Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Malowanie Xbox`a


Rekomendowane odpowiedzi

Musiałbyś poszukać zdjęć na necie, osobiście, to chyba nie widziałęm w crystalu klatki pomalowanej, ewentualnie coś mi się kojarzy biała, ale nie jestem pewien. Co do Jewela, to nie malowałem, ale szlifować odradzam, raczej zmyć farbę, bo porysujesz :P

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jewel musisz ściągnąć inaczej nie uda ci się zmienić jego koloru. Matowienie jewela jak najbardziej zalecane, ponieważ farba musi się czegoś trzymać... Napisy masz wyżłobione więc ich nie uszkodzisz.

 

 

Od siebie polecam zrobić to tak:

1. Przed malowaniem wyczyścić malowana powierzchnię np. Acetonem lub Nitro i delikatnie zmatowić (papier 150 i wyżej)

2. Pomalować obudowę lub metalową osłonę wybranym kolorem - oczywiście do materiału dobrać odpowiedni rodzaj farby (w przypadku metalu zalecany podkład w postaci farby gruntującej)

3. Zdjęcie jewela jest proste najlepsza znana mi metoda to podgrzanie kleju. Wystarczy, że masz opalarkę lub zwykła suszarkę podgrzejesz od spodu obudowę, gdzie znajduje się logo i podwadzasz cienkim, twardym narzędziem lub odcinasz klej za pomocą nitki dentystycznej przeciągając ją pod emblematem.

 

Najlepszy efekt malowanie uzyskasz stosując pistolet natryskowy z regulacją strumienia. Jeśli nie posiadasz lub nie masz doświadczenia użyj najprostszej metody wykorzystując wałek "gąbkowy" oraz pędzel do rogów.

 

 

Pamiętaj o starannym wyczyszczeniu obudowy i drobnym zmatowieniu, unikniesz dzięki temu przykrych widoków, w których farba nie będzie się chciała połączyć z malowanym materiałem.

 

Na koniec podziel się efektami. Sam przymierzam się do malowanie swojego crystala, ale póki co czekam na nowe bebechy, bo zamówiłem konsolę z 1.4Ghz 128Mb RAM i przełącznikiem do zmiany częstotliwości n 733Mhz :D

 

 

Powodzenia

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Ja się podzielę moimi radami

1 Jeśli na obudowie są głębokie rysy dobrze jest załatać je żywicą epoksydową i zostawić do zaschnięcia i nadmiar wygładzić papierem ściernym  (jeśli takich niema to następny punkt)

1. Przed malowaniem wyczyścić malowaną powierzchnię to jest umyć dokładnie wodą z mydłem , albo żelem do kąpieli, wszystkie rowki dokładnie wyczyścić szczoteczka do zębów. Jak będzie słucha to odtłuścić  ale nie  acetonem lub nitro (rozpuszcza powierzchnię), najlepiej użyć izopropanolu lub benzyny ekstrakcyjnej

2. Pomalować obudowę lub metalową osłonę wybranym kolorem - najpierw podkład , potem ważna kolejność jeśli chcemy mieć "X" na obudowie srebrnego to najpierw malujemy obudowę na kolor srebrny , dopiero potem "X-a" zabezpieczamy taśmą malarską, a nadmiar wycinamy nożykiem (nie zwykłą biurową , bo często razem z nią schodzi farba), i dopiero potem malujemy sprayem resztę obudowy (jeżeli nie ma potrzeby malowania przedniego panelu wokół przycisków on/off o eject to można je zabezpieczyć zwykłą taśmą bo dobrze chroni przed zaciekami)

3 po nałożeniu kilku warstw i ich wyschnięciu możemy nałożyć lakier (2-3 warstwy)

 

Moje uwagi są takie że warto kupić droższą taśmę malarską , bo te najtańsze żółte lubią zostawiać klej na farbie i ciężko go usuwać.

Najlepiej aby podkład , farba w spary-u i lakier były z jednej parafii, ja używam Paint sspray universal  - i jestem zadowolony.

 

A teraz , moje xboxy

 

 

xbox 1.jpg

xbox 2.jpg

xbox3.jpg

Edytowane przez luzik1980
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się prezentują, mój Xbox mocno zmodyfikowany sprzętowo (1.4Ghz, 128MB Ram + nowa pasta CPU / GPU, chłodzenie i mod do przełączania trybów 733Mhz/1400Mhz) póki czeka na nową szatę w zbudowanym automacie do gier - brak czasu i miejsca na pracę :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bebechy tego klocka wstawiałem już gdzieś na forum, jak znajdę podrzucę i tutaj. Konsola wykonana na zlecenie przez kolegę N64 Freak z już nieistniejącego zagranicznego forum https://assemblergames.org/ 

 

Koszt zlecenia wyniósł 260,- euro, ale wykonanie i montaż procesora (wraz z autorskim przekaźnikiem napięcia sygnału) pierwsza klasa. Sam sprzęt w środku jak i na zewnątrz wyglądał jakby tyle co był wyjęty z pudełka.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzik1980 bardzo miło się patrzy na to, że dalej grzebiesz w starym X-klocku :) Swoje przy xbox'ach też przesiedziałem i to jest jedyna konsola, na której modyfikacjach spędziłem tyle czasu. Potem już tylko X360 czy Xbox One standardowa konsola i zero modyfikacji. Kiedyś było więcej czasu na takie zabawy. Na studiach, to codziennie dłubałem, teraz przy pracy i rodzinie, to zostaje trochę czasu na granie :) Działaj w temacie, trzymam kciuki i chwal się na forum postępami :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dłubanie to u siebie zamiast malowania wstawię HDMI - https://makemhz.com/ wreszcie wyszła miła i niedroga alternatywa :D (Sorki za offtop)

 

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje inna alternatywa dedykowana konsoli Xbox jeśli nie chcecie dłubać przy obudowie i usuwać oryginalnego gniazda AV - http://www.bitfunx.com/product/xbox-one-hdmi-converter-adapter/

 

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2021 o 21:30, luzik1980 napisał:

Co ?!?!?!?! 100 DOLCÓW !!! , ja używam konwertera HDMI dla Wii i sprawdza się dobrze , tani a przeróbka prosta kilka przewodów polutować (tylko trzeba mieć zrobiony dobrej jakości kabel component) i 5V do zasilania z ganiazda wideo konsoli (bądz z usb w TV)

 

 

Super rozwiązanie, Sam podłubałbym przy okazji :) Powiedz mi co to zaadapter jest od Wii ? Jakaś przejściówka czy coś ? :) Ten port obok hdmi to jest jack, bo przez hdmi nie idzie audio, czy to jest dodatkowe jakieś gniazdo ?

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On po prostu konwertuje sygnał component na HDMI z Wii , no oczywiście jeśli chcesz g używać z Xboxem to grzebiąc w wtyczce musisz połączyć 2 zworki aby konsola wiedziała że wypuszcza sygnał komponent, a sam układ wymaga zasilania 5V , to spokojnie możesz go wyprowadzić z gniazda konsoli. Poniżej masz schemat , nie jest skomplikowany , a przejściówki na alli są po 12 zł więc dobrze jest kilka zamówić , co do wyjścia to nie wiem bo nigdy go nie używałem , ale kiedyś zobaczę. :)

wii2hdmi to og xbox schematic.7z

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , ja ogólnie zawsze łącze masy i pooprowadzam je ekranem z wtyczki do odbiornika (czy jak t tam zwał), natomiast wracając  do tematu, poniżej zdjęcia mojego flagowca (crystala) czarna klatka i niebieskie podświetlenie  i jak dla mnie nic mu więcej nie potrzeba, a co wy  nim sądzicie ? (a właśnie limit 4 mb zdjęć odnosi się do postu czy do konta ?)

20210503_210654_mfnr.jpg

20210503_210715_mfnr.jpg

20210503_210735_mfnr.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio widziałem malowanie Crystala, tzw. Crystal Frost. Malowanie białą farbą od wewnątrz. Pozostaje pewien efekt jakby przejrzystości plus biel. Wygląda to super. Konsola plus pad. Mam dwie konsole i nosi mnie, żeby spróbować, chociaż nigdy w malowanie konsol się nie bawiłem :)

https://tinyurl.com/cbnyc8bw

 

 

frost.jpg

  • Lubię to 1

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gusta są różne ;) Jak wpiszesz w googlach, to pewnie sporo tego wyskoczy. Miałem nawet gdzieś na dysku zapisane pełno zdjęć ze zmodowanych xbox'ów i rodzaju malowań z forum xbox-scene. Jak odgrzebie kiedyś, to wrzucę na forum :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kanty i wykończenie, ale nie wiem czy będziesz jeszcze miał możliwość, bo widziałem, że poleciał na Allegro ;) Trochę Ci tam cenę podbiłem :P Tak na marginesie, to zależy jaki masz telefon, takie zdjęcia zrobi :P

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.