Sony wraz z PS4 nie ma sobie równych w europie

 

142_1080p-ps4-vs-xbox-one-1-1920x1080-wallpaper

Sony wraz ze swoim Playstation 4 wciąż pokonuje Xbox One w wynikach sprzedaży.

Japoński gigant jak donosi serwis BÖRSE ONLINE wprowadzając konsolę PS4 na teren Niemiec nadal prowadzi w wynikach sprzedaży bijąc na łeb konkurencję. Sony oddala się od konkurencji, mimo faktu, ze Microsoft wciąż obniża ceny Xbox One.

W publikacji zamieszczono informację, rzekomo pochodzącą ze sprawdzonego źródła, w którym podano wynik sprzedaży obu konsol. Playstation 4 od swojej premiery u naszych zachodnich sąsiadów sprzedało ok 1.6 miliona konsol, gdy w tym samym czasie Microsoft ze swoim Xbox One dotarli dopiero do 1/4 tego wyniku w sumie sprzedając 378,000 sztuk.

Ogółem Microsoft oraz Nintendo w tym roku nie zaliczyli spadku sprzedaży swoich konsol, lecz ich poprawę. Szef oddziału Sony – Uwe Bassendowski, stwierdził, że „Jedyną rzeczą jaka może obrócić aktualny trend, będzie znaczna obniżka cen”.

 

Oczywiście na znaczące obniżki cen nie ma co liczyć w najbliższym czasie, ale Microsoft zapewne już zastanawia się co zrobić, aby nie odbiegać znacząco od swojego japońskiego rywala.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

Send this to friend