Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Rozwiązany: Problem z blokadą rodzicielską konta Xbox Live


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem.

Otóż niedwano postanowaiłem połączy się z XBL po raz pierwszy a X'a kpiłem w tamtym roku w czerwcu. I tak jak się domyślałem było duuużo aktualizacji więc cierpliwie poczekałem. Potem chciałem sobie wgra nowe motywy do konsoli przez pendrive więc pierwsze go sformatowałem ale okazało się , że mam zły dashboard i tu mam kilka pytań (bardzo ważne):

-Czy da się zmienic dashboard an starszy ? (ponieważ nowe menu jest także mniej mi się podoba)

-Czy da się jakoś "odformatowac" pendrive ?

-Skoro mam zły dash to jak w grac motywy ?

-Da się je sciągnąc z XBL ?

 

I kilka innych pytań:

-Jak usunąc profil rodzicielski (przy robieniu konta XBL podałem swój wiek-jestem niepełnoletni i musiałem owe konto założyc)

-Czy da się wgrac/pobrac obrazki gracza

 

BARDZO PROSZĘ WSZYSTKICH O SZYBKĄ POMOC !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. podłącz i sprawdź, najnowszy dash pobierze sie po połączeniu z Live, jest wymagany do odpalania nowych gier.

musisz sie przyzwyczaić do tego jak wygląda

2. podałeś wiek poniżej 18lat ? musisz czekać aż je...skonczysz, lub założyć nowy profil z inną datą urodzenia, nie da sie tego zmienić.

3. motywy masz do pobrania na XBL, niewielka ilosć jest darmowa, reszta płatna, za motywy z torrentów i pena mogą Cię zbanowac, to nielegalne.

najwyżej możesz sobie zmienić tapete na x360 wrzucając zdjęcie z pena, nic więcej.

4. Sformatowałeś = wykasowałeś wszystko, narzucileś system plików, przygotowaleś od nowa do zapisu, to nieodracalne.

 

btw. lepiej nazywać tematy jakoś sensownie -zgodnie z problemem zawartym w poście, dzięki temu inni uzytkownicy mogą później znaleźć szybciej rozwiązanie, korzystająć z już gotowych odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ViceT9X
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogłbyś podac mi dokładnie gdzie to pobrac ? Ponieważ mam nowe menu i tam mam rynerk aplikacji ale to jest coś jak FB itp. a rynek gier to nie to. Czyli muszę skończyc 18 lat albo profil usunąc ale wtedy straciłbym wszystkie punkty ? I czy wtedy usunęło by się konto rodzicielskie ?

BTW: Aktualizowałeś/aś dasha do tej wersji co ja mam ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz podlączoną konsolę do neta to musisz mieć aktualny dash = ostatni.

przy każdym połączniu system by wymuszał aktualizację.

 

motywy/ obrazki graczy są w zakładce 'rynek gier',

 

jesli masz nałożoną KONTROLĘ rodzicielską to mozęsz ją zdjąć w opcjach, ale obstawiam, ze nie o to chodzi, a o wiek w profilu..

jeśli tak to :

-nie da się go zmienić

-można założyć inne konto i na nim pobierać to co masz zablokowane na obecnym

-achievementy, sejwy itd są powiązane z profilem na którym je zdobyłes, nie da się ich przenieść.

-jesli usuniesz konto powiązane z XBL, to da się je odzyskac, konto offline które nigdy nie było zalogowane do XBL, naturalnie nie jest do odzyskania po usunięciu, bo nie ma skąd go ściągnąć...

 

nie musisz usuwać jednego profilu, żeby grać na drugim, możesz ich mieć tyle, ile się zmieści na dysku :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki jesteś wielki :D

Tylko ja chce to konto rodzicielskie usunąc bo mnie denerwuje zawsze przy logowaniu ale skoro trzeba moje konto stare usunąc i zrezygnowac ze wszystkich punktów i nowe założyc żeby nie miec kontroli rodzicielskiej to chyba zrezygnuję :lol:

Jeszcze ostatnie pytanie:

Nie wiem czego Xbox nie wykrywa mi pendrive :(

Edytowane przez Grzybnix
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem tej 'kontroli' włączonej, więc nie do końca wiem jak to działa, jednak domyślam się, że jeśli podajesz tam jakieś hasło (?)

to możesz wejść w opcje - tj. rodzina w ostatniej zakładce i tam usunąć ową kontrolę.

 

wieku nie zmienisz, jednak wydaje mi się nie to ograniczenie nie blokuje wiele contentu, możesz załozyć drugie konto (podająć wiek 18+) i porównać sobie jak wygląda rynek xbox live, czy czegoś jest więcej tam więcej niż na Twoim dotychczasowym profilu.

 

Nie każdy pendrive jest kompatybilny z X360 (niewiele jest takich które nie działają, ale bywa..)

Może to kwestia systemu plików, niektóre peny można formatować na NTFS/ FAT.

 

Polecam spróbować jednego, później drugiego i wrzucić na Pena np. jakąś MP3, później sprawdzić w odtwarzaczu x360, czy pamięć jest widoczna dla konsoli.

Edytowane przez ViceT9X
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy pena sformatowac ? Na FAT już robiłem więc teraz na na NTFS.

Wiesz co mi to nie przeszkadza , że nie mogę nic pobierac tylko chodzi o to , że denerwuję mnie ten profil nieużywany i nie wiem jak go usunąc nawet nie wiem gdzie można usunąc zwykły profil ponieważ nigdzie nie widzę tej opcji :lol:

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszelkie rzeczy z dysku/pena można trwale usunac w ostatniej zakładce:

ustawienia -> system -> pamięć masowa

 

tam wybierasz np. : Dysk, idziesz dalej i masz wyszczególnione kategorie jak:

Profile gracza

Dema

Gry

Obrazki gracza

Tematy

 

ostatnia zakłądka dashbardu zawiera wszystkie tego typu opcje, tj. 'administracyjne', niczego nie zepsujesz, chodząc po systemie, po prostu trzeba go poznać jak windowsa czy androida...

Edytowane przez ViceT9X
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :lol:

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie:

 

Problem został ROZWIĄZANY. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub pytań prosimy o założenie nowego tematu.

Jeśli macie jakieś sugestie, rady, reklamacje lub uwagi odnośnie tematu, to możecie zgłosić je do ekipy forum.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.