Xbox One będzie kompatybilny wstecz z grami na oryginalnego Xbox’a

xbox_backward_compatibility_Xa

Microsoft aktualnie walczy z kompatybilnością wsteczną z poprzednią generacją konsoli ciągle dodając do ich listy kolejne gry z bogatej biblioteki Xbox 360, a już się mówi o wsparciu dla emulacji gier z pierwszego Xbox’a.

Informacja o wstecznej kompatybilności wywołała niemałe zamieszanie wśród posiadaczy konsol Xbox One, którzy nie będą musieli już posiadać trzymać dwóch konsol obok siebie, aby móc pograć w gry niedostępne na najnowszej konsoli Xbox, takie jak Halo 3, seria Mass Effect czy Borderlands (dla przypomnienia Microsoft wraz z debiutem Xbox One oficjalnie zaprzeczał o możliwości pojawienia się takiej funkcji).

 

Oczywiście aktualny status listy gier objętych programem wstecznej kompatybilności nie zachwyca, a pomimo tego Phil Spencer już nieoficjalnie chwali się na swoim Twitterze o poszerzeniu tej funkcjonalności do możliwości uruchomienia gier z pierwszego Xbox’a. Jak wiadomo Xbox One jest zbudowany na zupełnie nowej architekturze, więc w grę wchodzi tylko emulacja, a z tym to różnie bywa.

Dlatego więc nie ma co się cieszyć. Na więcej informacji musimy poczekać do momentu oficjalnego głosu od Microsoft.

 

A wy co myślicie o wsparciu dla gier z oryginalnego Xbox’a?

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także grami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz gameplay, bez którego najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach próbuje sił w projektowaniu grafik komputerowych i poczytać ciekawą lekturę...

  • a_team napisał: 19:35

    byłóby fajnie, gdyby można było odpalać gierki z X1 dla tych, którzy nie posiadają konsol wcześniejszych generacji 🙂

Send this to friend