Jump to content

Nowa przeglądarka internetowa Xbox może uruchamiać gry PS1 i Nintendo 64

Długo oczekiwana nowa przeglądarka Edge oparta na Chromium w końcu została wydana, ale nie spodziewaliśmy się, że tak szybko użytkownicy Xbox znajdą nowe sposoby wykorzystania jej możliwości do grania w gry z innych platform.

Popularny YouTuber MVG (Modern Vintage Gamer) jako pierwszy podkreśla nowe możliwości emulacji w przeglądarce, wskazując, że wiele gier z PlayStation 1, Nintendo 64, SEGA Genesis i innych działa naprawdę dobrze na nowym Edge. Minus? Nie możesz grać w nie legalnie, ponieważ nie ma możliwości załadowania własnych gier przez przeglądarkę.

Zamiast tego musisz polegać na stronach, które już hostują te gry (do których z oczywistych względów nie będziemy tutaj linkować), ale film jest fascynującym materiałem, pokazującym, że takie jak F-Zero i Tekken 3 działają z prawie pełną prędkością.

To oczywiście nie tylko emulacja, ponieważ istnieje wiele innych gier internetowych, które działają dobrze z nową przeglądarką, a dzięki dodaniu obsługi myszy i klawiatury, takie jak Quake JS działają doskonale również na Xbox Series X i Series S. Nie wspominając już o platformie Google Stadia, który jest również obsługiwany. Teraz wystarczy poczekać na Geforce Now i gry ekskluzywne z konsoli konkurencji staną dla nas otworem!

Do czego do tej pory używałeś nowej przeglądarki Xbox? Daj nam znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Project Magnum wygląda bardzo efektownie w zwiastunie - nadchodzi nowa gra dla PS4 oraz PS5

Nowy zwiastun właśnie wylądował na stronie YouTube PlayStation i dotyczy gry znanej obecnie jako Project Magnum. Opracowany przez studio Nat Games z Seulu, nie ma jeszcze zbyt wielu szczegółów na temat gry, z wyjątkiem wspomnianego wideo. Zalecamy zaznaczyć powiadomienie na kanale ponieważ sądząc po zwiastunie szykuje się bardzie ciekawa strzelanka z opcji kooperacji.

Nadchodząca gra to kolejny tytuł akcji z elementami RPG i choćby wydawało się, że w tej kategorii jest spory przesyt, to się ostatnio nie pojawiło się nic ciekawego, a powyższy zwiastun zachwyca efektowną walką i imponującymi wrogami. Wydaje się, że można go grywać w trybie współpracy z maksymalnie czterema osobami, a dzięki tym fajnym haczykom do grapplingu wygląda jak kinetyczna i wciągająca galeria strzelanin.

Nie ma jeszcze daty premiery dołączonej do gry, ale mam nadzieję, że ta nie jest odległa i zobaczymy Project Magnum na początku przyszłego roku. Wygląda to obiecująco, ale tak naprawdę nie wystarczy, aby dokonać osądu. Mimo to cieszymy się, że możemy dowiedzieć się więcej.

Co sądzisz o Projekcie Magnum? Przejdź do sekcji komentarzy poniżej, aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
Read more...

Hyperkin przywraca oryginalny kontroler Xbox Duke

Być może pamiętasz, że klasyczny oryginalny kontroler Xbox "Duke", który był pierwszym kontrolerem stworzonym przez Microsoft dla oryginalnej konsoli Xbox. Jeśli nie to masz dobrą okazję sobie przypomnieć ponieważ teraz firma Hyperkin wymyśla go na nowo, a ich "nowy kontroler", czyli Xbox 20th Anniversary Edition ma pojawić się w pod koniec tego roku.

Szczegóły odnośnie sprzętu są praktycznie nieznane, ale wiemy, że będzie kompatybilny z Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S i PC (Windows 10) i podobnie jak poprzednia wersja, będzie wyposażony w oryginalną animację startową Xbox.

Jak widać, będą dwie różne wersje - jedna w kolorze białym i jedna w kolorze czarnym - podczas gdy stare białe i czarne przyciski na kontrolerze będą działać jako spusty (RB i LB). Pojawi się także przycisk Udostępnij znany z konsoli Xbox Series X|S.

Hyperkin był twórcą poprzedniej wersji "Duke'a" na Xbox One (dostępnego w trzech kolorach), więc jeśli podobała ci się tamta wersja, prawdopodobnie spodoba ci się również ta. Firma nie bez powodu wskrzesza po raz kolejny kontrolery, ponieważ tym razem marka Xbox ma obchodzić swoje 20-lecie, które wypada 5 listopada 2021 r. Być może przed tą datą otrzymamy oficjalnie możliwość zamówienia kontrolera.

Wciąż czekamy na szczegóły dotyczące cen, ale damy Ci znać więcej, gdy zostanie ujawnione.

Chcesz odebrać nowy kontroler 20th Anniversary Duke Edition dla konsoli Xbox? Daj nam znać poniżej.
Read more...

Na PS5 mogą pojawić się odświeżone wersje gier Twisted Metal oraz WipeOut

Młyn plotek wciąż się kręci i chociaż zawsze jesteśmy podejrzliwi wobec źródeł mediów społecznościowych, przypuszczamy, że brzmią one wystarczająco rozsądnie. Pierwszym z nich jest  Tom Henderson z  DualShockers,  który pokazał, że jego informacje często się potwierdzają - przykład mamy w przeciekach Battlefield przez niego udostępnionych. Opublikował tajemniczy obraz z jedną z postaci z gry Twisted Metal (Sweet Tooth) wraz z podpisem 2023, prawdopodobnie sugerując jakiś rodzaj odrodzenia  Twisted Metal w tym roku. 

Normalnie wzruszylibyśmy ramionami, ale  Sony pracuje nad dużym programem telewizyjnym  opartym na serii walk samochodowych, a także chce tworzyć więcej gier dla wielu graczy. Zawsze czuliśmy, że japoński gigant przegapił sztuczkę z tą kultową serią (przy, której notabene sporo czasu spędziło się przy konsoli PS2): wyobraź sobie, jak dobry byłby na przykład Twisted Metal o tematyce Battle Royale.

Pojawiły się również spekulacje dotyczące nowej gry  WipEout.  Dzieje się tak dzięki uprzejmości gospodarza Xbox Era Nicka Bakara, który twierdzi, że futurystyczna seria wyścigowa powróci, z pełnym wsparciem dla zestawu Playstation VR nowej generacji. Podejrzewa, że deweloper odpowiedzialny za Destruction AllStars (Lucid Games) jest u steru, a po tym, jak doskonała aktualizacja wirtualnej rzeczywistości dla WipEout Omega Collection przekroczyła oczekiwania, z pewnością ma to sens.

Zawsze jesteśmy sceptyczni wobec tego rodzaju historii, ponieważ bardzo łatwo jest wymyślić rozsądne prognozy takie jak te i ukryć je jako plotki. Niemniej jednak typerzy w tym przypadku mają wystarczająco dużo potwierdzonych wcześniej informacji, aby zasugerować, że nie są wtajemniczeni w sprawy wewnętrzne firmy, dlatego wydaje nam się, że faktycznie możemy zobaczyć, jak Sony przywraca te legendarne serie.
Read more...

Powrót do xboxa klasyka :)

Recommended Posts

Cześć :) Dawno tu nie zaglądałem. Tuszę, że nadal mnie pamiętacie. Zwłaszcza E-team i Gangster z którymi miałem przyjemność pograć online. Szczerze mówiąc na jakiś czas porzuciłem elektroniczną rozrywkę. W 2016 roku przestały mnie gry bawić. W tamtym czasie posiadałem Wii, Ps3, Xbox360, Wiiu, Psvitę. Wszystko sprzedałem.

Zmęczenie dopadło mnie już w 2014 roku przez co nie chciało się mi włączać ps3 ani x360. Najczęściej sięgałem po wiiu i vitę. Sądziłem, że te platformy zapewnią odskocznię od tego co widziałem wcześniej. Nic bardziej mylnego. O ile na początku za sprawą bdb Mario 3D World wspaniale się bawiłem, tak potem z kolejnymi grami wydanymi na Wiiu się męczyłem - Zelda Ocarina, Hyrule Warriors, Pikmin 3, ZombiU, New Mario. Historia przygody z przenośną konsolką Sony miała podobne oblicze. Na starcie wybitna Persona 4 gold mnie tak wkręciła, że ukończyłem ją 3 razy i wbiłem wszystkie trofea. Następnie kupiłem w sklepie Sony 3 odsłonę serii. Ta już tak mocno się mi nie podobała. Nie znaczy to jednak, że gra była zła. Ot po prostu nie stała na tak wysokim poziomie jak 4. Potem sięgnąłem po Uncharted i nabyłem w PSN SAO (w promocji za 100 zł, przecena ze 169. Pół roku później obniżyli na 19zł - byłem nieźle wku...ny). Te tytuły były niezłe. Ale później już nie miałem w co grać. Poważnie żadna inna produkcja z Gravity Rush na czele mnie nie przekonała.

To doprowadziło do sytuacji gdzie w 2016 sprzedałem wszystkie posiadane konsole i kupiłem xone, ale i on poza Wiedźminem3 i Forzą Horizon 2 nie oferował w tamtym czasie dla mnie zbyt wiele. Rozczarowanie z Forzą 6 przelało szalę goryszy i po kilku miesiącach pozbyłem się i tej konsoli.

Minęło trochę czasu i naszła mnie ochota pogrania. Jednak patrząc na ceny ps5 i nowego xboxa odechciewa się mi konsoli za 3000 i gier po 300 zł za sztukę :)

Zrobiłem research i okazało się, że choć kiedyś miałem pierwszego xboxa to ominąłem sporo interesujących tytułów.

Pytanie jak gry z xboxa wyglądają na 32 calowym, a więc wcale nie dużym lcd? Od kolegi pożyczyłem ps2 i obraz jest zamazany, niewyraźny. Na crt grafika prezentuje się znacznie lepiej. A jak będzie w tym przypadku?

Jest też opcja zakupu xboxa360. Minus jest taki, że konsola nie obsługuje wszystkich gier z pierwszej platformy Ms. Za to pewnie grafika wypada nieźle i lepiej niż w klasyku?

Edited by Tsubasa

Witaj z powrotem ;) Ja czasem też miałem okres, że nie włączałem konsoli, bo mi się nie chciało, dopadło mnie znudzenie, ale na szczęście wróciło wszystko do normy (miałem tak może z tydzień czy dwa przestoju). Do dzisiaj sobie pluję w brodę, że sprzedałem kilka rzeczy z kolekcji, bo po co mi to, ale też sprzedawałem, bo miałem kasę na coś innego. Nauczyło mnie to, że nie sprzedaję nic i trzymam się tego od wielu lat :) Zarabiam, więc kasę przeznaczam na nowe rzeczy i nie pozbywam się starych, buduje kolekcję :) Wiem jak trudno odzyskać te rzeczy z czasem, bo nie zawsze znajdziesz grę, konsolę czy gadżet w idealnym stanie, który miałeś i to w dobrej cenie albo w takiej, po której sam sprzedawałeś :)

Co do pytania o Xbox Classic, to myślę, że na 32" strasznie to nie będzie wyglądać, ale musisz mieć świadomość, że czas leci a nie dla wszystkich gier ten czas jest łaskawy. Ja osobiście z braku czasu rzadko odpalam Classica, ale jak już, to włączam Rallisport 2, bo zacząłem od nowa karierę i trochę pojeździłem. Aktualnie mam 40" TV i wygląda ok, ale też jestem świadomy, że odpalając 20-letni sprzęt nie będę miał grafiki jak na X360 czy Xbox One.

Rozmiar Twojego TV uważam do takiej konsoli jak najbardziej ok, jakbyś miał 80", to pewnie by było już średnio fajnie. Myślę, że musisz sam spróbować odpalić gry i zobaczyć, czy olejesz grafikę i skupisz się na samej grze, fabule itp. czy będzie Cię gryźć w oczy. Jeśli to drugie, to zostaw i nie męcz się, wybierz inną grę, albo weź nowszą platformę. Granie ma być przyjemnością a nie katorgą ;)

Co do wyboru platformy, to sprawdź sobie listę kompatybilności Xbox Classic i X360 z Xbox One, bo jest sporo tytułów i na tę chwilę polecałbym Xbox One X z racji tego, że niektóre tytuły są podrasowane pod XOX (ograsz trochę staroci i będziesz miał konsolę do nowych tytułów) :)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_backward-compatible_games_for_Xbox_One_and_Series_X

848843.png

Dzięki za odpowiedź. Rallisport 2 jest tytułem, który już kiedyś chciałem ograć. Niestety nie było mi to dane, a z tego co widzę gra nie jest kompatybilna z x360 - pytanie czy odtworzy ją xone bo na liście z powyższego linka jej nie ma.

Większość interesujących mnie tytułów z pierwszego xboxa uruchomi się na 360. Tylko właśnie jak to jest z obrazem. Bo nie tyle interesuje mnie dobra grafika, co zadowalająca ostrość. Gry z klasyka w trybie pal nie obsługują 720p. Gdyby udało się zmienić tryb konsoli na ntsc, wtedy mógłbym w część produkcji pograć w rozdzielczości "pół hd". Jednak czy na xboxie360 każda gra wydana na zwykłego xboxa działa w 720p?  - przy założeniu że obsługuje tę rozdzielczość.

Jeśli chcesz uzyskać ostry obraz na telewizorze LCD, koniecznie zaopatrz się w dobrej jakości kabel component. Po przełączeniu na NTSC i włączeniu rozdzielczości 480p i 720p gry wyglądają znacznie lepiej niż na standardowym composite. 

Uruchamiając gry na Xbox 360 lub Xbox One zostają one przeskalowane do wyższej rozdzielczości. 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

xbox 1: xtender; xir; usb; lg gdr8163b; component; 80mm fan; hdd&lan led; xbox 2: x3 ce; x3 control panel; 80mm fan; xbox 3 slim; component; usb; 80mm fan;
xbox 4: halo limited ed; duox2; dvd window; xbox 5 crystal, VGA, HDMI, 128MB RAM (prace trwają)

@MrMajst3r

dzięki :)

Z tego co czytałem trudno znaleźć porządne kable component. Większość to tanie chińskie produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na 360 pewnie gry będą lepiej wyglądać bez żadnego kombinowania w przeróbki i zmiany trybu obrazu. Minus taki, że nie będzie można uruchomić wszystkich gier. Za to jednak będę miał dostęp do biblioteki z x360, a tam też jest przynajmniej kilka tytułów, które chciałbym ograć.

Rallisport 2 nie jest kompatybilna, więc jej nie odpalisz na X360 i Xbox One. Niektóre gry z Xbox Classic podobno były pisane na nowo na Xbox One i wyglądają lepiej, ale nigdy tego nie porównywałem. Nie wiem czy przypadkiem tak nie jest z serią Splinter Cell, ponieważ była wydana w wersji HD Collection na PS3 a X360 tej wersji nie miał. Podobno zrobili port tej wersji HD Collection na Xbox One i dlatego jest kompatybilna. Wrzucając oryginalną płytę do napędu i tak ściągasz całą grę z serwera :)

848843.png

Rallisport 2 a dobra jest to gierka? W skali 1-10 jaką ocenę byś jej przyznał? I czy to prawda, że gra jest trudna, wymagająca?

Niepokoją mnie uwagi co do kompatybilności gier z pierwszego xboxa na x360. Znikające tekstury, spadki klatek. To ponoć częste problemy.

Dla mnie Rallisport 2 była najlepszą grą wrc w tamtej generacji, ale może dlatego, że miała bardziej arcade’owy styl a nie była to trudna symulacja. Tam liczyła się grywalność ;) Co do kompatybilności na X360, to nie powiem, rzadko coś odpalałem z Classica na X360 we wstecznej a i teraz na Xbox One rzadko to robię. Staram się grać w nowe gry, bo kupka wstydu i tak jest ogromna :D 

848843.png

Ja tam nie narzekam na niską rozdzielczość czy grafike i szpilam czasami na pierwszym xboxie. Dobry kabel rgb zrobiony samemu, jakiś tani skaler i na 50 calach wygląda to znośnie. Mnie tam nie bawią nowe gierki i ta ultra super duper grafika czy rozdzielczość. Ostatnio nawet grałem na Xboxie na żywo w Scaler'a i zapomniałem usunąć materiału więc wrzucam dla potwierdzenia.

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

Jeśli chcecie wskoczyć ze starym Xbox'em w 2021 rok to zachęcam do zakupu adaptera https://www.amazon.de/POUND-Link-Kabel-Original-System/dp/B07D19QQHW/ref=pd_lpo_1?pd_rd_i=B07D19QQHW&psc=1

Osobiście wolę taki bezpośrednio podłączony do układu wideo konsoli jak np. ten mod https://makemhz.com/products/xboxhd 

Podobny mod zainstalowałem w konsoli Dreamcast (DCHDMI) i powiem, że obrazu nie zastąpi żaden z adapterów.

isDPVB1j7RgXHMQUnixZ227Ce7EGTzgwoXXxMhkt

Obraz jest bardzo ostry i co najważniejsze wyświetlany w 1080i na konsoli z 1998 roku! Niestety dla wielu barierą może być instalacja, która wymaga pewnego doświadczenia obsługi lutownicą. Tutaj efekt mojej instalacji - https://photos.app.goo.gl/fhEUVkyurouW51gm7

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

120$ za układ do wlutowania, to nie jest mało ;) Chyba wolę zostać przy moim kablu component Monstera :P Tą kasę wolałbym przeznaczyć na jakiś inny sprzęt lub gry :) Wiadomo, że każdy ma swoje decyzje i gusta  :P

848843.png

Mam oryginalny MS wydawany tylko na terenie USA i zarówno kolory jak i sam obraz wygląda dobrze w 480p, gry w 1080i nie odstraszają, ale z pewnością na dedykowanym układzie HDMI ten obraz byłby bez porównania.

Wiadomo cena układu może wydawać się zdecydowanie za duża. Powiem że niemal tyle samo dałem za zestaw DCHDMI dla konsoli Dreamcast i szczerze nie żałuję tej kasy, bo jakość obrazu i antyaliasing są tego warte.

Jeśli chcecie wskoczyć ze starym Xbox'em w 2021 rok to zachęcam do zakupu adaptera https://www.amazon.de/POUND-Link-Kabel-Original-System/dp/B07D19QQHW/ref=pd_lpo_1?pd_rd_i=B07D19QQHW&psc=1

Osobiście wolę taki bezpośrednio podłączony do układu wideo konsoli jak np. ten mod https://makemhz.com/products/xboxhd 

Podobny mod zainstalowałem w konsoli Dreamcast (DCHDMI) i powiem, że obrazu nie zastąpi żaden z adapterów.

isDPVB1j7RgXHMQUnixZ227Ce7EGTzgwoXXxMhkt

Obraz jest bardzo ostry i co najważniejsze wyświetlany w 1080i na konsoli z 1998 roku! Niestety dla wielu barierą może być instalacja, która wymaga pewnego doświadczenia obsługi lutownicą. Tutaj efekt mojej instalacji - https://photos.app.goo.gl/fhEUVkyurouW51gm7

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Oryginalny z pewnością byłby najlepszym rozwiązaniem. Niestety, trudno z jego dostępnością, a i cena do zakupu nie zachęca :) eTeam Ty zdaje się masz zwykły, nieoryginalny kabel component. Jak współpracuje z konsolą? Są jakieś przerwy w dostawie obrazu w postaci sekundowego czarnego ekranu? Jakbyś ocenił jakość wyświetlanego obrazu? Jest w miarę ostry, da się grać?

Znalazłem komentarz kabla  za 20 zł na allegro. Oto on, pisownia oryginalna:

Musze powiedziec, ze o ile widzialem kolosalną różnicę w grafice miedzy podłączeniem Playstation 2 na component a composite, tak na Xbox classic nawet na żółtym czinczu grafika jest już naprawde ładna.

Czy to prawda że w przypadku pierwszego xboxa podpiętego na czinczu grafika prezentuje się ok? Trudno mi to sobie wyobrazić by na lcd było ok :P

a_team ma z tego co pamiętam kabel marki Monster teraz również niedostępny. Zachęcam do zakupu kabla HDMI Kaico lub Bitfunx na Amazonie. Dostępne w przystępnej cenie no i masz po złączu HDMI. Adapter jest plug'n'play, więc nie wymaga ingerencji w sprzęt.

Gangst3r+PL.png

On 7/27/2021 at 12:24 PM, Tsubasa said:

Czy to prawda że w przypadku pierwszego xboxa podpiętego na czinczu grafika prezentuje się ok? Trudno mi to sobie wyobrazić by na lcd było ok :P

Prawda ale tylko na 1.6, na 1.0 - 1.5 jest nieco gorzej.

Edited by Atr3ju

LQhG4rW.png.663e208e1155af1a998c1a7ef47db429.png

On 7/27/2021 at 7:30 PM, Gangst3r said:

a_team ma z tego co pamiętam kabel marki Monster teraz również niedostępny.

Tak ja mam Kabel Component Monstera. Udało mi się wtedy go ściągnąć z USA na ebayu. Ma dodatkowe wejście na kabel optyczny i też taki kabel optyczny jest w zestawie. Dodatkowo kiedyś udało mi się wyrwać z Monstera również kabel na euro. Wtedy były ciężkie czasy, żeby niektóre rzeczy w Polsce dostać a napaliłem się na ten kabel jak szczerbaty na suchary :E

Do dzisiaj go używam i jestem zadowolony. Raczej wtedy nie było jeszcze adapterów HDMI do Xbox Classic :)

848843.png

Rallisport Challenge 2 to jedna z tych gier, których remaster byłby bardzo mile widziany :D Rozbite szyby, poobijana karoseria, świetna oprawa jak na tamte czasy, możliwości gry online i kilka trybów dla jednego gracza + możliwość odtworzenia własnych utworów muzycznych w grze... ehh to były czasy :)

Gangst3r+PL.png

On 7/19/2021 at 7:49 PM, Tsubasa said:

Z tego co czytałem trudno znaleźć porządne kable component. Większość to tanie chińskie produkty, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Na 360 pewnie gry będą lepiej wyglądać bez żadnego kombinowania w przeróbki i zmiany trybu obrazu. Minus taki, że nie będzie można uruchomić wszystkich gier. Za to jednak będę miał dostęp do biblioteki z x360, a tam też jest przynajmniej kilka tytułów, które chciałbym ograć.

Dobry kabel component można wykonać na bazie łatwo dostępnego oryginalnego kabla component do Xbox 360. Mogę zrobić taki kabel, jeśli jesteś zainteresowany napisz na PW. 

On 7/25/2021 at 7:06 PM, Gangst3r said:

Czytałem wiele opinii że kabel Pound i podobne klony działają kiepsko - występują zakłócenia, znika obraz. Może zależy to od sztuki, ale mnie skutecznie zniechęciło do zakupu. 

Wewnętrzne konwertery jak ten od MakeMHZ działają zdecydowanie lepiej, ale wadą jest wysoka cena i trudny montaż. 

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

xbox 1: xtender; xir; usb; lg gdr8163b; component; 80mm fan; hdd&lan led; xbox 2: x3 ce; x3 control panel; 80mm fan; xbox 3 slim; component; usb; 80mm fan;
xbox 4: halo limited ed; duox2; dvd window; xbox 5 crystal, VGA, HDMI, 128MB RAM (prace trwają)

W dniu 3.08.2021 o 21:02, MrMajst3r napisał:

Czytałem wiele opinii że kabel Pound i podobne klony działają kiepsko - występują zakłócenia, znika obraz. Może zależy to od sztuki, ale mnie skutecznie zniechęciło do zakupu.

Z jakością to oczywiście masz rację, żadne kable nie zapewnią jakości obrazu, który jest brany bezpośrednio z sygnałów Hsync oraz Vsync z bezpośrednio wziętych z układu wideo.

W tym przypadku jeśli komuś zależy na jakości zalecam montaż adaptera od MakeMhz, wszak montaż może wydawać się skomplikowany, ale dla tych co ogarniają temat HotAir i lutowanie z użyciem dobrego topnika i plecionki powinni sobie poradzić.

Sam mało co lutuje, ale przy odpowiednim topniku oraz stacji lutowniczej jest się w stanie to wykonać samemu. Poniżej mój montaż taśmy FCC do modułu HDMI dla Dreamcasta (pierwsze podejście):

AM-JKLWeShLMnjfYrZMMNNp0IW7WGbL_VQFtI5x3AM-JKLUKNk4jMsUlX-uhWOOo4REa-agK4xmWmN3kAM-JKLUY6VOt5bkAlYR4DrzBUv-UqeuYsC_NU-hK

Punkty były tak małe, że sprawdzać stan lutów musiałem pod lupą, Poniżej płyta główna w obudowie konsoli (zdjęcie z neta).

Datei:Dreamcast mainboard.jpg – Wikipedia

Gangst3r+PL.png