Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Spolszczenia do gier


Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj z tłumaczeniami od wersji PC to te same pliki wystaczy podmiana plików, lecz przed tym procesem zrób sobie backup orgi plików :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Jeżeli chcecie zagrać w gry na Xboxie po polsku to jest już od jakiegoś czasu taka możliwość. Daję tutaj linki do wszystkich spolszczeń jaki udało mi się znaleźć. Opis instalacji znajduję się w każdym archiwum, jeżeli go nie ma to po prostu działamy na tak zwaną "podmiankę" czyli zamieniamy pliki gry na te z paczki.    AKTUALIZACJA 10.10.2021 - Odświeżone linki przez Gangst3r Black (28.67 KB) Hidden Content &#13

Jeszcze jedno spolszczenie którego niema na forum   [XBOX]Call of Cthulhu Dark Corners of the Earth.7z http://www5.zippysha...15523/file.html   i FIFA 07 z polskim lektorem   [XBOX]SPOL_FIFA_07.rar http://www39.zippyshare.com/v/87589551/file.html   i jeszcze jedno   spolszczenie do kangurka kao 2 http://sendfile.pl/86320/KAO_2_lang_xb.rar

Wszystkie spolszczenia do pobrania w jednym pliku.       https://mega.co.nz/#!Mt9WWB6B!fa5Kky7Zw3FxsqowZB4kymp5NVB0nKFECuorR1WAYys        upload by xboxfan

Dodane grafiki

Ma ktoś spolszczenie do .Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth 1,14 gb.

 

Chodzi mi o dialogi bo wszystkie te spolszczenia co znalazłem spolszczają tylko napisy. Natomiast napisy do dialogów w grze są już po angielsku. Nie za bardzo kumam angielski jak szybko mówią i cała historia traci sens. Było tutaj już w temacie takie spolszczenie lecz w pewnym momencie gry mianowicie na 7 % gra się wyłącza właśnie przez to spolszczenie bo jak domniemywam jest niepełne. Instalowałem bez niego i mogłem iść dalej. Spolszczenie miało 77 mb do katalogu xbox w grze. Plików w tym folderze było o połowę mniej niż w folderze z zainstalowaną grą,a cały był niby do zmiany. Zrobiłem tak i część plików zamieniło ,a te które nie miały zamienników  zostały. Nie działało. Po usunięciu folderu i wgraniu nowego folderu xbox z małą ilością plików gra się nie włączała w ogóle.

 

Jest to gra z serii Bethesda Softworks.

 

Szukam już drugi dzień i nic. Sam chciałem zrobić spolszczenie, ale ciężko. Nie wiem który to plik, bo może wszystkie trzeba z folderu xbox. Jeżeli ktoś posiada spolszczenie to proszę o wstawkę. Jest na chomiku polska wersja gry, ale ja niestety korzystam z aero2 i nie możliwe jest pyknięcie prawie 1gb bo rozłącza mnie co godzinę. Na torrentach też szukałem, ale jest tylko wersja ang.

 

Jak ktoś wrzuci wielkie dzięki z góry :-).

 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Gdyby ktoś potrzebował to w tym poście wszelkie informacje o tych spolszczeniach:
 

Krzaczki tongue.png W GTA tak samo nie ma polskich znaków smile.png W PGR2 od polskiego teamu też nie ma tongue.png

Co do tłumaczeń:
Brother in Arms - u mnie uwaliło grę...
Fable - dobre tłumaczenie
Far Cry - pecetowe dobre tłumaczenie
FIFA 07 - wyciągnięte oryginalne tłumaczenia z wszystkich dostępnych wersji i jest świetne!
GTA:VC - dobre tłumaczenie
GTA:SA - pecetowe dobre tłumaczenie
Jade Empire - średnie u mnie jak u goku, były krzaczki
KOTOR2 - nie pamiętam, ale chyba pecetowe
PGR2 - amatorskie, ale dobre bez PL znaków
Riddick - dobre tłumaczenie, ale chyba bez pl znaków

Reszty nie testowałem smile.png


Również na jednym forum znalazłem taką o to listę:
 

 

Concer-przetłumaczony jeden poziom
Dreamfall The Longest Journey-Sam dubing, napisy nie działają, trzeba w hex edytorze przestawiać linijki i usuwać polskie znaki, ktoś to kiedyś robił z teampm ale nie skończył.
Fable-Spolszczenie gites malina, wszystko jak należy, oczywiście kinowe. :)
Far Cry Evolution- W miare dobre amatorskie spolszczenie, nie widziałem większych błędów.
FIFA 2005-07 World Cup-spolszczenie samych napisów bez komentarza.
Gta San Andreas-technicznie w porządku, o resztę trzeba sądzić cenege. :P
Gta3-Spoko loko działa majonez.
Gta Vice City-nie sprawdzałem, mam wersje ntsc na której nie działa spolszczenie, to samo się tyczy gta3, spolszczenie nie działa na wersjach ntsc.
Ice Age2-nie sprawdzałem osobiście, ale słyszałem że z polskim dubbingiem
KOTOR1-2-wszystko wporządku, niektóre filmiki nie spolszczone bo trzeba by było edytować te filmy. :)
Need for Speed Carbon/Most Wanted- spolszczone wszystko oprócz filmów
Prince of Persia T2T- amatorskie spolszczenie w którym menusy i interfejs są spolszczone, dialogi i reszta nie są. (po co takie spolszczenie?)
Shrek 2- same napisy (szkoda że nie jest tak jak w Ice Age2)
Splinter Cell ChT-napisy spolszczone, można wrzucić z polskiej wersji na pc filmiki. Głosy podczas brefingu i gry pozostają Angielskie.
Toca 2- ta sama sytuacja co w nfs.


Od siebie mogę dodać:
True Crime New York City, nie wiem czy amatorskie czy wyciągnięte z wersji pc, ale jak najbardziej dobrze przetłumaczone.
Black - Tragedia, łatwiej cokolwiek zrozumieć po angielsku niż po spolszczeniu. Teksty typu kali jeść, kali pić to tutaj na każdym kroku.
Jak przetestuje więcej to dopiszę. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj ukazało się spolszczenie tworzone od 4 lat do Psychonauts. Przetestowałem na wersji xboxowej NTSC i wszystko działa prócz polskich liter brak ą, ę, ć oraz ś. Jakiś pomysł jak to poprawić? Foldery i pliki się zgadzają, więc teoretycznie powinno śmigać. Jutro spróbuje jeszcze na wersji PAL to dam znać co i jak. :)  Niestety ta sama sytuacja, więc pewnie trzeba pogrzebać w plikach spolszczenia, a nie bardzo wiem jak wydobyć te pliki językowe.


Psychonauts:

http://grajpopolsku.pl/download/psychonauts/

 

@EDIT
Zapytałem autora spolszczenia o to i otrzymałem taką odpowiedź:
 

Trzeba by podmienić znaki w całym spolszczeniu, ale to jest trochę roboty i na dodatek przez to będzie się ono wydawało niekompletne, a na to niestety nie mogę się zgodzić. Podejrzewam, że chodzi tutaj o inny system kodowania znaków czy coś, ale to ja już pomóc nie mogę.



Jeśli komuś nie przeszkadzają dziwne literki zamiast naszych polskich to można podmienić sobie pliki, w przeciwnym razie trzeba pograć w oryginalnym języku.

Edytowane przez grundzio12
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Otworzyłem plik ze spolszczeniem morrowinda w notatniku, tam jest tysiące linijek tekstu, gra nie warta świeczki.

 

A co do spolszczeń które testowałem :

 

Call of Cthulhu Dark Corners - wszystko dobrze

Dreamfall The Longest Journey - polski dubbing ale angielskie napisy

Fable the lost chapters - wszystko git

Far Cry Evolution - również wszystko poprawnie

GTA 3 - podmieniłem pliczek ale gra nadal po angielsku, może coś źle robię

GTA SA - wszystko dobrze

Hitman Blood Money - bez problemów

Piraci z karaibów - działa

Silent Hill 4 - też bez problemów

Morrowind  - krzaki zamiast polskich znaków

Psychonauts - krzaki zamiast polskich znaków

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Polskich liter nie ma az tak wiele, a nie da sie zrobic zamiane wszystkich "ą" na "a" itd itd i zapisać ponownie? Przecież nie trzeba tego robic jeden za drugim.

Czy polskie pliki z bloodmoon oraz tribunal beda dzialac na xbox po podmiance?

 

Zmienilem wszystkie polskie literki na te bez ogonkow uzywajac HEX EDYTORA - jak ktos chce niech sprawdzi:

 

MORROWIND:

 

https://filebin.net/lae8ie1rsnespox9/Morrowind.7z?t=htxym22h

 

http://wrzucplik.pl/pokaz/1802927---tjqa.html

 

https://megawrzuta.pl/download/11fa70dbcbd885ce66b5b0f19e17d996.html

Edytowane przez myduis
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polskich liter nie ma az tak wiele, a nie da sie zrobic zamiane wszystkich "ą" na "a" itd itd i zapisać ponownie? Przecież nie trzeba tego robic jeden za drugim.

Czy polskie pliki z bloodmoon oraz tribunal beda dzialac na xbox po podmiance?

 

Zmienilem wszystkie polskie literki na te bez ogonkow uzywajac HEX EDYTORA - jak ktos chce niech sprawdzi:

 

MORROWIND:

 

https://filebin.net/lae8ie1rsnespox9/Morrowind.7z?t=htxym22h

 

http://wrzucplik.pl/pokaz/1802927---tjqa.html

 

https://megawrzuta.pl/download/11fa70dbcbd885ce66b5b0f19e17d996.html

 

Dzięki kolego  ;) Możliwe,że komuś się przyda :D Osobiście nie wrócę się do grania na poczcwiym starym Xboxie, bo już służy jako emulator CoinOPS w automacie do gier ;)

Choć miło zobaczyć jak ktoś jeszcze poświęca czas na gry do klocka :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja racja, ja tez mam go jedynie w celu uzywania emulatorow. ;) Jednak z Morrowind to chyba jedyna mozliwa konsolowa polska wersja? Na XONE dziala oczywiscie wsteczna kompatybilnosc tej gry i to znacznie plynniej i nawet 4K na XOX. Ale jednak ENG.

Edytowane przez myduis
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ściągnę, może kiedyś się przyda :P

Taaa jasne :E ja ściągnałem choć wiem, że nie będę grał :E

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może kolega geet źle skopiował spolszczenie i ma wersję bez poprawek, mi z kolei po wklejeniu pliczku z poprawionym spolszczeniem do Morrowinda gra wiesza się na ekranie wczytywania, także jeśli ktoś ma czas to niech sprawdzi o co biega, być może winna jest wersja morrowinda bo mam NTSC ( podstawka, bez dodatkow )

 

Czyszczenie partycji może pomóc? W jaki sposób wyczyścić partycje ? Dodam, że mam wgrany XBMC4Xbox 3.5 beta2, czyli niestandardowy wygląd systemu

Edytowane przez Vemorion
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze nie da sie zmienic wsadowo wszystkich liter polskich na te bez ogonkow? Kazda polska czcionka ma wiadomo swoja wartosc w HEX,

zamiana polega na zamianie wartosci TXT np. ą na a, czyli wartosci HEX beda zmienione B9 na 61. Teraz pytanie czy plik z tekstami nie uzywa pewnych bajtow HEX takze

w innym celu? Taka literka "ą" to B9 ale taka wartosc moze byc uzywana jako dane w innym celu niz dialogi :/ Zamiana B9 na 61 nastapi wiec wszedzie bez roznicy czy B9 bylo dialogiem czy wartoscia innych danych. Jak tak, to jedynie recznie zmienic wszystkie polskie literki na angielskie zwracajac uwage czy "ą/B9" jest czescia dialogu czy nie.

 

asaasasasas.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie tak zmienić, ale masowo używając np. Notepad++ można zmienić inne fragmenty wartości znaków, które są połączeniem niepowiązanej z tekstem alokacji danych. Oczywiście efekty mogą być różne. Natomiast pojedyńcza zmiana i sprawdzanie z osobna każdej wartości wpisu odpowiedzialnego za znaki w tekście pochłonie ogromną masę czasu....

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

 

Na XONE dziala oczywiscie wsteczna kompatybilnosc tej gry i to znacznie plynniej i nawet 4K na XOX. Ale jednak ENG.


Polska jak zwykle pominięta  :OD:  Oficjalnie nie było wydania PL na konsolę Xbox, więc i takie jest dostępne na Xbox One :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Coś robisz nie tak. Być może masz inną wersję gry. Nie wiem czy NTSC i PAL miały różne nazwy folderów od zapisu stanu gry.

 

Wgraj ponownie przez FTP foldery TDATA i UDATA na E:\ odpal grę i zobacz czy zadziała.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.