Assassin’s Creed Ragnarok to kolejna odsłona serii?

Ubisoft pracuje nad odsłoną serii Assassin’s Creed, która przeniesie graczy do ery wikingów – sugeruje grafika znaleziona w The Division 2 oraz nieoficjalne informacje. Projekt może otrzymać podtytuł Ragnarok.

Jeden z miłośników wspomnianej strzelanki odnalazł w grze plakat reklamujący fikcyjną sztukę operową o nazwie „Valhalla” (w mitologii nordyckiej miejsce przebywania poległych wojów).

Postać na obrazku ubrano w czerwono-białe szaty, kojarzone z bractwem Asasynów. Ponadto, mężczyzna z całą pewnością trzyma w dłoni Rajskie Jabłko – w serii o zakapturzonych zabójcach zaawansowany technologicznie sprzęt, stworzony przez Pierwszą cywilizację.

ac1
Nie należy traktować plakatu jako zapowiedzi…
ac2
…ale Rajskie Jabłko to sugestywny symbol

Ubisoft już wcześniej ujawnił grę za pomocą tzw. easter egga. W trakcie jednej z misji w Watch Dogs 2 mieliśmy okazję zobaczyć krótki zwiastun Pioneer – projektu, który nadal powstaje, choć ze zmienioną koncepcją.

Co ciekawe, w Assassin’s Creed 2 pojawiła się informacja, że złote jabłka, które często pojawiają się w mitologii nordyckiej, to wspomniane Rajskie Jabłka – wikingowie nie są więc nowością w serii.

Wato też wspomnieć, że w lutym zeszłego roku do sieci trafiły grafiki również sugerujące powstanie Assassin’s Creed Ragnarok. Pracująca w mediolańskim oddziale Ubisoftu artystka Michele Nucera opublikowała kilka obrazków z łodziami wikingów i zakapturzoną postacią.

ac3
Na obu obrazkach widzimy drakkary
ac4
Czy to grafiki koncepcyjne gry?

Jeden z plików nazwano „michele-nucera-assassincreedragnarok-bay-09.jpg”.

Przypomnijmy, że w 2019 roku nie zadebiutuje kolejna odsłona serii. Ubisoft skupia się na wdrażaniu nowej zawartości do Assassin’s Creed Odyssey.

Źródło: GamesRadar, Grynieznane

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade