Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Chłodzenie w Xboxie


Rekomendowane odpowiedzi

pasta termoprzewodząca wbrew swojej nazwie nie mówi tego co sugeruje. To jest "substancja" którą daje się po to by radiator nie leżał bezpośrednio na rdzeniu. Ona pomaga tylko przy cyrkulacji powietrza no i może trochę przy odprowadzaniu ciepła.

 

Hmm, mi jak zeszła pasta termoprzewodząca w PC, to chłodzenie straciło jakąkolwiek wydajność. Proc w przeciągu dwóch minut nabierał temperatury krytycznej i PC się samoczynnie wyłączał.

 

Do do Xboksa to standardowe chłodzenie mi wystarcza. Nie grzeje się i nie hałasuje jakoś krytycznie. Niezły koncert robi za to X360 z pracującym napędem czy DC.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

60 to nie jest prawidłowa wartość Jak zacytowałeś, 10=20%, 50=100%, czyli skok jest co 2%.  Jeśli chcesz ustawić 60%, wpisujesz 30.    Do konfiguracji X2 5035 najwygodniej użyć programu X2 Config Maker (Xbtool służy do edycji biosów X2 49xx i Evox). 

fanspeed = 30

Magazynier, wiatrak daj odwrotnie, tzn. tak żeby odciągał gorące powietrze z radiatora.

Zephyr 80mm wejdzie, u mnie Mistral 80mm się zmieścił, wprawdzie trochę pod kątem, ale jak go jeszcze trochę wyrzeźbię to powinien się ładnie schować. Oczywiście do tego 12V mod (czyli zasilanie wiatraka albo z molexa od dysku, albo czarny kabelek prosto do masy).

 

Temperatury u mnie po około godzinie grania 55 stopni. Aczkolwiek mam dosyć ciasno w obudowie (kabelki od dual-biosu, componenta, LEDów). Myślę jeszcze nad zmianą pasty, bo ta obecna coś kiepska jest (AAB TG2). A MS za tą oryginalną pastę to powinien się wstydzić. To cholerstwo strasznie ciężko zedrzeć z radiatora. Próbowałem różnych substancji i ostatecznie najlepiej sprawdza się mocne rozgrzanie radiatora suszarką (lub na kaloryferze w sezonie grzewczym) i ścieranie pasty szmatką nasączoną alkoholem izopropylowym. A

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wial na radiatory,to niby powietrze uciekalo przez kratke od tego standardowego wentylatora,a jak dam go na odwrot,to bedzie mi wiac w pokrywe gorna,a powietrze rozchodzic sie bedzie na boki i teoretycznie tymi szparami bocznymi wychodzic... Potestuje,a jak nadal bedzie kiepsko,to zainwestuje w 80mm

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myślałem, że masz zdjętą obudowę stale. W takim razie faktycznie musi wiać na radiatory. Ewentualnie zamontuj jeszcze wiatrak 70mm w miejce oryginalnego. 70mm mieści się bez problemu. No i zmień pastę jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z radiatorem na gpu. Tam w zasadzie zapinka nie jest potrzebna,bo chlodzenie jakby bylo przyklejone na super glue. Boje sie siłą wyciagac,bo widzialem na allegro juz uszkodzone gpu przez takie zdejmowanie. Czytalem,ze trzeba nagrzewac suszarką? Dlugo? A moze odpalic xboxa bez chlodzenia,poczekac az do np 80*C dobije,wylaczyc szybko konsole i wtedy zdejmie sie latwiej?

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie ta pasta MS... Nie zostawiaj Xboxa bez chłodzenia. Zdejmij ta zapinkę, zapuść konsolę, pograj sobie, jak się zagrzeje to kręć radiatorem prawo-lewo. Jak już go trochę obruszasz, to kręć dalej prawo-lewo i jednocześnie ciągnij do góry. Musi odskoczyć :D

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zeszło elegancko :) Mowa o obu radkach na płycie 1.1 :D Robiłem tak najpierw ostre cioranie w Halo 2, DoA, FM czy Rally 2 i potem zabierałem się za zdejmowanie. A co do pasty to lepiej brać taką - Arctic Silver 5, dobrze się nakłada i świetnie utrzymuje temperaturę :P Ten zabieg wykonywałem na starej płycie :D Teraz mam kolejną 1.1 od dłuższego czasu, wentylator ustawiony na 20% w XBMC i podczas wyświetlania skinu Confluence i odpalenia muzyki mam standardowo ok 50* na CPU i 39* na GPU :D to samo ma się w przypadku filmów mp4 kodowanych H264 w rozdzielczości max 704x400 ;)

 

NIE POLECAM ODŁĄCZENIE CHŁODZENIA I URUCHOMIENIA KONSOLI PONIEWAŻ TO MOŻE DOPROWADZIĆ DO USTERKI!

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No warto choć wystarczy tylko porządnie wyczyścić benzyną ekstrakcyjną :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Co do chłodzenia to zmieniałem oryginalny radiator GPU w x-ie 1.0 na ten z x-a 1.6 , zmieniłem pastę i jest fajnie o wiele ciszej , swoją drogą aby wyciągnąć radiator z GPU to polecam suszarkę na najwyższe obroty i grzać radiator przez 1-2 min , po tym zabiegu radiator powinien się ślizgać i wtedy go podwadzamy - wychodzi bez problemu.

Efekt o wiele lepszy niż ten z grzaniem radiatora na włączonej konsoli przez 10 min. Aha propo mieliście kiedyś budzenie wiatraczka od GPU w 1.0 ? Konsola idzie na sprzedaż a buczenie się powtarza i nie wiem jak sobie z tym poradzić (da się go wyczyścić rozebrać)?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Jeżeli dysponujesz radiatorem z nowszej konsoli to możesz spokojnie je wymienić.

 

Jeżeli takowego nie masz, to po prostu zdemontuj ten mały wentylatorek, ale koniecznie załóż wtedy dobrą pastę termoprzewodzącą, możesz też podkręcić w biosie główny wentylator o 5-10%.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odpalasz programik Ind-bios Config App i ustawiasz sobie wszystko wedle uznania :) 

https://www.dropbox.com/s/i8uje6lwyhjk5g7/IND-Bios_Config_App_v0.4.30.rar?v=0mcn

 

Plik zapisujesz pod nazwą ind-bios.cfg i umieszczasz na partycji C. 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podwyższyć obroty wentylatora w biosie X2 5035.Edytowałem plik x2config.ini(wrzuciłem go na E) i w lini

; speed of xbox fan, value 10 equals 20%, value 50 equals 100%
fanSpeed = 10

zmieniłem 20% na 60% , fanSpeed = 10 na fanSpeed = 60 i po załączeniu gry obroty przyspieszają i dobrze.A w czym problem ?zapytacie .A w tym że po kilku minutach wraca do tych 20%. Może co żle robię :wacko: .Tutka jak to zrobić z XBtool nie znalazłem więc pytam na forum.

Dzięki za każdą pomoc :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 to nie jest prawidłowa wartość :) Jak zacytowałeś, 10=20%, 50=100%, czyli skok jest co 2%. 

Jeśli chcesz ustawić 60%, wpisujesz 30. 

 

Do konfiguracji X2 5035 najwygodniej użyć programu X2 Config Maker (Xbtool służy do edycji biosów X2 49xx i Evox). 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam to 30 wpisać i czy mógłbyś podać linka do tego X2 Config. Ogólnie to chciałem podwyższyć obroty wentylatora, zmienić flubera (chyba dobrze napisałem) na kolorowy (losowo) trochę znudziło mi się te zielone logo :( .

Jeszcze jedno czy w tym pliku są jakieś ustawienia co do włączonych partycji F i G nic takiego tam nie zauważyłem ,ale zawsze dobrze zapytać.Nie chciałbym stracić zawartość dysku ;(  i na nowo to wszystko wgrywać ,a jest gdzie 2TB :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :) gdzie mam wpisać i co żeby dioda power świeciła na zielono, bo aktualnie świeci mi na czerwono co mnie drażni i sygnalizuje jakby coś było nie tak.

 

Edit: Ok już znalazłem i pobrałem X2 Config Maker wszystko działa jak należy . Ważne ,aby chłodzenie było dobre przy tych temperaturach .Jeszcze raz dzięki :D

Edytowane przez sony766
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plikiem konfiguracyjnym nie jesteś w stanie zmienić wersji biosu z .67 na .07 ani odwrotnie  :)

 

Programik znajdziecie pod tym linkiem, ma też opcję przesłania konfiguracji na dysk konsoli (przez FTP). 

https://www.dropbox.com/s/j3582ygrtfwwnbm/x2_config_maker_v50350.3.rar?v=0mcn

Edytowane przez MrMajst3r

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plikiem konfiguracyjnym nie jesteś w stanie zmienić wersji biosu z .67 na .07 ani odwrotnie  :)

 

Programik znajdziecie pod tym linkiem, ma też opcję przesłania konfiguracji na dysk konsoli (przez FTP). 

https://www.dropbox.com/s/j3582ygrtfwwnbm/x2_config_maker_v50350.3.rar?v=0mcn

I dobrze że nie jestem w stanie zmienić wersji biosu bo bym tego nie chciał bardziej chodziło mi o edytowanie funkcji LBA48

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.