Jump to content

Nowa przeglądarka internetowa Xbox może uruchamiać gry PS1 i Nintendo 64

Długo oczekiwana nowa przeglądarka Edge oparta na Chromium w końcu została wydana, ale nie spodziewaliśmy się, że tak szybko użytkownicy Xbox znajdą nowe sposoby wykorzystania jej możliwości do grania w gry z innych platform.

Popularny YouTuber MVG (Modern Vintage Gamer) jako pierwszy podkreśla nowe możliwości emulacji w przeglądarce, wskazując, że wiele gier z PlayStation 1, Nintendo 64, SEGA Genesis i innych działa naprawdę dobrze na nowym Edge. Minus? Nie możesz grać w nie legalnie, ponieważ nie ma możliwości załadowania własnych gier przez przeglądarkę.

Zamiast tego musisz polegać na stronach, które już hostują te gry (do których z oczywistych względów nie będziemy tutaj linkować), ale film jest fascynującym materiałem, pokazującym, że takie jak F-Zero i Tekken 3 działają z prawie pełną prędkością.

To oczywiście nie tylko emulacja, ponieważ istnieje wiele innych gier internetowych, które działają dobrze z nową przeglądarką, a dzięki dodaniu obsługi myszy i klawiatury, takie jak Quake JS działają doskonale również na Xbox Series X i Series S. Nie wspominając już o platformie Google Stadia, który jest również obsługiwany. Teraz wystarczy poczekać na Geforce Now i gry ekskluzywne z konsoli konkurencji staną dla nas otworem!

Do czego do tej pory używałeś nowej przeglądarki Xbox? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Project Magnum wygląda bardzo efektownie w zwiastunie - nadchodzi nowa gra dla PS4 oraz PS5

Nowy zwiastun właśnie wylądował na stronie YouTube PlayStation i dotyczy gry znanej obecnie jako Project Magnum. Opracowany przez studio Nat Games z Seulu, nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat gry, z wyjątkiem wspomnianego wideo. Zalecamy zaznaczyć powiadomienie na kanale ponieważ sądząc po zwiastunie szykuje się bardzie ciekawa strzelanka z opcji kooperacji.

Nadchodząca gra to kolejny tytuł akcji z elementami RPG i choćby wydawało się, że w tej kategorii jest spory przesyt, to się ostatnio nie pojawiło się nic ciekawego, a powyższy zwiastun zachwyca efektowną walką i imponującymi wrogami. Wydaje się, że można go grywać w trybie współpracy z maksymalnie czterema osobami, a dzięki tym fajnym haczykom do grapplingu wygląda jak kinetyczna i wciągająca galeria strzelanin.

Nie ma jeszcze daty premiery dołączonej do gry, ale mam nadzieję, że ta nie jest odległa i zobaczymy Project Magnum na początku przyszłego roku. Wygląda to obiecująco, ale tak naprawdę nie wystarczy, aby dokonać osądu. Mimo to cieszymy się, że możemy dowiedzieć się więcej.

Co sądzisz o Projekcie Magnum? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej, aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
Read more...

Hyperkin przywraca oryginalny kontroler Xbox Duke

Być może pamiętasz, że klasyczny oryginalny kontroler Xbox "Duke", który był pierwszym kontrolerem stworzonym przez Microsoft dla oryginalnej konsoli Xbox. Jeśli nie to masz dobrą okazję sobie przypomnieć ponieważ teraz firma Hyperkin wymyśla go na nowo, a ich "nowy kontroler", czyli Xbox 20th Anniversary Edition ma pojawić się w pod koniec tego roku.

Szczegóły odnośnie sprzętu są praktycznie nieznane, ale wiemy, że będzie kompatybilny z Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S i PC (Windows 10) i podobnie jak poprzednia wersja, będzie wyposażony w oryginalną animację startową Xbox.

Jak widać, będą dwie różne wersje - jedna w kolorze białym i jedna w kolorze czarnym - podczas gdy stare białe i czarne przyciski na kontrolerze będą działać jako spusty (RB i LB). Pojawi się także przycisk Udostępnij znany z konsoli Xbox Series X|S.

Hyperkin był twórcą poprzedniej wersji "Duke'a" na Xbox One (dostępnego w trzech kolorach), więc jeśli podobała ci się tamta wersja, prawdopodobnie spodoba ci się również ta. Firma nie bez powodu wskrzesza po raz kolejny kontrolery, ponieważ tym razem marka Xbox ma obchodzić swoje 20-lecie, które wypada 5 listopada 2021 r. Być może przed tą datą otrzymamy oficjalnie możliwość zamówienia kontrolera.

Wciąż czekamy na szczegóły dotyczące cen, ale damy Ci znać więcej, gdy zostanie ujawnione.

Chcesz odebrać nowy kontroler 20th Anniversary Duke Edition dla konsoli Xbox? Daj nam znać poniżej.
Read more...

Na PS5 mogą pojawić się odświeżone wersje gier Twisted Metal oraz WipeOut

Młyn plotek wciąż się kręci i chociaż zawsze jesteśmy podejrzliwi wobec źródeł mediów społecznościowych, przypuszczamy, że brzmią one wystarczająco rozsądnie. Pierwszym z nich jest  Tom Henderson z  DualShockers,  który pokazał, że jego informacje często się potwierdzają - przykład mamy w przeciekach Battlefield przez niego udostępnionych. Opublikował tajemniczy obraz z jedną z postaci z gry Twisted Metal (Sweet Tooth) wraz z podpisem 2023, prawdopodobnie sugerując jakiś rodzaj odrodzenia  Twisted Metal w tym roku. 

Normalnie wzruszylibyśmy ramionami, ale  Sony pracuje nad dużym programem telewizyjnym  opartym na serii walk samochodowych, a także chce tworzyć więcej gier dla wielu graczy. Zawsze czuliśmy, że japoński gigant przegapił sztuczkę z tą kultową serią (przy, której notabene sporo czasu spędziło się przy konsoli PS2): wyobraź sobie, jak dobry byłby na przykład Twisted Metal o tematyce Battle Royale.

Pojawiły się również spekulacje dotyczące nowej gry  WipEout.  Dzieje się tak dzięki uprzejmości gospodarza Xbox Era Nicka Bakara, który twierdzi, że futurystyczna seria wyścigowa powróci, z pełnym wsparciem dla zestawu Playstation VR nowej generacji. Podejrzewa, że deweloper odpowiedzialny za Destruction AllStars (Lucid Games) jest u steru, a po tym, jak doskonała aktualizacja wirtualnej rzeczywistości dla WipEout Omega Collection przekroczyła oczekiwania, z pewnością ma to sens.

Zawsze jesteśmy sceptyczni wobec tego rodzaju historii, ponieważ bardzo łatwo jest wymyślić rozsądne prognozy takie jak te i ukryć je jako plotki. Niemniej jednak typerzy w tym przypadku mają wystarczająco dużo potwierdzonych wcześniej informacji, aby zasugerować, że nie są wtajemniczeni w sprawy wewnętrzne firmy, dlatego wydaje nam się, że faktycznie możemy zobaczyć, jak Sony przywraca te legendarne serie.
Read more...

Recommended Posts

PS3 jako 'kombajn multimedialny' ?

Witam, zastanawiam się nad kupnem PS3.. miałby być wykorzystywane glownie pod kątem odtwarzacza filmów HD ;)

w tej chwili mam Xboxa z XBMC2012 i oglądam tylko DVD9tki na telewizorze fullHD 32", wyglądają zaskakująco dobrze, ale kusi mnie żeby w końcu iść z duchem czasu i zostawić to nędzne DVD, przesiadając się chociaż na rozdzielczość 1280x720..

z tego co mi wiadomo, PS3 odtwarza format .mkv, a to rozszerzenie jest obecnie najbardziej popularne, jednak ludzi piszą różnie.. i sam już nie wiem, nie mam zamiaru transkodować filmów, chce je tylko udostępniać przez PS3media server, dlatego też X360 się do tego nie nadaje, jest strasznie ograniczony pod kątem obsługiwanych formatów.

W tej chwili odpalenie filmu na XBMC ogranicza się do tego przesłania przez FTP - to mi pasuje, nie chce mi się bawić w muxowanie itp. zabiegi.

-opłaca się zamienić X1 na PS3 ?

Proszę o opinie.

z góry dzięki.

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Moim zdaniem opłaca jeśli chcesz oglądać materiały w HD 720p w pozostałych lepiej zostać przy aktualnym sprzęcie, ponieważ działającego XBMC jako tako nie ma na PS3 jedynie mozolnie działający na wersji 3.15 i tylko na FAT.   Są natomiast dobre wtyczki do XBMC na PC, które potrafią świetnie i w czytelny sposób strumieniować sygnał poprzez UPnP do PS3. Jednym z nich jest - http://code.google.com/p/pms-xbmc/   Aktualnie pracują nad uruchomieniem w normalnej prędkości XBMC na PS3 wraz z obsługą

Jeśli chodzi ci o jakość to jak najbardzij ps3, filmy na blueray to jest i wyglądają naprawde niesamowiscie...warto kupić oryginalny film. Co do media center to działa bardzo dobrze i bez mniejszego problemu w 5 minut wszystko włączysz. Ogólnie ps3 jest świetnym odtwarzaczem blueray.

Jak chcesz oglądać filmy bluray to kup odtwarzacz. Teraz taki sprzęt kosztuje grosze.   Sam zobacz.   http://allegro.pl/tv-i-video-odtwarzacze-blu-ray-51761

Moim zdaniem opłaca jeśli chcesz oglądać materiały w HD 720p w pozostałych lepiej zostać przy aktualnym sprzęcie, ponieważ działającego XBMC jako tako nie ma na PS3 jedynie mozolnie działający na wersji 3.15 i tylko na FAT.

Są natomiast dobre wtyczki do XBMC na PC, które potrafią świetnie i w czytelny sposób strumieniować sygnał poprzez UPnP do PS3. Jednym z nich jest - http://code.google.com/p/pms-xbmc/

Aktualnie pracują nad uruchomieniem w normalnej prędkości XBMC na PS3 wraz z obsługą mediów, choć i tak to XBMC w połączeniu z UPnP i PS3 ma więcej możliwości, niż aktualne na XBMC na Xbox ;)

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

Jeśli chodzi ci o jakość to jak najbardzij ps3, filmy na blueray to jest i wyglądają naprawde niesamowiscie...warto kupić oryginalny film. Co do media center to działa bardzo dobrze i bez mniejszego problemu w 5 minut wszystko włączysz. Ogólnie ps3 jest świetnym odtwarzaczem blueray.

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif

..no zalezy mi też na graniu, nawet dla głupich pucharków w AC czy GTA.. przeszedłbym je od nowa, ale na Xie .. ile można :P

Jesli faktycznie PS3 się spisuje dobrze jako kombajn multimedialny, to chyba łyknę jakaś 40/60GB, są tanie.

Otwieram ogólny temat zw. z PS3, jednocześnie wpinam tutaj poprzedni traktujący o tej konsoli, który utworzyłem niedawno.

Myślę, że poprawi to czytelność forum.

Teraz zwracam się do Was z takim problemem :

Chcę kupić PS3 - używane, do ok 500zł, trafiają się różne aukcje na allegro.. wiele jest konsol 60GB, trochę 40tek i czasem 80tki..

Zastanawiam się, którą wybrać, nie zależy mi na ogromnej przestrzeni dyskowej, raczej stawiam na sprawny napęd BD. Domyślam się, że taka wersja 60GB z pierwszego sortu może się bardzo grzać i oczywiście mieć mocno wyeksploatowany laser. Z tego co widzę, napędy w PS3 to ryzyko na poziomie x360 i RRoD ...

Osobiście nie spotkałem się z Playstation po awarii, ale oferty mówią same za siebie.. opłaca się brać jeszcze FATa ? czy mam się szykować na serwis ? :)

Z tego co widzę to popularny jest tam błąd YLOD, a lasery to podstawa marki Sony, począwszy od PSX po PS3 to pięta ahillesowa konsol z pod tego szyldu.

Koszty wymiany lasera (bo tego w większości jak już nie da się wykalibrować) są ogromne sięgające połowy ceny używanego sprzętu. W PS3 Slim ten problem został niejako zażegnany.

Co do przegrzewania się to nie wiem za bardzo jak to się ma w przypadku PS Fat w porównaniu do PS3 Slim. Obie konsole mają wbudowane zasilacze przez co mogą się sporo nagrzewać, niemniej jednak PS3 Slim ma częstszą usterkę zasilacza powodującą problem z włączeniem.

W sumie polecam przeczytać ten króciutki artykuł - http://www.serwiskon.../typowe_usterki . W googlach znajdziesz więcej takich przypadków. Więc PS3 nie jest bez wad. Mogę stwierdzić, że aktualnie Xbox 360 Slim góruje na rynku w temacie bezawaryjności :)

Zresztą sam chciałem kupić PS3 dla kilku gier, ale aktualnie mam taki sam dylemat jak Ty ;)

EDIT:

Znalazłem przydatny link - http://www.edepot.com/playstation3.html#TOC przyda się podczas poszukiwań konsoli do kupna. Zwróć uwagę na technologię wykonania CPU i GPU, bo ponoć te w 90nm to najbardziej wadliwe i narażone na YLOD i inne powiązane z nim usterki konsole. Tak więc jeśli z FATA to brać tylko te z 65nm ;)

Edited by Gangst3r

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

ogolnie dostac w fata w lapy i ja przerobic i dac sobie spokuj z laserem. nie rozumiem dlaczego nie dali zasilacza osobno przeciez konsola sama nagrzewa sie mocno i dochodzi do tego zasilanie to juz wogole. jak gralem w MGS 4 to tak sie nagrzala ze moglbym ugotowac jajca :] oczywiscie slimka ale coz juz taka maja

hubertt87.png

Panowie, taka sprawa :

dotychczas jeśli miałem w domu PS3, to grałem po HDMI na telewizorze, problemu z dźwiękiem nie było, jednak teraz się zastanawiam jak mam wyprowadzić stereo przy HDMI wytkniętym do monitora BEZ GŁOŚNIKÓW i wyjścia audio ?

Jest możliwość podłączenia standardowego composite'a obok kabla HD ?

takiej kombinacji używam w X360, ale nie wiem czy to możliwe w przypadku playa..

Ze wszystkim sobie dam radę, tylko interesowało mnie czy w ogóle jest taka możliwość.

Dzięki za pomoc.

EDIT:

Jesteście w wstanie polecić jakiś dobry zamiennik pada od PS3 ? wolałbym tego oryginalnego nawet nie dotykać, bo po 4latach z X360 to trochę niemiłe :D

Tutaj chyba tak samo jak w przypadku Xbox 360 nie ma padów innych, niż te w "formacie" Sony. Inni producenci tworzą swoje, ale zawsze na wzór oryginalnego pada. Jest on masakrycznie niewygodny dla gracza Xbox'a (dla mnie nigdy nie był). Możesz poszukać coś na allegro.pl, ale wątpię, że znajdziesz coś ciekawego.

Możesz się pobawić w coś takiego, ale to poważne wyzwanie - http://www.engadget....360-controller/

Nie martw się znam inne rozwiązanie, ale kosztowne.

Co będzie potrzebne:

- przewodowy pad Xbox 360

- XCM Cross Battle Adapter Plus - http://www.xcm.cc/xc...dapter_plus.htm

Podpinasz oba urządzenia do siebie, adapter wpinasz w port USB w konsoli PS3 i korzystasz z pada Xbox 360 na PS3 ;)

Gangst3r+PL.png

Niby spoko tyle że taki mod wymaga wieeeeele pracy, do tego pewnie po 2 pady bym zepsuł przy lutowaniu, docinaniu itd ;)

nie chce mi się... ;)

Adapter to lepsza opcja, jednak tutaj potrzebne są pady przewodowe, a do X360 mam tylko wireless ;|

Blue Power Air FLO Wired wygląda zajebiście :( Szkoda, że przewodowy, ale do PS3 w sam raz jak ktoś pokochał pady od X0.

Gangst3r+PL.png

ten czujnik ruchu to jakiś fail PS od początku.. Sony wymusiło na wew. studiach jakiekolwiek jego wykorzystanie i teraz nie idzie przejść na NORMALNYM padzie kilku gier, bo wymagają machnięcia ręką w którejś-tam misji... :(

Kuźwa.. no i nie mogę kupić SAMEJ konsoli i pada jako dodatek, bo nie przejdę kilku gier :)

W każdym razie serdeczne dzieki za przypomnienie o tym w porę, bo zupełnie mi wyleciało z głowy..

Poluję zatem na 40/80GB w przedziale do 550zł z okablowaniem i ds3.