Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

(PS2) Problem z The Getaway


Rekomendowane odpowiedzi

Mam PS2 w wersji Slim (90004) oraz grę The Getaway. Konsola nieprzerobiona, ma ledwie rok, rzadko używana, żadnych DVD-Rów nie widziała. Gra jest w stanie idealnym, jak i również konsola. Jednak mimo to w The Getaway się praktycznie nie da grać. Całą rozrywka opiera się na wkurwianiu i resetowaniu konsoli.

 

Gra się w ten sposób wywala, że konsola ma wyjebane na doczytywanie kolejnych partii Londynu i tylko widać coraz gorsze tekstury na asfalcie, budynkach, a na końcu dojeżdżam do martwego punktu, gdzie zamiast dalszego terenu jest biała dziura :) Której się ominąć nie da. Można zawrócić to znów gdzieś natrafię na gorsze tekstury i białą dziurę. Próba zapauzowania i wyjścia z gry kończy się zawieszeniem gry. Za każdym razem jak odpalam grę to ona mi się wywala w ten sposób. Dzisiaj grałem w The Getaway z 30-40 minut. Wywaliła mi się z 8 razy.

 

Masakra, tym bardziej, że inne gry z PS2 nie zawiesiły mi się jak dotąd ani razu. Czyściłem płytę, laser. Stawiałem konsolę pionowo, włączałem ten tryb diagnosis (cholera wie od czego to, ale mniejsza o to) i nie da się grać.

 

Zauważyłem też, że ta gra coraz gorzej chodzi. Kiedyś przeszedłem całą fabułę (z przejebanym posterunkiem policji włącznie), tak teraz nie ma szans nawet przejście 1/4 pierwszej misji. A płyta nie ma praktycznie rys.

 

Do posiadaczy PS2 co tu jeszcze można zdziałać? Mieliście też takie cyrki?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że chłodzenie procka, możliwe, że zmiany w architekturze konsoli :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa się jedno, konsola jest stara a wersje 9000x która posiadasz jest ostatnia produkowaną (jeszcze cieńszą od slimki 7000x) i może być tak jak w przypadku Xbox'a 1.6 cięcie po kosztach, spore zmiany w architekturze i zmiana podzespołów na tańsze... :) Przykro mi, ale z tym nic nie zrobisz, bo nikt się teraz już PS2 nie zajmuje w undegroundzie, tak jak wcześniej (nie ta era), z przeróbką tej konsoli też nie łatwo, więc trzeba liczyć na cud, w postaci emulatora PSX na PS2, który będzie obsługiwał te gierki i jakiś patch do gier na konsole przerobione, które nie działają w oryginalne poprawnie :)

 

Sony samo sobie chce zrobić na złość i zmusza do przeróbki i dłubania w konsoli w celu poprawienia kompatybilności...

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka 90004 niczym się nie różni od modelu 70004. Jedyna różnica, że posiada ona wbudowany zasilacz. Tak 70004 miała zewnętrzny (ale nie taki wielki jak X360:P). Innych różnic nie widzę. W środku na pewno musieli coś odchodzić, skoro władowali tam zasilacz. Rozkręcałem kiedyś model 70004 oraz model 50004 (ofz nie swoje:P) i myślę że te slimki mają w środku lepszy porządek niż te FATy. Sony zawsze musi coś spierdolić.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9000x 7000x różnią się grubością, modele 9000x są jeszcze cieńsze od poprzednich :)

Model 90004:

Dołączona grafika

 

Model 70004:

Dołączona grafika

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już się samo rzuca w oczy :) Wystarczy tylko spojrzeć na żeberka, które posiada model 7000x a już 9000x nie :)

 

Może zmiana modelu na wcześniejszy rozwiąże problem :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dostrzegłem te żeberka oraz brak tego blatu połyskowego w modelu 70004, który jest w 90004 i lubi się rysować :) (coś podobnego jest w Xboksie przy przyciskach powera i opena). Ale zmniejszenie samej konsoli zbyt wielkie chyba jednak nie jest. Ale fakt, że PlayStation 2 nie jest w pełni kompatybilna z grami z PlayStation 2 to jest normalnie śmiech na sali :).

 

I minus bo The Getaway to moja ulubiona gra, jeszcze zanim nabyłem ten sprzęt.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ściągnij kopię i sprawdź...

 

Nie orientuję się za bardzo w przeróbkach PS2, ale wiem że było coś z MCBoot, że wkładało się kartę pamięci z jakimiś plikami i były też jakieś chipy...

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wątpię, że przerobiona konsola mu tu coś da. Bo na PS2 nie ma czegoś takiego jak dashboard. A to co o czym mówisz to tylko menu FreeMCBoot. Wina może leżeć także po stronie biosu. Chip też tylko łamie zabezpieczenia i nic nie wnosi. Posiada tylko oprogramowania dla czytnika. A nie jak w przypadku xbox'a bios.

 

Ja podejrzewam bios, bo to może być tak jak na emu PSX niektóre gry (mimo wymaganych ustawień) krzaczyły się na starych biosach. Trzeba było wgrywać kilka i ustawiać... Sony chyba nie umie programować... Za bardzo się zajęło PS3 i pewnie zrobiło Big Fail :D Shame on You :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie przeróbki wal do mnie :D Ale myśle, że to i tak nic nie da xd Wina prawdopodobnie tkwi w architekturze konsoli. Szkoda, bo jeśli wina była po stronie firmware, to czekać tylko na nową grę z tego roku z poprawką, bo net PS2 chyba został wyłączony :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam slimkę 9000x i tą grę, spróbuje sprawdzić jak mi się ona zachowuje, w najbliższym czasie xd wyniki testów zdam za niedługo.

 

Sorry Marcinex faila odwaliłem :D mam the getaway: black monday :P ale chodzi płynnie, konsola pal, gra także, kopia zapasowa.

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie przeróbki wal do mnie :D Ale myśle, że to i tak nic nie da :P Wina prawdopodobnie tkwi w architekturze konsoli.

 

Heh jakbyś mieszkał w wawie to pewnie poprosiłbym o przeróbkę Xboksa (a raczej poprawienie obecnej przeróbki by IGR działał ok i by chip był always on).

 

Wolałem mieć jedynkę, podobała mi się fabuła tej gry, główna postać, no i oczywiście Londyn.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marti do elektryka pójdziesz to Ci zrobi - weźmie z 5zł i będzie git :D U mnie elektryk wylutował mi kiedyś TSOP za 10zł! A Juchy krzyczał 80zł!!! Co do gry to ja ją miałem i uruchamiałem z dysku pod Fatem :) Dysk 80GB + HDLoader 0.8c i działała pięknie :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś przeszedłem 1/4 gry w Media Markt też na facie i nic się nie wieszało. GTA:VC to przeszliśmy całe bez save'ów :D. Sęk musi leżeć w tym konretnym modelu konsoli. W manualu chyba nawet jest coś o możliwej niekompatybilności niektórych gier z PS2 i PSX. Ale nie brałem tego na poważnie. Pamiętam, że kiedyś pisali o raptem kilku grach: Hitman czy RE2. RE2 to akurat mi działa :).

 

No wiesz to jest biznes, jak przychodzi klient to trzeba sobie policzyć. Jak się zgodzi to ok, jak nie to niech spierdala. Podejście mojego szefa :). Jak marudzą to kazać im wypierdalać albo naściemniać że u nas full pro. Chyba że jakiś super upierdliwy. Grzeczni klienci są chyba najczęściej robieni w balona, niż Ci z którymi są problemy. Krzykacze etc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisali, że te co nie działają, a u Ciebie działają to traci sens. Bo jak wada w architekturze to na seryjną produkcje każda konsola, będzie mieć ten sam problem. A tutaj teraz nie wiem czy to zależy od lasera czy firmware - choć ten też jest ten sam....

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.