Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

PSP 2/3K - opłaca się jeszcze kupować?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio naszła mnie myśl na cos przenośnego, co odpędzałoby nudę. Myślę nad PSP, ale juz nie facie,bo to starawe,malo ramu i podobno jakosciowo kiepski lcd. Oprocz gier chciałbym pobawić się w przeróbki. Nie chcę wydawać milionów, temu nie porywam sie na Vita,czy street, widze, że 2k można juz dorwac nawet w okolicach 250zl. Chodzi mi o cos z trwala przeróbka. Oprocz gier to jakies filmy pewnie. Ogolnie umilanie sobie czasu w podrozy,bo niedlugo zaczna sie 4-godzinne dojazdy do domu ze studiow (raz na jakis czas,ale zawsze). Czy ktos z was ma, badz planuje zakup tej konsolki? Na razie sie wstrzymuje z kupnem, od roku sledze rynek tych konsol i widze,ze ceny ida w dol,bo ludziska inwestuja w vite. Czy gierki z psp najnowszej generacji pojda na 2/3k? Warto inwestowac w 3k na rzecz podobno lepszego lcd i mikrofonu?

 

Pozdrawiam

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, bierz fata ponieważ:

- najtańszy

- najłatwiejsza przeróbka (zrobisz to samemu w 15 minut)

- można przerobić każdy egzemplarz (2k i 3k wszystkich nie przerobisz trwale)

- najlepiej leży w rękach

- wytrzymalsza i nieodstająca od obudowy klapka na UMD

Ale ma też wady:

- brak możliwości podłączenia do TV (ale można podłączyć do kompa i grać na ekranie)

- mniej ramu (ale przeszkadza to tylko w przypadku emulatorów i to nie tak bardzo)

 

Ewentualnie 2k, na pewno nie brałbym 3k z powody paskudnego, rozpikselowanego kranu. Co prawda ekran w 3k świeci jaśniej od innych.

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie troche orientuje ktore 2k mozna trwale przerobic. W facie boli mnie ten ram i brak podlaczenia do tv,a w jaki sposob mozna grac via monitor? Na lapku tez sie da? Pikselowaty lcd w 3k? Czyli jednak lepiej brac 2k jesli chodzi o lcd? O naped sie nie martwie,nawet rozwarzam kupno bez,bo mysle nad graniem na karcie pamieci(jak to jest, po jakims czasie sie zuzywa i trzeba kupic nowa? Duzo gier dziala tylko z umd?) a w miejsce umd wstawic 2 baterie od nokii. W graniu lepszy jest fat? Chodzi mi o wygode w trzymaniu.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym przerobionym psp można odpalić aplikację dzięki której obraz z konsoli przesyłany jest do kompa przez kabel usb. Psp 3k tak jak napisałem ma jaśniejszy ekran ale dużo bardziej widać piksele więc jak kto woli. Karty pamięci się nie zużywają jeżeli Ci o to chodziło. UMD nie jest wcale potrzebne ponieważ aktualnie nie ma takiej gry której nie odpalisz z karty pamięci. Miałem własnego 2k i grało się całkiem przyjemnie ale jak dla mnie był za lekki, za to 1k był wystarczająca ciężki.

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem o obrazie z psp na kompie,ale sa widoczne opoznienia w obrazie,mozna nawet dolutowac vga out. Coraz bardziej zaczyna mi sie podobac fat,bo mam pewnosc,ze kazda przerobie(tylko w 2 i 3k mozna sie spotkac z uszkodzonymi jakimis ''id tagami'' ktore nie pozwalaja na flashowanie psp?) i ma irde,czyli moze robic jako pad do ps2 czy pilot. Szkoda,ze ma mniej ramu i nie kazde programy homebrew pojda.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde PSP można przerobić, tylko te zwyższym softem jedynie nietrwale. Ale to i tak nie problem 10 sekund i przeróbka jest spowrotem ;)

Gry będą chodzić na wszystkich wersjach.

Nie polecam ci grać na TV czy lapku. Powiększony obraz bardzo kłuje w oczy i nieprzyjemnie się gra PSP jako padem.

Jak zależy ci tylko na grach to bierz obojętnie jaki model. Jeśli chcesz pograć w jakieś homebrow i mieć dużo modyfikacji systemu np themy, różne pomocne programy (np. słuchanie muzyki podczas grania) to bierz fat albo 2k ze starą płytą główną.

 

Właśnie na PSP 2k ze starą płytą główną jest najlepsza przeróbka i na 100 % pójdą ci na niej wszystkie programy, gry homebrow i emulatory itp.

Jest tak dla tego bo na ten model ma najlepszy soft, który był udoskonalany przez lata i jest kompatybilny ze wszystkimi emelatorami, programami itp.

 

Więc kończąc najlepiej weż PSP 2k ze starą płytą główną :D

Edytowane przez pietrov95
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2k dlaczego?

- trwała przeróbka,

- więcej ramu,

- nieco lepszy wyświetlacz,

- lżejsza od fata

- poprawione kilka błędów stylizacji (odchudzenie tylnych dupek jest akurat wadą)

- skype, podłączenie do TV

 

Miałem przeszło rok wersję fat robiłem na niej co chciałem to było jeszcze za czasów softów 2.60 i ostatniego jaki pamiętam 3.55 + modyfikacji M33 od dark-alexx, potem już zaczynałem się pozbywać konsolki, bo mnie nudziła :)

 

Ogółem nie wiem jak teraz ale przeróbkę powinieneś wykonać śmiało (na Facie zrobiłem sobie baterię pandory) i bez najmniejszych problemów.

 

Najnowsze wersje 3k z najnowszymi softami i nie da się przerobić trwale jeden reset i od nowa trzeba przerabiać... jest to bardzo denerwujące, ale po pewnym czasie ktoś na to znajdzie rozwiązanie :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wersje 3k z najnowszymi softami i nie da się przerobić trwale jeden reset i od nowa trzeba przerabiać... jest to bardzo denerwujące, ale po pewnym czasie ktoś na to znajdzie rozwiązanie

 

Ten problem już dawno temu rozwiązali. Po włączeniu konsoli klika się na fast recovery, 10 sekund i przeróbka jest spowrotem.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu konsoli klika się na fast recovery, 10 sekund i przeróbka jest spowrotem.

 

ale nadal nie jest to pełna przeróbka tylko ciągle trzeba się bawić... :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Szczerzę mówiąc sam posiadam PSP 1k, i jeżeli miałbym wymienić go na 2k lub 3k nie oddał bym go za nic. Grałem na 2k i szczerze mówiąc jest tak lekki że nie można dobrze wyczuć w rękach. Grałem przez UMD jak i z karty pamięci i szczerzę mówiąc nie wyczuwa się że w FAT ma mniej ramu. Co do przeróbki można przerobić 2k trwale tyko że pod baterią "Data Code" jeżeli się nie mylę musi być mniejsza niż 8b albo 8a. Przeróbka jest bardzo łatwa, lecz jak w 2k "Data Code" jest większa i w grę wchodzi tylko przeróbka nietrwała. Więc jeżeli patrzysz pod tym względem bierz Fata.

Edytowane przez PeKi
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.