Użytkownicy PS3, czas na zakup Playstation 4

Super_Slim_PS3_35454664_35454666_35454667_35454668_18_1

Jeszcze wielu posiadaczy PS3 nie myśli o zmianie konsoli na nową generację. Zapewne większość jeszcze woli poczekać na pokaźną bibliotekę gier na PS4, niż wydawać pieniądze na sprzęt z ilością świetnych gier, które można dostać tylko na najnowszej konsoli Sony – lista exclusive’ów na PS4.

Jednak większość deweloperów myśli w zupełności inaczej, pomijając poprzednią generację i wydając swoje gry na najnowsze konsole. Przykładem jest Ubisoft, który ogłosił najnowszą cześć serii Assassin Creed: Sindicate wyłącznie na Ps4, XO oraz PC.

Ta decyzja nie została podjęta ot tak, żeby zachęcać do kupna nowej konsoli, lecz powodem takiego podejścia są dochody przynoszące dane platformy.

Opierając się o przykład Ubisoftu, który zwykle wydawał swoje gry na wszystkie dostępne konsole na rynku (począwszy od konsol stacjonarnych po konsole przenośne), nagle zmienił podejście i ograniczył się tylko do najnowszych generacji.

Firma w swoim ostatnim raporcie finansowym, w którym zawarte są dochody za tytuły AAA przedstawiła, że w ubiegłym roku fiskalnym wydając dwie wersje swojego kluczowego tytułu Assassins Creed na obie konsole Sony (AC: Unity na PS4 oraz AC: Rogue  na PS3), większą sprzedaż osiągnęło na Playstation 4. Więc wydanie najnowszej części Sindicate na PS4 ma sens.

W wyżej wymienionym raporcie firma ujawnił, że dochody z ich gier najwięcej przyniosła konsola Sony – PS4, aż 32% dochodów, Xbox One – 20%, na PS3 liczba ta wynosiła 13%, a Wii U zaledwie 1%.

 

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.