Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

25 lat po jego smierci....


Rekomendowane odpowiedzi

....mija juz 25 lat od jego smierci i wciaz nie wiemy,czy jego syn dopelnil zemsty

mowiac o shenmue,jako ze nie mamy zadnych informacji .jak myslicie?zemsta sie dopelni?bazujac na tropach z sh2.

Lan Di czeka w grocie czy pojdzie do Yokosuki?

Ryo nadal bedzie sie paletal po Chinach ,czy moze skoczy do USA? :P

co zrobi Chiyoumen z lustrami?

bedzie zemsta czy,cholerne Goku?

Ryo bzyknie Nazomi czy znajdzie kogos innego?

Shenmue Online ma cos wspolnego z 1 i 2?czy to juz czysta komercha?

nie wiem dlaczego ,ale kazdego roku zpusczam jedynke ,albo dwojke na swieta y koncze mniej wiecej teraz.magia zawsze zostaje....

nawet,jako ze dreamcasty tanie jak barszcz ,zrobilem mod ntsc j,usa i pal :P dla kilku wersji tej gry...pozdrawiam

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

pulpfiction2i.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yu napisał dość długi scenariusz, więc to tylko początek tego co miało być. Na Facebooku masz 3 grupy zbierające fanów owej gry, które mają służyć jako motyw do wydania trzeciej części tej serii jak i wydania dwóch pierwszych części na PSN/XL. Krew się pali, że kontynuacji możemy nigdy nie ujdzeć.

 

Nie wiem czy Ryo będzie z Nozomi. On w jedynce był bardziej jej przyjacielem niż chłopakiem. To raz. Dwa Ryo za bardzo jest zajęty gonitwą za Lan Di, co stwierdził już w pierwszej części gry. Poza tym Nozomi pojechała do Kanady, Tom pojechał do Ameryki i w ogóle porozjeżdżali się :P. Później w jego życiu pojawiła się o zupełnie innym charakterze niegrzeczna Joy. W trójce pewnie spotkał by trzecią babę :P.

 

Nawet jak wyjdzie Shenmue 3 to wątpię by trzymała poziom dwóch pierwszych części

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nawet jest teraz sens po tylu latach wydanie kolejne 3 części :P Na te czasy to grafika musi być na poziomie, a jak to Shenmue to pewnie pożre więcej płyt, niż dwie najnowsze części Final Fantasy, to miejsce zgromadzi masę danych, które będą wyczerpującym wysiłkiem i testem umiejętności wielu programistów, którzy stworzą świat gry, jak najbardziej to możliwe bez bugów.

 

Całość ta pochłonie także wielkie koszty tj. czas produkcji, opłata pracowników, rozliczenia z roku fiskalnego, itp. I to wszystko zawieszone na szali, którą jest zaufanie, że gra sprzeda się w niezmiernie dużej ilości i przyniesie zyski ze sprzedaży. Co w sytuacji SEGI, która aktualnie wydaje odgrzewane kotlety jest mało prawdopodobne.

 

Zbyt wielki budżet, zbyt wielkie ryzyko i to wszystko oparte o wiarę w sukces...

 

Może niektórzy z was wiedzą, że SEGA po uśmierceniu konsolki Dreamcast mało co nie upadła.

 

Kiedyś byłem wielkim fanem tej konsoli i bluzgałem wszystkim posiadaczom PS2 (fanboy na maxa), teraz to już zabytek, a gry to można odświeżyć sobie dla poczucia tego zapachu silnika Naomi 2 :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche bledow w spekulacjach :( .nowe shenmue nie musi i nie powinno wyjsc na next geny.poniewaz caly projekt spotka los spekulacji gangstera.ale jesli zobaczymy s3 na dc,to korzysci ekonomiczne beda ogromne dla tworcow.jedyny problem w twj chwili to podzial tortu,kazdy chce troszke.przykladem moze byc gra sturmwind,na dc,zarobila kase a jeszcze nie wyszla....

smierc dreamcasta nie byla bezposrednia przyczyna problemow segi.

Kiedyś byłem wielkim fanem tej konsoli i bluzgałem wszystkim posiadaczom PS2 (fanboy na maxa), teraz to już zabytek, a gry to można odświeżyć sobie dla poczucia tego zapachu silnika Naomi 2 
naomi2 a dc to troche inne rzeczy,gangsta :( .gry zyja dopoki sie je uzywa,i moge ci pokazac prawdziwe trupy z x0 albo ps3....saludos
pulpfiction2i.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gry zyja dopoki sie je uzywa,i moge ci pokazac prawdziwe trupy z x0 albo ps3....saludos

DC ma to do siebie, że 70% biblioteki ich gier to same perełki, bardzo dobre i dobre pozycje :( Oficjalnie wyszło ich ok 450-500gier + kilka nie wydanych oficjalnie like Proppeler Area (którą można zdobyć w sieci). Powodów było kilka, wątpliwości co do zysków lub inne czynniki zewnętrzne. Jeśli chodzi o ww grę, to było spowodowane zamachem na World Trade Center.

 

Kylo a pamiętasz może najlepszego programistę na konsolę DC? Twórcę masy świetnych programów i emulatorów? Nikt mu nie dorównywał, niektórzy nawet wykorzystywali jego kod. I jakby nie niska pamięć konsoli (o ile pamiętam to coś 5MB) to mielibyśmy fajne emu Mame!

 

MetalSlug nie pociągnął normalnie, ale ten koleś wydał pakiet na dane gry i Metal Slug hulał z full prędkością!

 

Można by było wspominać.

 

A co do Shenmue 3 to jak mam to rozumieć?

ale jesli zobaczymy s3 na dc,to korzysci ekonomiczne beda ogromne dla tworcow

Nie myślisz chyba, ze nowy projekt wydadzą na starą przeżartą przez rynek konsolę, w którą zagrają tylko fani :( To jest nierealne.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC ma to do siebie, że 70% biblioteki ich gier to same perełki, bardzo dobre i dobre pozycje :( Oficjalnie wyszło ich ok 450-500zł + kilka nie wydanych oficjalnie like Proppeler Area (którą można zdobyć w sieci).

Wyceniasz że każda gra kosztuje przysłowiową złotówkę? :( :(.

 

Shenmue na DC było bardzo drogie jak na tamte czasy, bo była to kwota liczona w liczbie 8 cyfrowej co rzadko wtedy było to spotykane, nie to co dziś. Jeśli miała by wyjść trójka równie dobra, to koszt byłby jeszcze większy, a czas oczekiwania na premierę liczony w latach. Nie wiem też czy taka gra dzisiaj by się przyjęła. Bo wtedy Shenmue sprzedażą nie pokazało, że się opłaca w to inwestować.

 

Shenmue 1 było dostępne na trzech dyskach (był też bonusowy czwarty dysk z wideo, muzyką, opcjami Internetowymi etc.), zaś dwójka była na czterech dyskach GD, które oferują do 1.2GB pamięci. W wersji na Xboksa gra zajmowała pełną płytę DVD. MI wyświetla że zajmuje 5GB jak nic. Więc przy podobnym ogromnie świata mogli by się nie zmieścić na pojedynczym dwuwarstwowym dysku DVD w wersji na obecnego Xboksa. Przy nowej generacji zajmowało by to jeszcze więcej kasy, miejsca i czasu.

 

Zaś szanse żę wydadzą na DC są bliskie zeru. Choć dla mnie to mogą wydać, ale raczej nie spodziewałbym się dużo lepszej grafiki niż tą z dwóch pierwszych części.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała literówka :D Już poprawiłem. No właśnie do tego zmierzam :( Osobiście Shenmue 2 nie ukończyłem w całości, bo zacząłem zbierać popierdółki i inne rzeczy + nabijać kasę na grach i walkach :( Ukończę pewnie na Xbox :( Jedynka poszła pięknie, ale dwójka odkryła magię świata i możliwości :) Grafika na tamte czasy wyłupiała gały, teraz jest tylko ładną szatą :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zabił motyw salonów gier i grania na konsoli w domu Ryo:).

Budka telefoniczna:).

 

S2 miał znacznie większy świat. Ale jednocześnie mniejszą interakcję z otoczeniem. Tam moją ulubioną sceną jest Ryo i Ren w kajdankach :(. Las na końcu gry.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

heh, pewnie wyda się wam to śmieszne, ale miałem sen, piękny sen, a w tym śnie... Recenzowałem Shenmue 3 na Xbox 360! :D Osadzony w roli redaktora gazety XboxArcade miałem okazje poprowadzić rozmowę z twórcami odpowiedzialnym za tworzenie gry.

 

Pytania jakie padły to m.in.

Co sprawiło, ze tak długo zwlekaliście z wydaniem kolejnej części?

Dlaczego wybraliście obecną generacje konsol, skoro jej czasy świetności dobiegają końca?

Doczekamy się wersji multiplatformowej, czy będzie to wyłączny exclusive dla konsoli Xbox 360?

Planujecie wykorzystać możliwość usługi XboxLive? Może jakiś multiplayer?

 

Odpowiedzi były krótki i przewidywalne :) Ale fajnie było się wczuć w role redaktora, przynajmniej w śnie :P

 

Kto wie? Może to był sen proroczy :) xd http://xboxarcade.pl/public/style_emoticons/default/OD.gif

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ruszy portal to będziesz redaktorem. Ale wyjazdy za granicę na targi etc. to już wyższa stawka finansowa jak się nie ma sponsorów :D Shenmue 3 na X360 to niemal zerowe już szanse. Oni w rok czy dwa lata tej gry i tak nie zrobią.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie dlatego to był tylko sen D: No sponsorzy sponsorami, wtedy cały undeground musiałby wylecieć z forum, ale czego się nie zrobi dla sławy :) Kto wie może jakiś shenmue wyjdzie na nową generacje konsol :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynkę rozpykałem na DeCe, ale załamałem się jak dwójkę dorwałem w NTSC-J i nie działały mi zdobycze z automatów (figurki itp.) z wersji PAL... ale nic straconego wszystko można było uzyskać w dwójce, chociaż save by się przydał, bo coś tam odblokowywał w S2 ;/

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.