Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Obudowa od X360 do X1


Rekomendowane odpowiedzi

No nie wygląda to źle przyznam si szczerze tylko osobiście bym coś pokombinował z tym zasilaczem i wsadził go do obudowy od tego Xboxowego (zyskasz tym samym sporo miejsca na chłodzenie konsolki więc wykręcić można z niej więcej :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

No i stało się!!! Obudowa jest ogarnięta i xbox działa, temp CPU 42, GPU 46. Nawet udało mi się odwzorować hałas z X360 ,ale poprawię to, jak przyjdzie nowy wentylator. Luknijcie foteczki (trochę lipnie wyszło, bo za tv jest okno) Ujdzie? btw. z ciekawości podłączyłem myszkę i mi wykryło, ale co ja ją mogę w XBMC zrobić? @edit Z tyłu wiszą jeszcze kabelki od wentylatora, bo sprawdzam na jakim napięciu pociągnie mi klocka, 12v to jednak zasuszarkowato Najważniejsza

Cześć. Chyba już po raz ostatni piszę w tym temacie, bo konsola została dopieszczona wg. moich wcześniejszych planów. Na zakończenie wstawiam jeszcze jedną fotkę, żeby potomni wiedzieli, co można jeszcze wycisnąć z legendarnego klocka pierwszej generacji.       Dzięki wszystkim udzielającym się w temacie za pomoc i oceny.   Pozdro i życzę udanych modów.

Wracam po małej przerwie. No i stało się: portów padów nie ma, za to są ulokowane porty usb za zaślepkami memorek, a z resztą.... luknijcie fotki i sami zobaczcie ile było z tym pie***lenia się, żeby to upchnąć, ale jestem zadowolony, długo to trwało, bo czekałem na dostawę kondensatorów, jeden trzeba było trochę przenieść. Do tego zrobiłem gniazdo LAN Musiałem wylutować jedno gniazdo od port padów wylutować i zastąpić je gold pinami, bo usb nie wchodziło.Luknijcie fotki:  

..tyle że musi kupić zasilacz do XO, a to już dodatkowy wydatek.

fakt, ze miejsca w obudowie by miał wtedy znacznie więcej, ale koszt całego przedsięwzięcia idzie w górę, do tego wyprowadzenie ATX'a w taki sposób, żeby przypominało to konstrukcje znaną z 360tki- jest problematyczne.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to można nawet inaczej zrobić gniazdo do zasilania, ale jak próbowałem zrobić właśnie zasilacz zewnętrzny ze zwykłego PC to trzeba mieć gruby przewód i nie może on mieć więcej niż 50cm bo wtedy napięcie i natężenie słabnie jak robiłem porównanie z biosu to na normalnym przewodzie napięcie 5V miało 5,03V a jak zrobiłem na 50cm to miało 4,70V także to to też nie łatwo zrobić zew. ;)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wygląda to źle przyznam si szczerze tylko osobiście bym coś pokombinował z tym zasilaczem i wsadził go do obudowy od tego Xboxowego (zyskasz tym samym sporo miejsca na chłodzenie konsolki więc wykręcić można z niej więcej :P

 

 

Co masz na myśli pisząc o wykręcaniu z xboxa jeszcze więcej? Jakieś O/C w klocku? :D .

Z zasilaczem myślałem, ale jest on większy od obudowy psu x360. Mógłbym zaszaleć z Pico PSU, tzn chce, ale aktualnie przez jego ceny ten pomysł jest poza zasięgiem moich finansów.

 

Troche mnie nie było, potem nie chciało mi się dotykać xboxa, ale przełamałem lenia i przedstawiam nowe fotki:

 

Mój innowacyjny pomysł dostarczenia zasilania do HDD i LAN diod oraz power (niebieska):Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Nadal nie wiem co z chłodzeniem, tzn na pewno nie wcisne tam wentylatora 80mm, więc wybieram jakiś 70mm. Na sucho trudno wróżyć,ale pewnie będzie trzeba jeszcze wentylator na radiator GPU, lub wstawić większy radiator. Narazie nie mam kasy,więc zostaje mi tylko rozkminianie.

 

Pozdro

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tunel i na koniec obudowy wsadź wiatrak (jak ja :E) fajnie front panel ci wyszedł muszę przyznać

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tunel i na koniec obudowy wsadź wiatrak (jak ja :E) fajnie front panel ci wyszedł muszę przyznać

 

Tyle wiem sam,ale z kartonu tunel nie wychodzi, a wentylator z tyłu nie wiem czy se poradzi i temu w ostateczności myślę nad wycięciu z boku na 92mm fan miejsca.

 

Dzięki , mi też się coraz bardziej podoba ^^

 

Ma ktoś doświadczenie z wetylatorami 70mm? Wg allegro najlepszym wyborem jest AAB

Cooling Super Silent Fan 7

 

a w praktyce?

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator 70mm dmucha jak wcale... Bo one cieniutkie są (10mm) i łopatki siłą rzeczy są bardziej spłaszczone. Spróbuj upchnąć 80mm. Miałem sporo chłodziwa od AAB, jakość jest OK, ale dobre wentylatory robi też Silentium PC (znane z Zephyrów i Mistrali).

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator 70mm dmucha jak wcale... Bo one cieniutkie są (10mm) i łopatki siłą rzeczy są bardziej spłaszczone. Spróbuj upchnąć 80mm. Miałem sporo chłodziwa od AAB, jakość jest OK, ale dobre wentylatory robi też Silentium PC (znane z Zephyrów i Mistrali).

 

Właśnie najpierw wybierałem Zephyra,ale AAB jest minimalnie lepszy od jego. Obudowa jest niestety za ''chuda i centralnie o centymetr nie wchodzi.

 

@edit.

Teraz sobie tak myślę, że możnaby było wcisnąć tam chłodzenie z jakiegoś lapka lub karty graficznej...

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tunel ?

Dołączona grafika

plastikowa.. teczka + trochę kropelki i masz.

tworzywo na tyle miękkie by dało się je zginać i formować, do tego lekkie i... po prostu się nadaje, bo dzięki tym dziwacznym prążkom -zachowuje sztywność.

 

;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już czujnik pilota jest na swoim miejscu, zauważyłem, że teraz pilot łapie jakby w mniejszym promieniu,trzeba się postarać,żeby był naprzeciw tego okienka irdy, wiec chyba zamontuje go centralnie za przednim panelem. Dziś fotki z zainstalowania portów padów. Wcześniej przedłużyłem kable, ale ciągle jeden port nie łączył i wisiało to na pająka, dziś wziąłem kabel od klawiatury i elegancko przelutowałem porty.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

@edit.

 

Na próbę zamontowałem z tyłu wentylator 70mm z boxowego chłodzenia amd i zrobiłem tunel z kartonu i w sumie se radzi, nawet hałas upodabnia się do tego z Xboxa 360, nie daje fotek, bo kto by chciał oglądać poklejony karton taśmą izolacyjną.

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde.. te portpady wyglądają jak przez okno ; przerób sobie pada pod USB wtedy będzie to lepiej wyglądać moim zdaniem :]

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w padzie mam 5 kabli, chyba, że też żółty mogę ominąć? To w sumie jest tylko rozwiązanie na teraz, bo chce zabudować 2 czujki od logitecha

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zółty ci nie jest potrzebny w padzie chyba że chcesz sobie zrobić power button w padzie

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to USB szpeci jak chuy tą konsolę :P Lepiej je schowaj i będzie na prawde zajebisty efekcik umieszczania X1 w obudowie Xbox 360 :P Ciekawe ile taka by stała na allegro.pl :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze tylko wgrać skin MC360/XBMC :D, bardzo fajnie to wygląda, fajnie ulokowałeś diody HDD, LAN tylko te porty USB? szpecą obudowę.

 

Gniazda usb daj gdziekolwiek, byle były schowane i nie wystawały poza obudowę :)

 

No to USB szpeci jak chuy tą konsolę :P Lepiej je schowaj i będzie na prawde zajebisty efekcik umieszczania X1 w obudowie Xbox 360 :P Ciekawe ile taka by stała na allegro.pl :D

 

 

 

Dołączona grafika

Wracam po małej przerwie.

No i stało się: portów padów nie ma, za to są ulokowane porty usb za zaślepkami memorek, a z resztą.... luknijcie fotki i sami zobaczcie ile było z tym pie***lenia się, żeby to upchnąć, ale jestem zadowolony, długo to trwało, bo czekałem na dostawę kondensatorów, jeden trzeba było trochę przenieść. Do tego zrobiłem gniazdo LAN Musiałem wylutować jedno gniazdo od port padów wylutować i zastąpić je gold pinami, bo usb nie wchodziło.Luknijcie fotki:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Pozostaje przeróbka padów na USB, tzn w nieoryginalnym padzie wylutuję kabel i zamontuje w card porcie usb, a za kabel będzie robił przedłużacz USB ze zdjęcia,a do oryginalnej S zrobię przejściówkę.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Tyle już się w tym klocku nadłubałem, że szkoda by mi było go sprzedawać,a pewnie max z 200zł bym dostał ,więc nara! :D

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze wczoraj przejściówkę z usb na port pad, po podłączeniu zadziałało, potem poszedłem jeść, po powrocie już nie śmigał, po podłączeniu do oryginalnego portu też nie działał. Dziś rano już w port padzie poszedł, przez przejściówkę nie chciał i po podłączeniu do przejściówki nie działa już w port padzie, tzn nic się nie dzieje jak cokolwiek wciskam, xbmc go nie widzi. Oba USB na pewno sprawne, bo w obu pendrive działa. O co może chodzić? Obecnie nie chce działać w ogóle :(

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem to pad Ci nie działa na przejściówce Portpad-usb ? jak tak to popraw luty w przejściówce ;)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.