Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Forza Horizon


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się ten krok podoba jak najbardziej :) Test Drive jest skopany ze względu na ten model jazdy którego w żaden sposób nie trawię :) Forza Horizon może otworzyć nowe spojrzenie na ten gatunek gier :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

O ile utrzymają grę jako symulacje to jestem na tak i nawet kupie jeżeli nie będzie nudna.

Jeżeli zamierzają zrobić arcade to podziękuję i powiem szkoda kasy.

Co do grafiki to jakoś nie bardzo przepadam za taką grafiką jak widziałem na Game Play.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zapowiada się ciekawa pozycja, która obowiązkowo znajdzie się w mojej kolekcji :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę pograłem i ... :

 

Graficznie jest to FM4 z wyższym wygładzaniem, 'zmiękczonym' oświetleniem i .. krajobrazami które gniota mosznę :D

 

Dźwięki mamy te same, no cóż.. były świetnie nagrane w Forza4, ciężko wymagać czegoś innego, natomiast w Horizon jest luźny model rozgrywki, podczas jazdy słuchamy radia, bijemy rekordy prędkości na fotoradarach i startujemy w eventach - tak właśnie wygląda tutaj ścieżka single player.

Zdobywamy pieniądze w wyścigach, wygrywamy auta, nie są to raczej 'nielegale'... twórcy mieli dosyć bujną wyobraźnię - wyścig z... samolotem to coś dosyć niespotykanego :E

Demo to całkiem duża 'próbka' gry, widać że Horizon wystarczy na wieeeele godzin gry.

Plusów jest masa, gra brzmi i wygląda, niemniej jednak po ograniu mogę się przyczepić do paru kwestii :

 

-30 klatek/s to dosyć oczywisty framerate przy otwartym świecie, z tym że jazda samochodem nie jest już tak dynamiczna, płynność dawała odczucie ogromnej prędkości, tutaj jest szybko.. szybciej niż choćby w GT5, jednak zapomnijcie o porównaniach z Burnoutem Paradise...

 

-irytująca bywa 'cukierkowata oprawa', bardzo żywe kolory, różowawe menu.. może po prostu mnie to drażni :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że trochę ta Forza straciła na symulacji, oczywiście auta nie jadą po sznurku, niemniej jednak pod dpadem nie mamy już przyczepności czy temperatury opon, zniszczenia wizualne są niezłe, natomiast nie wpływają one raczej na prowadzenie auta.

Z jednej strony kiepsko, z drugiej to nie Forza 5, tylko HORIZON.

 

FH kojarzy mi się z Test Drive Unlimited, tzn podobna koncepcja, to jest tytuł którego mi po prostu brakowało.. w 2012roku :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forza Horizon pobrałem i zagrałem. Co mogę powiedzieć na temat tej części? Tyle, że ta gra jest ZNAKOMITA! Świetna oprawa graficzna z poprawionym wygładzaniem tekstur (dość patrzenia na kontury!), świetna oprawa dźwiękowa oraz to co najważniejsze intuicyjny i przyjazny model jazdy.

 

Forza Horizon nie posiada tylu funkcji ustawień auta, czy odwzorowanego symulacyjnego stylu jazdy, natomiast posiada wszystkie potrzebne główne opcje, dla wymagających i oczekujących czegoś więcej, niż kolejnej arcade'ówki na Xbox'a :)

Model jazdy można wybrać sobie w opcjach czy ma być symulacyjny lub arcade'owy. Mamy także możliwość wyłączenia wspomagań a także ustawienie trudności na poziom, gdzie będziemy musieli korzystać z kierownicy ze sprzęgłem i manualną skrzynią, co w parze z dobrym sprzętem daje masę frajdy.

 

Ogólnie FH to takie FM4 połączone z serią Dirt oraz rozbudowanym światem jak w TDU. Demko pokazało sporo, więc już wiadomo, że gra nie wyląduje na półce po 10-12h. Szykuje się kolejny tytuł, który musi obowiązkowo wylądować na mojej półce z grami.

 

Moja ocena wstępna gry

Grafika: +9/10

Dźwięk: 8/10

Grywalność: +9/10

 

Zalety: wspaniała grafika oraz dźwięk, rozbudowany świat, model jazdy

Wady: brak ustawień pojazdów, słaby tryb symulacji

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to mój pierwszy post, postanowiłem coś skrobnąć o nowej Forzie, a raczej o spin offie o podtytule Horizon.

 

Dla mnie osobiście ta gra jest tym czym Forza nigdy nie mogła być przez to, że była po prostu nudna. Oczywiście takie kwestie jak model jazdy i oprawa w każdej grze od Turn10 były świetne, jednak mimo wszystko jazda w kołko po torach z często chorą ilością okrążeń była dla mnie mega nudna i przez to nie byłem w stanie przez Forze przebrnąć.

W przypadku Horizon jest juz zupełnie inaczej, z tego co widać w demku będziemy mieć w większości do czynienia z trasami z punku A do B, będą różne zawody (jak np. wyścig z samolotem), więc o nudzie raczej nie ma mowy. Model jazdy wiele nie stracił względem FM, dalej po wyłączeniu asyst i zmianie skrzyni na manual jest wymagający i bardzo, bardzo miodny.

Graficznie FH to najwyższa półka 360-tki, gra jest ostra jak żyletka (AAx4 ?) otoczenie jest śliczne i szczegółowe, auta świetnie wymodelowane (ale dalej na widoku z kokpitu ma się wrażenie, że ktoś wyjął szyby :P ), oświetlenie również bardzo na plus. Szkoda, że nie ma zmiennej pogody (nie mówię już nawet o deszczu, a bardziej o wizualnej zmianie pogody), grafika jest troszkę sterylna i szkoda, że twórcy nie zdecydowali się urozmaicić terenu, ale i tak te rzeczy nie psują świetnego wrażenia jakie robi FH, która będzie prawdopodonie pierwszą grą z serii Forza, którą ukończę ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii tej szyby to naprawdę T10 nie poprawili ...ich...braku... w 3ciej z kolei grze, to trochę irytujące, przez to właśnie gra wydaje się sterylna grając na kamerze z wnętrza, mimo dobrego wykonania auta w środku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grałem w demo i ta gra mimo wszystkich zalet ma jedną małą wade - przy prędkości nawet 100 km/h czołowe zderzenie jest pozbawione jakiejś animacji - wygląda to tak jakbyśmy jechali albo czołgami albo kartonami :( kto się ze mną zgadza? :) szkoda wielka, ale i tak kupię oryginał :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.