Cuphead. Nowa aktualizacja dodaje możliwość wyboru postaci i polski język

Klimatyczna platformówka oczarowała fanów na całym świecie. Cuphead został doskonale wystylizowany i przypomina kreskówki z przełomu lat 30. i 40. XX wieku. Niedawno twórcy wypuścili port na Nintendo Switch i otrzymali dużo pochwał za staranność, z jaką gra została przeniesiona. 

Cuphead na Nintendo Switch to „port perfekcyjny”

Korzystając z pozytywnego rozgłosu, wypuścili aktualizację oznaczoną numerem 1.2. Pomimo tego, że jest ona darmowa, to jej spora zawartość znów wystawia StudioMDHR na owacje

Pierwszym i największym dodatkiem, który przynosi rozszerzenie, jest możliwość rozegrania kampanii dla pojedynczego gracza jako Mugman. Ów jest bratem tytułowego Cupheada i wcześniej dostępny był tylko w trybie kooperacji dla dwóch graczy. 

Kolejnym ważnym elementem jest wsparcie dla 11 języków – w tym języka polskiego. Twórcy chwalą się także, że przy animowanych elementach związanych z literami, pracowali z zawodowymi kaligrafami. Potwierdza to tylko, że nawet po takim czasie od premiery, dalej podchodzą do Cuphead z takim samym szacunkiem. 

Jakby tego było mało, aktualizacja wprowadza pełne animacje dla przerywników filmowych. Pozwoli to na jeszcze lepszą immersję względem klimatu tytułu i zdecydowanie przysłuży się całości. Pozostając przy animacjach, dwa bohaterowie dostali nowy intra do walk. W notce aktualizacyjnej autorzy zapewniają, że będzie niezwykle efektownie!

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade