Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Rekomendowane odpowiedzi

PS3 jako 'kombajn multimedialny' ?

 

Witam, zastanawiam się nad kupnem PS3.. miałby być wykorzystywane glownie pod kątem odtwarzacza filmów HD ;)

w tej chwili mam Xboxa z XBMC2012 i oglądam tylko DVD9tki na telewizorze fullHD 32", wyglądają zaskakująco dobrze, ale kusi mnie żeby w końcu iść z duchem czasu i zostawić to nędzne DVD, przesiadając się chociaż na rozdzielczość 1280x720..

 

z tego co mi wiadomo, PS3 odtwarza format .mkv, a to rozszerzenie jest obecnie najbardziej popularne, jednak ludzi piszą różnie.. i sam już nie wiem, nie mam zamiaru transkodować filmów, chce je tylko udostępniać przez PS3media server, dlatego też X360 się do tego nie nadaje, jest strasznie ograniczony pod kątem obsługiwanych formatów.

 

W tej chwili odpalenie filmu na XBMC ogranicza się do tego przesłania przez FTP - to mi pasuje, nie chce mi się bawić w muxowanie itp. zabiegi.

-opłaca się zamienić X1 na PS3 ?

Proszę o opinie.

z góry dzięki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Moim zdaniem opłaca jeśli chcesz oglądać materiały w HD 720p w pozostałych lepiej zostać przy aktualnym sprzęcie, ponieważ działającego XBMC jako tako nie ma na PS3 jedynie mozolnie działający na wersji 3.15 i tylko na FAT.   Są natomiast dobre wtyczki do XBMC na PC, które potrafią świetnie i w czytelny sposób strumieniować sygnał poprzez UPnP do PS3. Jednym z nich jest - http://code.google.com/p/pms-xbmc/   Aktualnie pracują nad uruchomieniem w normalnej prędkości XBMC na PS3 wraz z obsługą

Jeśli chodzi ci o jakość to jak najbardzij ps3, filmy na blueray to jest i wyglądają naprawde niesamowiscie...warto kupić oryginalny film. Co do media center to działa bardzo dobrze i bez mniejszego problemu w 5 minut wszystko włączysz. Ogólnie ps3 jest świetnym odtwarzaczem blueray.

Jak chcesz oglądać filmy bluray to kup odtwarzacz. Teraz taki sprzęt kosztuje grosze.   Sam zobacz.   http://allegro.pl/tv-i-video-odtwarzacze-blu-ray-51761

Moim zdaniem opłaca jeśli chcesz oglądać materiały w HD 720p w pozostałych lepiej zostać przy aktualnym sprzęcie, ponieważ działającego XBMC jako tako nie ma na PS3 jedynie mozolnie działający na wersji 3.15 i tylko na FAT.

 

Są natomiast dobre wtyczki do XBMC na PC, które potrafią świetnie i w czytelny sposób strumieniować sygnał poprzez UPnP do PS3. Jednym z nich jest - http://code.google.com/p/pms-xbmc/

 

Aktualnie pracują nad uruchomieniem w normalnej prędkości XBMC na PS3 wraz z obsługą mediów, choć i tak to XBMC w połączeniu z UPnP i PS3 ma więcej możliwości, niż aktualne na XBMC na Xbox ;)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o jakość to jak najbardzij ps3, filmy na blueray to jest i wyglądają naprawde niesamowiscie...warto kupić oryginalny film. Co do media center to działa bardzo dobrze i bez mniejszego problemu w 5 minut wszystko włączysz. Ogólnie ps3 jest świetnym odtwarzaczem blueray.

allah.gif allah.gif allah.gif 69599149.jpg rockwoot.gif
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no zalezy mi też na graniu, nawet dla głupich pucharków w AC czy GTA.. przeszedłbym je od nowa, ale na Xie .. ile można :P

Jesli faktycznie PS3 się spisuje dobrze jako kombajn multimedialny, to chyba łyknę jakaś 40/60GB, są tanie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwieram ogólny temat zw. z PS3, jednocześnie wpinam tutaj poprzedni traktujący o tej konsoli, który utworzyłem niedawno.

Myślę, że poprawi to czytelność forum.

 

Teraz zwracam się do Was z takim problemem :

Chcę kupić PS3 - używane, do ok 500zł, trafiają się różne aukcje na allegro.. wiele jest konsol 60GB, trochę 40tek i czasem 80tki..

Zastanawiam się, którą wybrać, nie zależy mi na ogromnej przestrzeni dyskowej, raczej stawiam na sprawny napęd BD. Domyślam się, że taka wersja 60GB z pierwszego sortu może się bardzo grzać i oczywiście mieć mocno wyeksploatowany laser. Z tego co widzę, napędy w PS3 to ryzyko na poziomie x360 i RRoD ...

Osobiście nie spotkałem się z Playstation po awarii, ale oferty mówią same za siebie.. opłaca się brać jeszcze FATa ? czy mam się szykować na serwis ? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to popularny jest tam błąd YLOD, a lasery to podstawa marki Sony, począwszy od PSX po PS3 to pięta ahillesowa konsol z pod tego szyldu.

Koszty wymiany lasera (bo tego w większości jak już nie da się wykalibrować) są ogromne sięgające połowy ceny używanego sprzętu. W PS3 Slim ten problem został niejako zażegnany.

 

Co do przegrzewania się to nie wiem za bardzo jak to się ma w przypadku PS Fat w porównaniu do PS3 Slim. Obie konsole mają wbudowane zasilacze przez co mogą się sporo nagrzewać, niemniej jednak PS3 Slim ma częstszą usterkę zasilacza powodującą problem z włączeniem.

 

W sumie polecam przeczytać ten króciutki artykuł - http://www.serwiskon.../typowe_usterki . W googlach znajdziesz więcej takich przypadków. Więc PS3 nie jest bez wad. Mogę stwierdzić, że aktualnie Xbox 360 Slim góruje na rynku w temacie bezawaryjności :)

 

Zresztą sam chciałem kupić PS3 dla kilku gier, ale aktualnie mam taki sam dylemat jak Ty ;)

 

EDIT:

Znalazłem przydatny link - http://www.edepot.com/playstation3.html#TOC przyda się podczas poszukiwań konsoli do kupna. Zwróć uwagę na technologię wykonania CPU i GPU, bo ponoć te w 90nm to najbardziej wadliwe i narażone na YLOD i inne powiązane z nim usterki konsole. Tak więc jeśli z FATA to brać tylko te z 65nm ;)

Edytowane przez Gangst3r

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie dostac w fata w lapy i ja przerobic i dac sobie spokuj z laserem. nie rozumiem dlaczego nie dali zasilacza osobno przeciez konsola sama nagrzewa sie mocno i dochodzi do tego zasilanie to juz wogole. jak gralem w MGS 4 to tak sie nagrzala ze moglbym ugotowac jajca :] oczywiscie slimka ale coz juz taka maja

hubertt87.png
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, taka sprawa :

 

dotychczas jeśli miałem w domu PS3, to grałem po HDMI na telewizorze, problemu z dźwiękiem nie było, jednak teraz się zastanawiam jak mam wyprowadzić stereo przy HDMI wytkniętym do monitora BEZ GŁOŚNIKÓW i wyjścia audio ?

 

Jest możliwość podłączenia standardowego composite'a obok kabla HD ?

takiej kombinacji używam w X360, ale nie wiem czy to możliwe w przypadku playa..

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc sam korzystalem kiedys ja ty masz tera wiec wybierasz obraz zeby dawal przez hdmi konfigurujesz go a potem audio osobno zapodajesz mu wyjscie a/v i kupujesz odpowiedznie przesciowki w zaleznosc do jakich glosnikow chcesz podlaczyc

hubertt87.png
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim sobie dam radę, tylko interesowało mnie czy w ogóle jest taka możliwość.

 

Dzięki za pomoc.

__________

 

EDIT:

 

Jesteście w wstanie polecić jakiś dobry zamiennik pada od PS3 ? wolałbym tego oryginalnego nawet nie dotykać, bo po 4latach z X360 to trochę niemiłe :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj chyba tak samo jak w przypadku Xbox 360 nie ma padów innych, niż te w "formacie" Sony. Inni producenci tworzą swoje, ale zawsze na wzór oryginalnego pada. Jest on masakrycznie niewygodny dla gracza Xbox'a (dla mnie nigdy nie był). Możesz poszukać coś na allegro.pl, ale wątpię, że znajdziesz coś ciekawego.

 

Możesz się pobawić w coś takiego, ale to poważne wyzwanie - http://www.engadget....360-controller/

Nie martw się znam inne rozwiązanie, ale kosztowne.

Co będzie potrzebne:

- przewodowy pad Xbox 360

- XCM Cross Battle Adapter Plus - http://www.xcm.cc/xc...dapter_plus.htm

 

Podpinasz oba urządzenia do siebie, adapter wpinasz w port USB w konsoli PS3 i korzystasz z pada Xbox 360 na PS3 ;)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby spoko tyle że taki mod wymaga wieeeeele pracy, do tego pewnie po 2 pady bym zepsuł przy lutowaniu, docinaniu itd ;)

nie chce mi się... ;)

 

Adapter to lepsza opcja, jednak tutaj potrzebne są pady przewodowe, a do X360 mam tylko wireless ;|

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Power Air FLO Wired wygląda zajebiście :( Szkoda, że przewodowy, ale do PS3 w sam raz jak ktoś pokochał pady od X0.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnego Saiteka (trochę starszy model) i powiem że jest bardzo dobry, analogi działają nawet lepiej niż w oryginalnym padzie od M$. Te pady polecam głównie do strzelanin bo są w nich naprawdę wygodne i precyzyjne.

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten czujnik ruchu to jakiś fail PS od początku.. Sony wymusiło na wew. studiach jakiekolwiek jego wykorzystanie i teraz nie idzie przejść na NORMALNYM padzie kilku gier, bo wymagają machnięcia ręką w którejś-tam misji... :(

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa.. no i nie mogę kupić SAMEJ konsoli i pada jako dodatek, bo nie przejdę kilku gier :)

 

W każdym razie serdeczne dzieki za przypomnienie o tym w porę, bo zupełnie mi wyleciało z głowy..

Poluję zatem na 40/80GB w przedziale do 550zł z okablowaniem i ds3.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mnie przekonali. Heavy Rain + nowy projekt od Quantic + The Last of Us + Unchartedy i chyba pora dokupić do Xboxa konsolę Sony. Mam nadzieję, że wsparcie będzie podobne jak do PS2, że pogram jeszcze długo po wyjściu nowej generacji.

sigsq.jpg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.