Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Jaki kupić komputer ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jak w temacie, otóż mam PiSi na oku i chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzicie :) Główne założenia to internet (youtube w HD) filmy, muzyka i może jakieś giery (Skyrim na minimalnych :E)

 

http://allegro.pl/dell-755-core2-duo-e6550-2x2-33-4gb-160gb-rw-dt-vb-i3137753630.html

 

Moim zdaniem w takim przedziale cenowym to jest dobry sprzęcior.

 

Tutaj macie Techspeca:
http://www.dell.com/downloads/global/products/optix/en/opti_755_techspecs.pdf

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starym zintegrowanym Intelu Youtube w HD może odpalisz, ale ze Skyrimem może być problem... 

Za 500zł możesz złożyć lepszy komputer, tylko musiałbyś poświęcić trochę czasu na polowanie za częściami :) 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jednostki miałem w pracy i całkiem przyzwoicie działały, z tym że to nadal pecet do przeglądania internetu czy słuchania muzyki... w sumie tyle.
Dodam że na moim była postawiona Vista, czyli chyba najgorzej zoptymalizowany OS w historii .... i mimo to nie brakło ramu i cpu ;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrMajst3r nie mam czasu ani chęci bawić się w składanie PC, ani polować na cześci :) nie potrzebuje hipermegapierdyliard jendostki do grania (fakt z tym skyrimem dowaliłem :E) potrzebuje właściwie do neta bo 1 rdzeń na dzisiejszy internet to już mało, jak większość stron powoli zaczyna przechodzić w flash, a mnie się zaczynają ciąć

 

::: Vice ::: tylko pytanie czy stabilnie chodzi ?

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poskładałem sobie kompa z 2x 2Ghz, 4GB DDR3, Intel 4500X (wbudowana) za ok 400pln za całość. No i do Internetu, muzyki, filmów HD, edycji fotografii czy podstawowej obróbki wideo to wystarczy. Wada, że wtenczas Windowsa musisz sobie zakupić oddzielnie. Ale zaleta że masz większą władzę nad tym co masz środku (vide: ładowanie tragicznych zasilaczy). No i nie musisz kupować procesora oddzielnie, jak możesz zakupić płytę z ramem, chłodzeniem i procesorem za jednym zamachem. Wtedy to składanie nie zajmie Ci wcale tak dużo czasu.

 

A na tym wspomnianym na górze zestawie spokojnie hula mi Win7.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten deskopt to śmieć znajdz coś podobnego, ale w obudowie atx, poprostu stojący jak uwalisz grafe zasilacz to same z nimi problemy miałem kilka takich z de jakoś je pogoniłem, ale marny zarobek ogólnie grafika na low profil zasilacz do bani cała reszta ok :) dell-e to twarde sztuki, ale ten na 100% pracował w biurze dzień w dzień minimum po 8h odradzam

najlepiej poszukaj samej płyty z ramem i proc tak jak pisał kolega zaoszczędzisz, na obudowie dysiorze wiec za 500zl za samą plyte ram i proca masz kozaka.

Edytowane przez Mateush4
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka,

ostatnio często myślałem o tym desktopie i stwierdzam że jak mówi Majster i Mateush- złoże coś samem bo zasilacz jak widziałem to tam jest nie standardowy i ma tylko 280W, a jak się skopci to na allegro takiego nie dorwe. Jak przeglądałem aukcje typu proc+ płyta to znalazłem takie coś:


1) http://allegro.pl/dual-core-e5200-asrock-g41m-hd4500-4gb-ddr3-i3200526108.html

2) http://allegro.pl/asrock-g41m-vs3-4gb-e6400-cooler-gw-24m-fv-i3206114007.html

 

sądzę, że pozycja 2. jest lepsza ale na razie sosu nie mam to nie kupie :E

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie więcej niż 400-500zł. Przede wszystkim to będzie PC do neta, filmów muzyki, a jak starczy mocy na gry to git :)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poskładaj sobie w tej cenie coś z przyzwoitym CPU i zasilaczem. Dodatkowy RAM i grafikę na PCI-E możesz dołożyć później jak będą fundusze... Wtedy jakieś gry na tym uruchomisz :) 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w starym pc pewnie masz ddr2, a szukamy na ddr3 więc jakiś ram na początek musi być :) z grafą faktycznie pewnie można zaczekać i lecieć na zin. poźniej podeślę linka :)

 

http://allegro.pl/athlon-x3-450-3x3-2ghz-msi-760gm-p34-fx-hd3000-i3181875219.html na tym spokojnie odpalisz jakąś gierke sprzęt przedewszystkim nowy i objęty gwarancją i jeszcze starczy na ram:)

 

http://allegro.pl/asrock-am3-grafika-phenom-925-cooler-i3213694386.html używka bez ramu, ale fajny proc

 

i kolejna używka http://allegro.pl/asrock-am3-grafika-phenom-925-cooler-i3213694386.html komplet z ramem i proc i3 choć płyta dość uboga w z złącza.

Te dwie używki dodałem jedynie dla porównania ja osobiście chwyciłbym coś na gwarancj kupiłem juz kiedyś uzywany sprzęt i nigdy długo nie służyło. Mimo tego, że nie jest to jakiś monster to spokojnie odpalisz na tym nowego coda lub battelfielda. zostaje jedynie grafa i zasilacz, ale z tym możesz zawsze zaczekać:)

 

ps jesli chcesz jednak uzywke to za tą cene można wyrwać coś mocniejszego i pod oc :D

Edytowane przez Mateush4
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet niskiej ceny (nada się do biura, neta, muzyki, filmów  w tym HD, starszych gier):

→  2x 1.8Ghz, 2GB DDR3, możliwość rozbudowy RAM do 8GB, zewnętrznej grafiki, nie wspominając o opcji wymiany procesora: cena: 299pln

→  jakiś zasilacz np. Chieftec, unikaj zasilaczy z czarnej listy, musisz sobie liczyć na to 100zł co najmniej. Nie polecam na tym oszczędzać, no chyba że już zasilacz posiadasz.

→ Zakładam że obudowę (od 30pln w górę w zależności od klasy) i dyski posiadasz (opcjonalnie jakieś napędy optyczne).

Jeśli chcesz gry to już będzie drożej :).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz mam 350W także raczej mało. Można kupić Fortron'a 500W za 120zł. Teraz takie pytanie bo mam:

 

- ASRock AM2NF6G-VSTA

- AMD Athlon 64 3000+ @ 2,48Ghz

- 2GB DDR2 Goodram DUALCHANNEL

 

dostałbym za to 269zł ? :E

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.