dominowała era 32-bitów były jedne z najpiękniejszych dostępnych na konsole domowe (Gran Turismo, Crash Bandicoot, Metal Gear Solid, Tekken 3 czy legendarny Final Fantasy VII).
   
  Wspomnienia wspomnieniami, miejmy nadzieję, że z tego połączenia oddziałów Sony wyjdzie coś dobrego :)

 • a_team napisał: 14:52

  czytałem o tym na money.pl 😀 Raczej jak coś takiego robią, to powinno wyjść coś dobrego 🙂

Send this to friend