Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Wasze oczekiwania i pomysły.


Rekomendowane odpowiedzi

Temat zakładam, ponieważ chce wiedzieć jako administrator forum czego tak naprawdę oczekują użytkownicy. Chciałbym poznać wasze opinie na temat forum, m.in. dotyczących:

- wyglądu (grafiki, efekty, kolorystyka)

- działów (kolejność, opis, ilość, braki)

- czytelności (brak widoczności ważnych aspektów)

- obsługi (szybkość, pisanie, funkcje)

- dodatków (bbcode, emotikony, modyfikacje)

 

Czego wam brakuje, a co chcielibyście zmienić. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, bo tworzę forum dla użytkowników, nie dla siebie.

 

Jeśli chcecie zgłosić jakieś sugestie co do wyglądu to zachęcam do wstawiania screenshotów i dodawania opisów.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kolorystyki, efektów i grafiki, nie ma się co czepiać, mam tylko dwa, mianowicie chodzi o tło i okienko "XboxArcade na Facebooku". Moim zdaniem jest za krótkie. Góra jest w sam raz, ale już na dole - szaro i smutno + tekst w owym okienku jest jakby dopasowany do prawej strony, co trochę dziwnie wygląda :D Więcej zastrzeżeń do wyglądu nie mam.

 

Co do działów i kolejności, trzeba podpiąć większą ilość poradników różnej maści, ponieważ niektóre działy mają więcej niż jedną a nawet dwie strony, a niecierpliwym userom, nie za bardzo chce się latać ze strony do strony po ogromie tematów + podpięcie tematów dyskusyjnych, gdzie leci post za postem.

 

Czytelność - nic dodać, nic ująć :) Choć fajnie by było, gdyby pojawiła się funkcja wyłączenia okienek z osiągnięciami czy cuś, tak jak jest z sygnaturą, którą można wyłączyć w każdej chwili.

 

Obsługa forum, jest dziecięcą igraszką. Strony bardzo szybko się wczytują, co jest atutem tego skryptu, bo wiele for jest postawionych na tym skrypcie, to się wie. Do funkcji również nie można się przyczepić, jest tu wszystko czego potrzebuje zwykły użytkownik.

 

 

Dodatki również nie mają sobie nic do zarzucenia. Czekam tylko na arcade shop :E

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie można by zlikwidować poddziały Pomoc w dziale Xbox 1. Tam jjuż nie ma i nie będzie dyskusji o nowościach, itd. Wątki to głównie tematy z problemami.

 

Tak samo połączył bym działy Gry i Link Live (tzn Link Live mógłby funkcjonowac jako poddział w Gry).

 

Co do poradników, moim zdaniem dobrze że są w jednym dziale.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodanie w profilu użytkownika prócz obu klocków możliwość wyboru PS3 jak i Wii.

Zdaję sobie sprawę że forum traktuje głównie o sprzęcie MS ale wielu z nas posiada więcej niż jedną konsolę a to ułatwiłoby kontakt między forumowiczami poprzez usługi sieciowe danych konsol :D

card.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chętnie o tym pomyślę, ale musze to zrobić, tak żeby nie było widoczne w profilu, a dopiero po wypełnieniu :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nad tym myślę :D trzeba coś z tym zrobić :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję utworzenia poddziału Galeria w dziale Xbox, aby każdy mógł zaprezentować swojego klocka, opisy modyfikacji, jakieś foteczki i co planuje jeszcze z nim zrobić ;/

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego wystarczy założyć temat nie widze potrzeby robienia większego poddziału dla bagatela 4-5osób ;/

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Prosiłbym o przeniesienie i podpięcie tematu http://xboxarcade.pl/topic/926-plotki-i-spekulacje-nowy-xbox-wypowiedz-sie/ , w którym każdy użytkownik może wypowiedzieć się o nadchodzącym wielkimi krokami xboxie, do działu http://xboxarcade.pl/forum/63-dyskusja-ogolna/ Dziękuję :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja jest już "prototypowy" dział o nowy konsoli od Microsoftu, więc można śmiało przenosić co też uczyniłem :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

idąc tym tokiem rozumowania, żaden nowo zarejestrowany user nie ma szans w konkursie, bo ledwo po jego pojawieniu się - starzy wyjadacze już upolują nagrody...

 

moim zdaniem :

bycie vipem, tym bardziej modem zobowiązuje do jakiegoś wkładu w forum, niekoniecznie materialnego...

jeśli niczego nie dajemy, to chociaz udostępnijmy innym, których tutaj staramy się zwerbować i skłonić do udzielania się na forum.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vipa nie dostaje się za frajer. Brałem udział w czynnym rozwoju tego forum w czasie kiedy ty nie wiedziałeś o jego istnieniu. Ja jak i większość vipów, modów. Każdy user jeśli się postara może zostać VIPem czy modem. Każdy może na swój sposób brać czynny udział w jego istnieniu. Nie skreśla go to z praw usera :( Co prawda modzi podchodzą pod administrację więc tutaj wiadomo, regulują prawa danego konkursu, ale prawie każdy mod coś zrobił dla forum i nie widzę powodów żeby forum nie mogło się zrewanżować, jeśli jest taka okazja.

 

idąc tym tokiem rozumowania, żaden nowo zarejestrowany user nie ma szans w konkursie, bo ledwo po jego pojawieniu się - starzy wyjadacze już upolują nagrody.

Taaak, a fakt że dałem odpowiedź o 14 sekund przed pietrovem to spisek i przywileje VIPa ;)

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było... ja Ci niczego tam nie żałuję, czy nie wypominam.

 

Zwyczajnie proponuję pewien układ, przynajmniej na jeszcze pewien czas, miejmy na wględzie to, że na dobra sprawę tutaj admin póki co daje największy wkład w kazdą możliwość kiedy coś-jest-do-wygrania. Sądzę, że to co wyżej napisałem bardziej nakręcałoby rozwój forum, w końcu zbliżamy się powoli do magicznej liczby 1000uzytkowników.

 

Natomiast... bardzo się cieszę że brałeś udział w tworzeniu forum, czy ja o nim wiedziałem, czy nie.. to już moja sprawa.

Rozumiem że możesz czuć uraz ze poniekąd zamieniliśmy się rolami, chociaż to przypadek.

Jako grupa userów ze specjalnym przywilejem, lub łatą która dodaje w profilu coś więcej niż ma każdy zarejestrowany, powinniśmy raczej organizować te konkursy, ewentualnie dawać pomysły.

 

to tyle.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że możesz czuć uraz ze poniekąd zamieniliśmy się rolami, chociaż to przypadek

 

Nie, nie, to że zrezygnowałem i zamieniliśmy się miejscami to czysty przypadek, mi tam nic do tego kto moderuje póki robi to dobrze

 

 

Takie konkursy nie są robione na korzyść vipów czy modów, każdy ma równe szanse. zależy od farta danego usera. Rozumiem twój punkt widzenia, ale no VIP też człowiek :( może z zewnątrz, to nie wygląda, ale każdy startuje na równi w takim wyścigu po nagrody..

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się całkowicie z ViceT9X, modzi faktycznie nie powinny startować w turniejach bo jakby na to nie patrzeć są częścią załogi forum. Co do Vipów to nie widzę żadnych przeciwwskazań, są to przecież zwykli userzy tylko że z drobnymi przywilejami nie mającymi wpływu na turnieje.

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do moderatorów, jestem za. W końcu w regulaminie każdego poważnego konkursu jest informacja, że wyłączeni są z niego pracownicy firmy organizującej i ich rodziny :)

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Do tego wystarczy założyć temat nie widze potrzeby robienia większego poddziału dla bagatela 4-5osób ;/

 

i to jest bardzo zle myslenie.zamknij wiec forum dla x1 bo jest 5 uzytkownikow...error,bracie.jesli wlozyc troche pracy to wlasnie x1 stanie sie lokomotywa dla tego forum.

druga sprawa,proponuje wylaczys shouta na jeden tydzien i gwarantuje rejestracje wiekszej ilosci uzytkownikow.wchodze na to forum i co widze?te same teksty i te same osoby(kolesiowanie i cwaniaczkowanie) co na xo.przykro mi to stwierdzic ale,smak tego forum to taki jakis....byle jaki.a jest tu zespol i ludzie,ktorzy maja czas i pomysly.

wyglad forum to ostania rzecz na jak nalezy zwracac uwage.

przeciez to takie proste,daj kazdemu kto ma jekis pomysl(na prube,ajkis okres czasu) poprowadzic jakis kawalek forum.po co gadac,i sie wymadzrzac.lepiej jak konkurs bez jaj,zrobic konkurs na np.adepta na moda.osiagniecia jakie dostajemy,moze to i dobre ale na livie nie na forum,bardzoo prosze.te kilka postow dziennie to tragedia,kazdy wie ze na takim xo znajdzie wiecej mimo ze to hujostwo.

abo revolucja abo smierc.saludos.

pulpfiction2i.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że choć trochę chaotycznie opisane, kylo ma rację. Dac komuś na próbę poprowadzić dział czy sekcję i zobaczymy co z tego będzie. Nie wszystko jest w stanie wymyslec sama administracja (tym bardziej że jak widzisz gangst3r nie masz czasu, a polityka vice nie polega na wdrażaniu nowych pomysłów ) więc trzeba oddać userom to co należne. Chcą sie wykazać to niech sie wykażą nic nie stracimy a jak nie wypali to życie toczy sie dalej, przecież forum od tego nie padnie.

Co do kolesiowania - każde forum ma swoją garstke szoltujacych na sb. Na początku tego forum było kilka naszych rodzimych ziomkow po odpadzie z xboxattack. Teraz doszli ci z odpadu z xbox online. Źle czy dobrze ? Nie wiem. Szolt nie jest widoczny dla niezarejestrowanych więc przypływ userow raczej nie zależy od tego. Inna sprawa jak typ z pięcioma postami przychodzi tutaj tylko po to by napisać na szolcie żeby sie umówić z ziomkiem na granie. To nie gg, god damn it :E mój roboczy pomysł to limit szoltow na dzien względnie do ilości postow. Na przyklad posty do 30 - limit do 10 szoltow na dzien. Posty do 70 - 40 szoltow na dzien. Powyżej stu - nieograniczona ilość .

 

Wysyłane z mojego HTC Explorer A310e za pomocą Tapatalk 2

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chaotycznie,bo nie zbyt duzo pomyslow.np.taki dzial jak marketplace,moze przyciagnac 3x wiecej usero(aktywnych) niz takie dwa fora.ale trzeba nad tym popracowac.kazdy,kto tu przesiaduje,mysle ze ma dusze gracza i jakis pomysl.nie wane czy duzy,nie wazne czy dotyczy jednego tematu( DarkWalk3r BO2 :)).jestes dobry w jakiejs rzeczy?o.k pokaz,i nic nie ma na zawsze.zadna ranga nie jest za free,dostajesz moda.pokaz w najmniejszym kawalku ze zaslugujesz.nawet kopiowanie newsow niech bedzie twoja najlepsza strona...hehehea jak nie to po tygodniu,roku albo 10latach do widzenia i zberz nowe sily.nie widze tez przyczyny,dla ktorej zalezy administracji na jak najwiekszej ilosci uzytkownikow.to admini powinni stworzyc forum na ,ktorym zalezy uzytkownikom.

Edytowane przez kylo31
pulpfiction2i.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planowane są zmiany i to spore zmiany, lekki powrót do korzeni i początków istnienia forum to tylko przedsmak tego co planujemy. Teraz serwis przynosi zyski, które nastarczają na sowite nagrody, a nie jakieś drobiazgi.

 

Aktualnie jesteśmy po zakupie potrzebnych materiałów, więc teraz pozostanie kwestia czasu, bo jak wiecie samo nic się nie zrobi, więc troche to może potrwać. Na razie nie powiem co głównie w planach i co zamierzamy wdrożyć, niemniej jednak stawiamy wszystko na jedną kartę.

 

PS: Aktualnie forum stoi w miejscu, bo samo forum w tych czasach i przy tej konkurencji to nie wszystko, więc postanowiliśmy coś zmienić i wprowadzić, coś czego nie ma u konkurencji ;)

 

Aktualnie potraktujcie to jako odległą zapowiedź. Dlatego prosimy cierpliwie czekać - jesteśmy tylko ludźmi.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.