Sony wciąż traci miliony na swoich smartfonach z serii Xperia

sonyxperia_sold

Pomimo świetnych wyników sprzedaży konsol Playstation od Sony, to inaczej ma się sytuacja odnośnie telefonów produkowanych przez firmę.

Patrząc na podsumowanie roku fiskalnego 2014 oraz prognoz na rok 2015 Sony ciągle odnośni straty sprzedaży. Oddział mobilny ciągle zalicza straty pomimo wyglądających całkiem nieźle wyników z roku fiskalnego.

Zacznijmy od tego, że Sony w roku 2014 odniosło zysk w wysokości $567 milionów, lecz mimo tego odnotowano sporą stratę w wysokości $1,06 miliarda. Powodem tego było wykupienie całego mobilnego oddziału przez Sony i wprowadzanie nowego marketingu, napędzane czujnikami do aparatu, grami oraz rozrywką.

W roku 2015 Sony przewiduje spadek sprzedaży swoich telefonów, a to ze względu na większy nacisk produkcji smartfonów wyższej klasy (mowa np. o nowym Xperia Z4), a obniżenie produkcji modelów z tańszej półki, np. Xperia E4.

 

Sony mimo to planuje zarobić na dywizji mobilnej i odnieść zyski w kolejnym roku fiskalnym, przez wprowadzenie kolejnych zmian marketingowych. Szacuje się, że firma chce uzyskać dochód netto w wysokości $1.17 miliardów.

 

Póki co nie zapowiada się na przełom, ponieważ Xperia Z4 nie odnosi większego sukcesu sprzedaży przy konkurencyjnym Samsung S6 oraz iPhone 6. Choć przypominamy, że czujniki, kamery i kilka innych elektronicznych bajerów posiadanych przez koreańskiego oraz amerykańskiego producenta pochodzą od Sony.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.