Sony wraz z PS4 nie ma sobie równych w europie

 

142_1080p-ps4-vs-xbox-one-1-1920x1080-wallpaper

Sony wraz ze swoim Playstation 4 wciąż pokonuje Xbox One w wynikach sprzedaży.

Japoński gigant jak donosi serwis BÖRSE ONLINE wprowadzając konsolę PS4 na teren Niemiec nadal prowadzi w wynikach sprzedaży bijąc na łeb konkurencję. Sony oddala się od konkurencji, mimo faktu, ze Microsoft wciąż obniża ceny Xbox One.

W publikacji zamieszczono informację, rzekomo pochodzącą ze sprawdzonego źródła, w którym podano wynik sprzedaży obu konsol. Playstation 4 od swojej premiery u naszych zachodnich sąsiadów sprzedało ok 1.6 miliona konsol, gdy w tym samym czasie Microsoft ze swoim Xbox One dotarli dopiero do 1/4 tego wyniku w sumie sprzedając 378,000 sztuk.

Ogółem Microsoft oraz Nintendo w tym roku nie zaliczyli spadku sprzedaży swoich konsol, lecz ich poprawę. Szef oddziału Sony – Uwe Bassendowski, stwierdził, że „Jedyną rzeczą jaka może obrócić aktualny trend, będzie znaczna obniżka cen”.

 

Oczywiście na znaczące obniżki cen nie ma co liczyć w najbliższym czasie, ale Microsoft zapewne już zastanawia się co zrobić, aby nie odbiegać znacząco od swojego japońskiego rywala.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.