Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Powrót do xboxa klasyka :)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Dawno tu nie zaglądałem. Tuszę, że nadal mnie pamiętacie. Zwłaszcza E-team i Gangster z którymi miałem przyjemność pograć online. Szczerze mówiąc na jakiś czas porzuciłem elektroniczną rozrywkę. W 2016 roku przestały mnie gry bawić. W tamtym czasie posiadałem Wii, Ps3, Xbox360, Wiiu, Psvitę. Wszystko sprzedałem.

 

Zmęczenie dopadło mnie już w 2014 roku przez co nie chciało się mi włączać ps3 ani x360. Najczęściej sięgałem po wiiu i vitę. Sądziłem, że te platformy zapewnią odskocznię od tego co widziałem wcześniej. Nic bardziej mylnego. O ile na początku za sprawą bdb Mario 3D World wspaniale się bawiłem, tak potem z kolejnymi grami wydanymi na Wiiu się męczyłem - Zelda Ocarina, Hyrule Warriors, Pikmin 3, ZombiU, New Mario. Historia przygody z przenośną konsolką Sony miała podobne oblicze. Na starcie wybitna Persona 4 gold mnie tak wkręciła, że ukończyłem ją 3 razy i wbiłem wszystkie trofea. Następnie kupiłem w sklepie Sony 3 odsłonę serii. Ta już tak mocno się mi nie podobała. Nie znaczy to jednak, że gra była zła. Ot po prostu nie stała na tak wysokim poziomie jak 4. Potem sięgnąłem po Uncharted i nabyłem w PSN SAO (w promocji za 100 zł, przecena ze 169. Pół roku później obniżyli na 19zł - byłem nieźle wku...ny). Te tytuły były niezłe. Ale później już nie miałem w co grać. Poważnie żadna inna produkcja z Gravity Rush na czele mnie nie przekonała.

To doprowadziło do sytuacji gdzie w 2016 sprzedałem wszystkie posiadane konsole i kupiłem xone, ale i on poza Wiedźminem3 i Forzą Horizon 2 nie oferował w tamtym czasie dla mnie zbyt wiele. Rozczarowanie z Forzą 6 przelało szalę goryszy i po kilku miesiącach pozbyłem się i tej konsoli.

 

Minęło trochę czasu i naszła mnie ochota pogrania. Jednak patrząc na ceny ps5 i nowego xboxa odechciewa się mi konsoli za 3000 i gier po 300 zł za sztukę :)

 

Zrobiłem research i okazało się, że choć kiedyś miałem pierwszego xboxa to ominąłem sporo interesujących tytułów.

Pytanie jak gry z xboxa wyglądają na 32 calowym, a więc wcale nie dużym lcd? Od kolegi pożyczyłem ps2 i obraz jest zamazany, niewyraźny. Na crt grafika prezentuje się znacznie lepiej. A jak będzie w tym przypadku?

 

Jest też opcja zakupu xboxa360. Minus jest taki, że konsola nie obsługuje wszystkich gier z pierwszej platformy Ms. Za to pewnie grafika wypada nieźle i lepiej niż w klasyku?

Edytowane przez Tsubasa
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj z powrotem ;) Ja czasem też miałem okres, że nie włączałem konsoli, bo mi się nie chciało, dopadło mnie znudzenie, ale na szczęście wróciło wszystko do normy (miałem tak może z tydzień czy dwa przestoju). Do dzisiaj sobie pluję w brodę, że sprzedałem kilka rzeczy z kolekcji, bo po co mi to, ale też sprzedawałem, bo miałem kasę na coś innego. Nauczyło mnie to, że nie sprzedaję nic i trzymam się tego od wielu lat :) Zarabiam, więc kasę przeznaczam na nowe rzeczy i nie pozbywam się starych, buduje kolekcję :) Wiem jak trudno odzyskać te rzeczy z czasem, bo nie zawsze znajdziesz grę, konsolę czy gadżet w idealnym stanie, który miałeś i to w dobrej cenie albo w takiej, po której sam sprzedawałeś :)

 

Co do pytania o Xbox Classic, to myślę, że na 32" strasznie to nie będzie wyglądać, ale musisz mieć świadomość, że czas leci a nie dla wszystkich gier ten czas jest łaskawy. Ja osobiście z braku czasu rzadko odpalam Classica, ale jak już, to włączam Rallisport 2, bo zacząłem od nowa karierę i trochę pojeździłem. Aktualnie mam 40" TV i wygląda ok, ale też jestem świadomy, że odpalając 20-letni sprzęt nie będę miał grafiki jak na X360 czy Xbox One.

Rozmiar Twojego TV uważam do takiej konsoli jak najbardziej ok, jakbyś miał 80", to pewnie by było już średnio fajnie. Myślę, że musisz sam spróbować odpalić gry i zobaczyć, czy olejesz grafikę i skupisz się na samej grze, fabule itp. czy będzie Cię gryźć w oczy. Jeśli to drugie, to zostaw i nie męcz się, wybierz inną grę, albo weź nowszą platformę. Granie ma być przyjemnością a nie katorgą ;)

 

Co do wyboru platformy, to sprawdź sobie listę kompatybilności Xbox Classic i X360 z Xbox One, bo jest sporo tytułów i na tę chwilę polecałbym Xbox One X z racji tego, że niektóre tytuły są podrasowane pod XOX (ograsz trochę staroci i będziesz miał konsolę do nowych tytułów) :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backward-compatible_games_for_Xbox_One_and_Series_X

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rallisport 2 jest tytułem, który już kiedyś chciałem ograć. Niestety nie było mi to dane, a z tego co widzę gra nie jest kompatybilna z x360 - pytanie czy odtworzy ją xone bo na liście z powyższego linka jej nie ma.

 

Większość interesujących mnie tytułów z pierwszego xboxa uruchomi się na 360. Tylko właśnie jak to jest z obrazem. Bo nie tyle interesuje mnie dobra grafika, co zadowalająca ostrość. Gry z klasyka w trybie pal nie obsługują 720p. Gdyby udało się zmienić tryb konsoli na ntsc, wtedy mógłbym w część produkcji pograć w rozdzielczości "pół hd". Jednak czy na xboxie360 każda gra wydana na zwykłego xboxa działa w 720p?  - przy założeniu że obsługuje tę rozdzielczość.

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz uzyskać ostry obraz na telewizorze LCD, koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości kabel component. Po przełączeniu na NTSC i włączeniu rozdzielczości 480p i 720p gry wyglądają znacznie lepiej niż na standardowym composite. 

 

Uruchamiając gry na Xbox 360 lub Xbox One zostają one przeskalowane do wyższej rozdzielczości. 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MrMajst3r

 

dzięki :)

 

Z tego co czytałem trudno znaleźć porządne kable component. Większość to tanie chińskie produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na 360 pewnie gry będą lepiej wyglądać bez żadnego kombinowania w przeróbki i zmiany trybu obrazu. Minus taki, że nie będzie można uruchomić wszystkich gier. Za to jednak będę miał dostęp do biblioteki z x360, a tam też jest przynajmniej kilka tytułów, które chciałbym ograć.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rallisport 2 nie jest kompatybilna, więc jej nie odpalisz na X360 i Xbox One. Niektóre gry z Xbox Classic podobno były pisane na nowo na Xbox One i wyglądają lepiej, ale nigdy tego nie porównywałem. Nie wiem czy przypadkiem tak nie jest z serią Splinter Cell, ponieważ była wydana w wersji HD Collection na PS3 a X360 tej wersji nie miał. Podobno zrobili port tej wersji HD Collection na Xbox One i dlatego jest kompatybilna. Wrzucając oryginalną płytę do napędu i tak ściągasz całą grę z serwera :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rallisport 2 a dobra jest to gierka? W skali 1-10 jaką ocenę byś jej przyznał? I czy to prawda, że gra jest trudna, wymagająca?

 

Niepokoją mnie uwagi co do kompatybilności gier z pierwszego xboxa na x360. Znikające tekstury, spadki klatek. To ponoć częste problemy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Rallisport 2 była najlepszą grą wrc w tamtej generacji, ale może dlatego, że miała bardziej arcade’owy styl a nie była to trudna symulacja. Tam liczyła się grywalność ;) Co do kompatybilności na X360, to nie powiem, rzadko coś odpalałem z Classica na X360 we wstecznej a i teraz na Xbox One rzadko to robię. Staram się grać w nowe gry, bo kupka wstydu i tak jest ogromna :D 

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam na niską rozdzielczość czy grafike i szpilam czasami na pierwszym xboxie. Dobry kabel rgb zrobiony samemu, jakiś tani skaler i na 50 calach wygląda to znośnie. Mnie tam nie bawią nowe gierki i ta ultra super duper grafika czy rozdzielczość. Ostatnio nawet grałem na Xboxie na żywo w Scaler'a i zapomniałem usunąć materiału więc wrzucam dla potwierdzenia.

 

 

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie wskoczyć ze starym Xbox'em w 2021 rok to zachęcam do zakupu adaptera https://www.amazon.de/POUND-Link-Kabel-Original-System/dp/B07D19QQHW/ref=pd_lpo_1?pd_rd_i=B07D19QQHW&psc=1

 

Osobiście wolę taki bezpośrednio podłączony do układu wideo konsoli jak np. ten mod https://makemhz.com/products/xboxhd 

 

Podobny mod zainstalowałem w konsoli Dreamcast (DCHDMI) i powiem, że obrazu nie zastąpi żaden z adapterów.

isDPVB1j7RgXHMQUnixZ227Ce7EGTzgwoXXxMhkt

 

Obraz jest bardzo ostry i co najważniejsze wyświetlany w 1080i na konsoli z 1998 roku! Niestety dla wielu barierą może być instalacja, która wymaga pewnego doświadczenia obsługi lutownicą. Tutaj efekt mojej instalacji - https://photos.app.goo.gl/fhEUVkyurouW51gm7

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120$ za układ do wlutowania, to nie jest mało ;) Chyba wolę zostać przy moim kablu component Monstera :P Tą kasę wolałbym przeznaczyć na jakiś inny sprzęt lub gry :) Wiadomo, że każdy ma swoje decyzje i gusta  :P

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalny MS wydawany tylko na terenie USA i zarówno kolory jak i sam obraz wygląda dobrze w 480p, gry w 1080i nie odstraszają, ale z pewnością na dedykowanym układzie HDMI ten obraz byłby bez porównania.

 

Wiadomo cena układu może wydawać się zdecydowanie za duża. Powiem że niemal tyle samo dałem za zestaw DCHDMI dla konsoli Dreamcast i szczerze nie żałuję tej kasy, bo jakość obrazu i antyaliasing są tego warte.

 

Jeśli chcecie wskoczyć ze starym Xbox'em w 2021 rok to zachęcam do zakupu adaptera https://www.amazon.de/POUND-Link-Kabel-Original-System/dp/B07D19QQHW/ref=pd_lpo_1?pd_rd_i=B07D19QQHW&psc=1

 

Osobiście wolę taki bezpośrednio podłączony do układu wideo konsoli jak np. ten mod https://makemhz.com/products/xboxhd 

 

Podobny mod zainstalowałem w konsoli Dreamcast (DCHDMI) i powiem, że obrazu nie zastąpi żaden z adapterów.

isDPVB1j7RgXHMQUnixZ227Ce7EGTzgwoXXxMhkt

 

Obraz jest bardzo ostry i co najważniejsze wyświetlany w 1080i na konsoli z 1998 roku! Niestety dla wielu barierą może być instalacja, która wymaga pewnego doświadczenia obsługi lutownicą. Tutaj efekt mojej instalacji - https://photos.app.goo.gl/fhEUVkyurouW51gm7

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny z pewnością byłby najlepszym rozwiązaniem. Niestety, trudno z jego dostępnością, a i cena do zakupu nie zachęca :) eTeam Ty zdaje się masz zwykły, nieoryginalny kabel component. Jak współpracuje z konsolą? Są jakieś przerwy w dostawie obrazu w postaci sekundowego czarnego ekranu? Jakbyś ocenił jakość wyświetlanego obrazu? Jest w miarę ostry, da się grać?

 

Znalazłem komentarz kabla  za 20 zł na allegro. Oto on, pisownia oryginalna:

 

Musze powiedziec, ze o ile widzialem kolosalną różnicę w grafice miedzy podłączeniem Playstation 2 na component a composite, tak na Xbox classic nawet na żółtym czinczu grafika jest już naprawde ładna.

 

Czy to prawda że w przypadku pierwszego xboxa podpiętego na czinczu grafika prezentuje się ok? Trudno mi to sobie wyobrazić by na lcd było ok :P

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a_team ma z tego co pamiętam kabel marki Monster teraz również niedostępny. Zachęcam do zakupu kabla HDMI Kaico lub Bitfunx na Amazonie. Dostępne w przystępnej cenie no i masz po złączu HDMI. Adapter jest plug'n'play, więc nie wymaga ingerencji w sprzęt.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/27/2021 at 12:24 PM, Tsubasa said:

Czy to prawda że w przypadku pierwszego xboxa podpiętego na czinczu grafika prezentuje się ok? Trudno mi to sobie wyobrazić by na lcd było ok :P

 

Prawda ale tylko na 1.6, na 1.0 - 1.5 jest nieco gorzej.

 

 

Edytowane przez Atr3ju

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/27/2021 at 7:30 PM, Gangst3r said:

 

a_team ma z tego co pamiętam kabel marki Monster teraz również niedostępny.

Tak ja mam Kabel Component Monstera. Udało mi się wtedy go ściągnąć z USA na ebayu. Ma dodatkowe wejście na kabel optyczny i też taki kabel optyczny jest w zestawie. Dodatkowo kiedyś udało mi się wyrwać z Monstera również kabel na euro. Wtedy były ciężkie czasy, żeby niektóre rzeczy w Polsce dostać a napaliłem się na ten kabel jak szczerbaty na suchary :E

Do dzisiaj go używam i jestem zadowolony. Raczej wtedy nie było jeszcze adapterów HDMI do Xbox Classic :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rallisport Challenge 2 to jedna z tych gier, których remaster byłby bardzo mile widziany :D Rozbite szyby, poobijana karoseria, świetna oprawa jak na tamte czasy, możliwości gry online i kilka trybów dla jednego gracza + możliwość odtworzenia własnych utworów muzycznych w grze... ehh to były czasy :)

 

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/19/2021 at 7:49 PM, Tsubasa said:

Z tego co czytałem trudno znaleźć porządne kable component. Większość to tanie chińskie produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na 360 pewnie gry będą lepiej wyglądać bez żadnego kombinowania w przeróbki i zmiany trybu obrazu. Minus taki, że nie będzie można uruchomić wszystkich gier. Za to jednak będę miał dostęp do biblioteki z x360, a tam też jest przynajmniej kilka tytułów, które chciałbym ograć.

 

Dobry kabel component można wykonać na bazie łatwo dostępnego oryginalnego kabla component do Xbox 360. Mogę zrobić taki kabel, jeśli jesteś zainteresowany napisz na PW. 

 

On 7/25/2021 at 7:06 PM, Gangst3r said:

Jeśli chcecie wskoczyć ze starym Xbox'em w 2021 rok to zachęcam do zakupu adaptera https://www.amazon.de/POUND-Link-Kabel-Original-System/dp/B07D19QQHW/ref=pd_lpo_1?pd_rd_i=B07D19QQHW&psc=1

 

Osobiście wolę taki bezpośrednio podłączony do układu wideo konsoli jak np. ten mod https://makemhz.com/products/xboxhd 

 

Podobny mod zainstalowałem w konsoli Dreamcast (DCHDMI) i powiem, że obrazu nie zastąpi żaden z adapterów.

 

Obraz jest bardzo ostry i co najważniejsze wyświetlany w 1080i na konsoli z 1998 roku! Niestety dla wielu barierą może być instalacja, która wymaga pewnego doświadczenia obsługi lutownicą. Tutaj efekt mojej instalacji - https://photos.app.goo.gl/fhEUVkyurouW51gm7

 

Czytałem wiele opinii że kabel Pound i podobne klony działają kiepsko - występują zakłócenia, znika obraz. Może zależy to od sztuki, ale mnie skutecznie zniechęciło do zakupu. 

 

Wewnętrzne konwertery jak ten od MakeMHZ działają zdecydowanie lepiej, ale wadą jest wysoka cena i trudny montaż. 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2021 o 21:02, MrMajst3r napisał:

Czytałem wiele opinii że kabel Pound i podobne klony działają kiepsko - występują zakłócenia, znika obraz. Może zależy to od sztuki, ale mnie skutecznie zniechęciło do zakupu.

 

Z jakością to oczywiście masz rację, żadne kable nie zapewnią jakości obrazu, który jest brany bezpośrednio z sygnałów Hsync oraz Vsync z bezpośrednio wziętych z układu wideo.

 

W tym przypadku jeśli komuś zależy na jakości zalecam montaż adaptera od MakeMhz, wszak montaż może wydawać się skomplikowany, ale dla tych co ogarniają temat HotAir i lutowanie z użyciem dobrego topnika i plecionki powinni sobie poradzić.

 

Sam mało co lutuje, ale przy odpowiednim topniku oraz stacji lutowniczej jest się w stanie to wykonać samemu. Poniżej mój montaż taśmy FCC do modułu HDMI dla Dreamcasta (pierwsze podejście):

 

AM-JKLWeShLMnjfYrZMMNNp0IW7WGbL_VQFtI5x3AM-JKLUKNk4jMsUlX-uhWOOo4REa-agK4xmWmN3kAM-JKLUY6VOt5bkAlYR4DrzBUv-UqeuYsC_NU-hK

 

Punkty były tak małe, że sprawdzać stan lutów musiałem pod lupą, Poniżej płyta główna w obudowie konsoli (zdjęcie z neta).

 

Datei:Dreamcast mainboard.jpg – Wikipedia

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.