Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Cyberpunk 2077 - wielkie oczekiwanie, spore... rozczarowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza się jak w tytule tematu najbardziej oczekiwana gra roku od polskiego studia CD Projekt Red, który ma już na swoim koncie choć nie wiele to zasłynęła głównie ze "świetnego" Wiedźmina 3 - świetnego ująłem nie bez powodu w cudzysłowie ze względu na pierwsze wersje, które posiadały sporo bugów, co w przypadku najnowszej produkcji, czyli Cyberpunk 2077 nie było inaczej.

 

 

Gra pod względem wielkości i rozbudowanego świata oraz fabuły prezentuje się świetnie, ale chyba to tyle z jej zalet.

 

Nie posiadając (na razie) konsoli nowej generacji ze względu na brak ciekawych ex'ów (jeszcze nie wiem, który sprzęt będę chciał mieć pierwszy obok TV, czy PS5 czy XSX). Tego dylematu nie było w przypadku produkcji CD Projekt. 

 

Bez zastanowienia widząc już wielką falę krytyki i tak postanowiłem sprawdzić grę na własnej skórze (lub jak kto woli konsoli). I faktycznie cała fala hejtu wylana na producenta i jego najnowsze dzieło okazała się bolesną prawdą.

 

Cyberpunkt 2077 w wersji na Xbox One dosłownie razi w oczy, a pojawiło się sporo innych bardzo ładnie graficznych gier pokazujących moc drzemiącą na poprzedniej generacji. Tak w przypadku Cyberpunk to określić można wprot - Viva Piniata w futurystycznej odsłonie, brak detali, "pastelowe piksele", o ile błędów nie uświadczyłem na starcie to sama gra potrafiła przycinać w pewnych momentach, a samo sterowanie nie raz przyprawia o zawrót głowy. W jednym menu zatwierdzamy większość opcji przyciskiem A, natomiast w innych nagle zmienia się na X jako potwierdzenie wyboru. Nie trudno w takich przypadkach o pomyłkę, ponieważ wtedy A służy jako powrót.

 

Po 4 godzinach spędzonych z grą mam mieszane odczucia. Grafika, która miała nas wynieść o poziom i pokazać na co stać deweloperów sięgając o jeden krok w kierunku nowych technologii (czyt. Ray  Tracing) to w wersji na konsole jest po prostu kiepsko. Już teraz gracze konsolowi narzekają na poziom grafiki, detali i szczegółów - wystarczy włączyć widok z pierwszej osoby podczas jazdy samochodem - widoki raptem z Colin McRae Rally 2. W moim przypadku podczas gry na Xbox One czasem wydaje mi się, że pykam pastylowego średniaka, gdzie otoczenie, przedmioty i inne tekstury okraszone są taką pikselamj rodem z czasów PlayStation 2... Nie będę robił tu porównania do innych gier ponieważ to nie o to w tym chodzi, ale spodziewałem się o wiele lepszej jakości detali jak na grę z 2020 roku, tym bardziej jeśli mówimy tu o grze AAA wysokobudżetowej.

 

 

Jeśli grafika nie stanowi a was problemu to pozostaje jeszcze jedna istotna rzecz... Gameplay nie poraża nawet wykonywanie misji pobocznych, które pomimo, że nie są jakieś skomplikowane, to na dodstek nie wiele różnią się od siebie. Kolejna bolaczka na, która cierpi ta gra to AI przeciwników i NPC - ta to jakaś kpina.... Możemy przejść obojętnie obok swoich wrogów i będąc nawet w ich polu widzenia jesteśmy tylko wykrywania, ale postać nawet na nas nie reaguje, przypominam że wybrałem najwyższy poziom trudnosci... Na dodatek pierwsze minut, gdzie mamy doczynienia z wrogo nastawionym policjantem po wyjściu z warsztatu można wjechać w jego auto lub w sama postać i... Zero reakcji!?

 

Pozostała kwestia to sprawa NPC ci to zachowują się jakby na siłę tam byli... Zero prowadzenia konwersacji, a jeśli już to wymienią jedno lub dwa zdania. Ich ruchy wyglądają dosłownie plastikowo jak i samego głównego bohatera....

 

 

Na koniec co najbardziej rzuca się w oczy to symulacja zniszczeń samochody wydają się być niezniszczalne a samo otoczenie podczas strzelaniny pozostaje bez zmian... 

 

 

 

Wiadomo rzecz jasna CD Projekt wydaje już stosowne poprawki, ale czy gra jest aktualnie warta wydanych pieniędzy?

 

Moim zdaniem zdecydowanie nie. Tym bardziej jeśli mowa tu o wersji na konsole poprzedniej generacji. Warto nad tym pomyślec przed zakupem. Inaczej ma się sprawa wersji na PC, ale ja jestem graczem konsolowym i nie wyobrażam sobie gry na PC.

 

Cyberpunk w mojej ogólnej ocenie w skali 1/10 otrzymuje słabe 4/10 punktów.

 

 

 

A wy co myślicie o Cyberpunk 2077? Graliście już w grę od CD Projekt Red? Podzielcie się swoimi wrażeniami i opinia na temat gry dołączając do dyskusji w tym temacie.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze XSX z podobnych poowodów co Ty, może kupię w przyszłym roku jak ogarnę inne wydatki, albo na początek 2022. Nigdy nie biorę gier na premierę z racji wysokiej ceny (raczej jestem oszczędnym człowiekiem i nie mam ciśnienia na premiery, mam w co grać). W przypadku Cyberpunka było podobnie, nie kupiłem nowej gry, nie kupiłem nowej konsoli, chociaż hype był ogromny i ślina mi ciekła na samą myśl :) Jedyne co kupiłem, to limitowanego pada z Cyberpunk 2077 do Xbox One.

 

Ciężko mi się wypowiadać na temat gry, w którą nie grałem. Bardzo byłem za CDP i trzymałem i trzymam kciuki za Cyberpunka 2077, ale mam kilka spotrzeżeń, które rażą po oczach:

- po pierwsze, to tworzenie gry na obecną generację, gdzie okazuje się, że obecna generacja z grą sobie nie radzi i trzeba mieć mocnego PC albo XSX :)

- po drugie te wszystkie błędy, o których Gangster wspomina - ludzie szanujmy się. Jeśli ktoś nie może skończyć pracy nad grą, to jej nie wypuszcza. Obstawiam, że CDP jest spółką giełdową i albo inwestorzy naciskali, albo terminy ich zobowiązywały, bo już kilka razy premiera była przekłądana i musieli wypuścić tę grę, bo większość opinii z PS4 i Xbox One pokazuje, że ta gra to kpina i jest niedokończona. Niedopracowanie gry na każdym etapie j.w. - graficznie, wizualnie, otoczenie, reakcja otoczenia na wydarzenia, interakcja z NPC.

 

Można robić ładne gry, ale skoro wzięli się za taki projekt, to albo mogli wypuścić mniejszą grę dopracowaną i zrobić drugą część bardziej rozbudowaną, albo od razu robić grę na next-geny z kompatybilnością wsteczną i nie robić premiery teraz w 2020. Tak czy siak muszą teraz dużo pracy poświęcić, żeby grę połatać i żeby to miało sen, o ile się da :)

  • Lubię to 1

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy latanie gry coś da skoro pierwsze wrażenia są najważniejsze? Jeśli ktoś na starcie się zniechęcił to trudno będzie mu podejść do tej samej gry z powodu latek... A skoro o tych mowa to patrząc na oficjalne wydanie gry musi być ich spora ilość.

 

Grzechem byłoby porównywać ta grę w jakikolwiek sposób do GTA czy RDR, ponieważ jeśli chodzi o rozbudowany świat i fabułę to ten deweloper nie ma sobie równych... W GTA wystarczy żej kogoś popychasz na ulicy to liczysz się z reakcją. Tutaj wygląda to tak jakbyś chciał przesunąć komodę. Nie wspomnę nam tu o RDR2, bo popychanie NPC skutkuje wrogo nastawionym podejściem lub atakiem.

 

Po tych kilku godzinach spędzonych z Cyberpunk 2077 mam bardzo mieszane uczucia i szczerze nie chce mi się dni ten gry wracać. Wybierając ostatni poziom trudności liczyłem na trochę lepsze AI wroga, ale tu AI można wrzucić w cudzysłowie, bo to z jakim mamy doczynienia to jakaś kpina.

 

 

Gdyby nie to że kupowałem grę, na eneba pewnie zgłosiłbym się po zwrot pieniędzy. Mniej szczęścia mieli ci co składali zamówienia przed premierowe, których cena nie należała do niskich.

 

 

Zresztą teraz CD Projekt postawiony pod faktem krytyki jaki się pojawił w sieci sam jest skłonny oddać pieniądze wydane na grę.

 

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/aktualnosci/cd-projekt-red-oficjalnie-przeprasza-za-cyberpunk-2077-mozecie-wystapic-o-zwrot/lfjb6l9

 

Na koniec mała ciekawostka dla inwestorów, sam kupuje akcje i liczę na zyski, ale przy CD Projekt jakoś się wstrzymałem i widać że dobrze zrobiłem... Odpowiedz w linku poniżej.

 

https://spidersweb.pl/bizblog/cd-projekt-inwestorzy-wyprzedaja-akcje/

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Z dwoma osobami rozmawiałem, jedna przechodziła Cyberpunka na PS4 Pro, druga na Xbox One X, obie twierdzą, że nie wiadomo co w grze się nie dzieje, nie wywala ich z gry itp itd. a gra jest bardzo ładna i fajna. Zastanawiam się, czy jednak nie przyjęliśmy do wiadomości zbyt dużo negatywnych informacji, co może wpływać na taką ocenę :) Z drugiej strony Gangster sam grałeś, więc wiesz najlepiej jakie błędy widziałeś :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latające przedmioty, zacinające się w miejscu NPC, poziom inteligencji AI - podczas startu uderzyłem w radiowóz policjanta, który nawet nie drgnął na zaistniałą sytuację.... Błędów można wymieniać, ale najbardziej razi ta grafika raptem z czasów GTA San Andreas (Xbox One) i sztuczna inteligencja.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.