Bloodborne wróci jako gra planszowa. Jest zwiastun

Firma CMON opublikowała nowy zwiastun Bloodborne: The Board Game – oficjalnej gry planszowej opartej na wydanej w 2015 roku produkcji od deweloperów z japońskiego studia From Software.

Podobnie jak w przypadku oryginału, akcję osadzono w Yharnam, przypominającym nieco XIX-wieczną Szkocję. Metropolię opanowała zaraza, która dużą część mieszkańców przekształciła w potwory.

Planszowa edycja przeznaczona jest dla maksymalnie czterech graczy. Uczestnicy zabawy pokierują poczynaniami łowców i w trakcie rozgrywki postarają się odkryć tajemnice mrocznego miasta. Nie zabraknie oczywiście walki z oponentami, toczonej z użyciem kart.

Twórcy obiecują, że podczas starć istotną rolę odegra poznawanie zachowania przeciwników i wykorzystywanie ich słabości. Sami wrogowie przedstawieni zostaną w formie figurek, a zmagania rozegrają się na specjalnej planszy.

Ewentualna śmierć bohatera nie zakończy jednak rozgrywki, ponieważ może ulec wskrzeszeniu. Aby jednak nie było za prosto, wraz z postacią mogą powrócić wcześniej pokonani wrogowie i wyeliminowane przeszkody.

boodborne_planszowka
Bloodborne w nietypowej formie

Zobacz: Bloodborne – Poradnik, Solucja

Bloodborne: The Board Game powinno zadebiutować w 2019 roku, ale dokładnej daty premiery nie ujawniono. Natomiast 23 kwietnia rozpocznie się zbiorka pieniędzy – autorzy chcą zgromadzić fundusze na realizację projektu.

Co ciekawe, CMON w przeszłości wydało już karciankę opartą na wspomnianej grze od From Software. W planach jest także karciana wersja God of War.

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade