Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Xbox v 1.0 brak obrazu i dziwięku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wpadł mi xbox 1.0 i mam z nim problem, po podłączeniu jest brak obrazu i dźwięku dioda jest zielona, miga 3 razy potem świeci ciągle  , po podłączeniu alladdina , obraz czasem się pojawi, wtedy ciągle świeci się zielona dioda (bez obrazu też )jakby była to normalna praca konsoli lecz po ponownym łączeniu brak obrazu i dźwięku i tak co jakiś czas (obraz jak to jest czarno biały ), czy macie linki do stron gdzie są pokazane zdjęcia z robienia połączeń na ścieżkach (tylna strona płyty ) gdyż w jednaj na pewno nie mam połączenia ? 

W czym jest problem Waszym zdaniem ? Proszę wszelkie pomysły.

 

xbox zły.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podrzuć wyraźnie zdjęcie spodu i góry konsoli, jak coś jest uszkodzone na płycie to znajdziemy przyczynę. Obstawiam problem w okolicach chipa wideo,  jak uda się uzyskać obraz to sprawdź ustawienia odświeżania, rozdzielczości oraz regionu konsoli. Wina może leżeć poniekąd po stronie software'owej ;)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki , posiedziałem chwilę i to co ustaliłem

Dźwięku niema bo TV był wyciszony a obraz bez koloru bo pilota nie mam.  Co ważniejsze:

 

1 konsola miała zrobiony GDR 8163B tylko szkoda że jakiś osioł zrobił to na wtyczce połączeniowej do napędu a nie do płyty , inny grzebał i pomylił piny i ubił napęd - pewnie spalony, poza tym sprzedawca pisał że nie udało  mu się wsadzić napędu i jest w głębi - no oczywiści jak nie wyciął pinów w środku obudowy.

Jednak ostatnio nakupiłem 2 napędy po 10 zł i będę się pozbywał oryginalnych przy okazji.

 

2 Dysk podobno do formatowania i wgrania systemu, no tak zwłaszcza że słychać tykanie głowicy - dysk na talerze i magnesy.

 

3 Chip wprawiony w płytę lecz nie podłączony punkt D0, podłączyłem i płyta startowała co 10 raz. Chip jako pamięć miał jakąś kostkę bez napisów , zapewne jakaś chińska podróbka , na szczęście miałem innego zepsutego alladina przełożyłem oryginalny eprom i konsolka startuje na xecuter.

 

4 Płyta , bez chipa migała jedynie zielona dioda , bo jedna z ścieżek była przerwana (te z przodu płyty ), częste usterki ver 1.0-1.1 (jak przypomnę sobie to wstawię zdjęcia z innej strony ). Po naprawie ścieżki konsola wywala FRAG , płyta miała zworki do sflashowania. Właściciel pisał że po prostu konsola odmówiła posłuszeństwa.

Czy to możliwe że TSOP od tak padł ?

Mi się wydaje że bawił sie biosami i ubił konsolę.

 

Natomiast facet zachował się ok i zwrócił mi część kasy więc za konsolę zapłaciłem 25 zł więc jest ok.

Natomiast czy macie poradnik jak zrobić 4 biosy w konsoli (nie wiem czy na forum był ) ? Spróbuje przeszukać banki może jakiś oryginalny się zachował to spróbuję z niego zrobić flash. Proszę o odpowiedz.

 

 

Edytowane przez luzik1980
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam też problem , kupiłem dysk Seagate ST3500413AS 500GB jednak kiedy włożę go do konsoli i wsadzę DVD z instalatorem, płyta nie bootuje i pokazuje mi jedynie błąd 13 lub 14 . Używam taśmy 80 ATA i adapter ATA-SATA i dysk 320 GB SATA niema problemu, z bootowaniem.
Jak uruchomić instalator gdy konsola startuje ?
Jak przygotwać dysk pod PC (windows 7) , sam dysk z formatem plików FATX i partycjami i XBMC , proszę o odpowiedzi.

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalator sam się uruchamia, jeśli nie odpala, to pytanie dlaczego ? Widzę, że grzebiesz długo przy Xbox'ach, więc nie będę pytał czy konsola jest przerobiona ? :E Jak to jest nowy dysk, to sprawdź zworki, może ma ustawioną na master, jeśli tak, to spróbuj na slave. Mastera ma chyba z automatu napęd DVD (tam zworki nie ma w xbox'owych, ale PC-towe napędy już miały). Jeśli nie odpala, to spróbuj przygotować dysk w innej konsoli (jeśli masz), albo przerobić dysk metodą Hot-Swap pod PC i wrzucić softmoda (tutorial na forum).

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja z tymi adapterami, to miałem udrękę jak kupiłem pierwszy dysk SATA 2 TB lata temu. Kombinowałem kombinowałem i zielone i czerwone aż jeden mi zaskoczył i zawsze działał. Kupiłem z 3 czy 4 i mam święty spokój do dzisiaj :D 

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o adaptery do konsoli Xbox (i nie tylko) najlepiej spisują się właśnie te na układach JM20330 i JP103-05 :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 10:56, luzik1980 napisał:

No właśnie ten po lewej jest na JM20330  i blokuje napęd

Zworka? Próbowałeś ustawiać napęd DVD na Master lub CS (Cable Select). Na Slave nie ruszy.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.