Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Co ostatnio nabyłeś ? :)


Rekomendowane odpowiedzi

No super a_team :D :D :D Teraz mam nadzieję, że uda się pyknąć wspólnie jakąś partyjkę w FH5 lub Halo Infinite online :D

 

Do kolekcji mogę doliczyć nowy zestaw słuchawek:
Anzeige – Deals: Hier gibt es das Xbox Wireless Headset wieder zu kaufen

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 986
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Kamerka GoPro HD Hero 2 + wyświetlacz LCD        

ekszboksz będzie moim następnym postem w tym temacie

Zestaw za tą cenę dobry z uwagi na to że płyta główna trafiła się w jednym z lepszych modeli, czyli VA1 wraz z czytnikiem który nie tylko czyta kopię bez modyfikacji, ale również pozwala na montaż dysku HDD.     Konsola ogółem przystosowana do modów.  

Dodane grafiki

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do konsoli Xbox Series X. nocne sesje w Halo Infinite mogą odbywać się bez zakłócania spokoju innych domowników :D

 

dab7U5o.jpg

CLVgWic.jpgrpCtsgp.jpgW7lFgNe.jpgY8i9CLi.jpg

 

Wygoda i jakość.

Ogółem słuchaweczki spoko. Lekkie i wygodne. Jakoś wykonania w tej cenie plasuje się bardzo wysoko. Nic nie trzeszczy i nie stuka, plastiki przyjemne w dotyku niepozostawiające żadnych plam czy odcisków. 

Dzięki bardzo rozległej regulacji pałąka świetnie dopasowuje się do kształtów głowy. Mikrofon jest małych rozmiarów przez co nie zawadza podczas gdy nie prowadzimy rozmów z innymi graczami. Po 6 godzinach gry baterie nadal trzymają i jeszcze nie wyskoczył komunikat o słabej baterii - za to duży plus! Słuchawki dają sygnał wibracji kiedy nasza bateria wymaga ładowania.

 

Sterowanie dźwiękiem

W tej kwestii Microsoft po raz kolejny zaskoczył. Jeśli chodzi o standardową obsługę dźwięku to jest ona dobra i zachowuje się jak dobrej jakości zestaw 5.1 z trybem dźwięku przestrzennego. Dźwięk jest czysty i wyraźny nawet przy niskich tonach. Dodatkową zaletą jest wsparcie dla formatów Dolby Atmos lub DTS:X (niestety wymagają płatnych subskrypcji oraz instalacji dodatkowych aplikacji na konsoli) oraz darmowego Windows Sonic. Całym zestawem sterujemy za pomocą pokręteł znajdujących się na bocznych głośnikach. Prawa strona odpowiada za głośność natomiast lewa za komunikację, gdzie możemy ustawiać siłę izolacji dźwięku, dzięki czemu zestaw może wychwytywać tylko nasz głos podczas rozmów usuwając szumy otoczenia.

 

Sprawdzałem oba formaty i zarówno Dolby i DTS wykonało świetną robotę w kwestii kompresji dźwięku stereo. Natomiast nieco lepsze wrażenia uzyskałem korzystając z formatu Dolby Atmos -  test wykonywany na FH5, Halo Infinity oraz The Matrix Awakens: An Unreal Engine 5 Experience i ten ostatni przyniósł lepsze rezultaty na rzecz Dolby Atmos.

 

Dodatkowe funkcje

Z jednych najbardziej przydatnych funkcji jest to, że za pomocą bezprzewodowego zestawu słuchawkowego możemy włączyć konsolę tak jak to robimy za pomocą pada. Parowanie odbywa się bardzo szybko, niemal zaraz po uruchomienie konsoli. Na koniec ciekawą opcja jest to, że dźwiękiem sterujemy bezpośrednio za pomocą konsoli, dzięki czemu TV może być całkowicie wyciszony lub pozostawiony z siłą sygnału jaką ustawiliśmy np. podczas oglądania filmu przed grą. Dodatkową ciekawą funkcją jest możliwość wyłączenia mikrofonu jeśli nie chcemy nadal prowadzić rozmowy z innymi graczami. - Nie zabrakło standardowego przycisku do wyciszania, jedynie można się przyczepić do jego umieszczenia, który znalazł się w najmniej intuicyjnym miejscu, czyli na tylnej części mikrofonu... Oczywiście idzie się do tego przyzwyczaić, lecz mi zdarzyło się już kilka razy szukać tego przycisku...

Zestaw komunikuje się za pomocą interfejsu Bluetooth, więc możemy z niego korzystać zarówno na smartfonie, tablecie, laptopie lub innym sprzęcie posiadającym łączność Bluetooth 4.2 wzwyż.

 

 

Ogółem Microsoft wykonał świetną robotę przy tworzeniu tego zestawu słuchawkowego. Czas pracy określa się na 15 godzin, czego jeszcze teraz nie mogę sprawdzić, ponieważ od momentu dostawy nie ładowałem zestawu.

 

Do wad można zaliczyć jedynie brak domyślnie dostępu do formatu Dolby Atmos lub DTS: Headphone X, za które niestety trzeba płacić subskrypcję. Doliczając do tego cenę samych słuchawek w najlepszej konfiguracji nie wychodzi tak tanio. W zestawie znajduje się kabel USB do ładowania ale niestety jest tak krótki, że ledwo wystaje po za górną krawędź konsoli (stojącą pionowo). No i muszę wspomnieć na koniec o tym przycisku do wyciszania mikrofonu, który znajduje się na tylnej części mikrofonu, przez co jego wciśnięcie może być mało intuicyjne.

 

Ogólna ocena 8/10.

 

  • Lubię to 1

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witamy w świecie Ultra rozdzielczości :D 

 

Ja nabyłem parę zabawek do starego Xbox'a:
- modchip OpenXenium
- OGX360 moduł bezprzewodowy do podłączenia bezprzewodowych padów od konsol Xbox 360/One/Series X | S
- moduł do wyświetlacza LCD na przedni panel

- no i panel do konsoli z już zmontowanym wyświetlaczem - https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/xbox-original-classic-4x20-zeilen-display-xblast-xecuter3-x3-smar/1468019464-279-316?simcid=3c75d87a-9256-43f8-81e9-3a5775c35a63

 

Całość z Xerc 2 XE oraz adapterem napędu od PC czeka na zmontowanie, ale dopiero po tym jak zaopatrzę się w XboxHD+ od MakeHz.

 

 

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne gadżety :) Panel z LCD super, kiedyś chciałem to mieć, ale nie ogarniałem tego montażu :) 

OGx360 by mi się przydało do Classica, w końcu można by było się cieszyć bezprzewodowym padem. Miałem kiedyś logitecha, ale miałem czasem wrażenie, że miał lagi w stosunku do oryginalnego pada (technologia 20 lat temu chyba jeszcze nie była taka dopracowana) :D Pozazdrościć Gangsterku, podaj linki gdzie kupowałeś, może się kiedyś skuszę :P 

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2022 o 21:22, a_team napisał:

Pozazdrościć Gangsterku, podaj linki gdzie kupowałeś, może się kiedyś skuszę :P 

Wszystkie gadżety jakie posiadam nie są dostępne w sprzedaży (spi2par do wyświetlacza LCD HD44780), ale zawsze można je nabyć korzystając ze schematów udostępnionych w sieci.

 

OGX360 wraz modchipem OpenXenium kupiłem na eBayu 

Moduł do połączenia OpenXnium wraz wyświetlaczem LCD, który będzie potrafił dekodować informacje zamówiłem w serwisie wykonującym płytki PCB. Schemat płytki wraz z instrukcją znajduje się tutaj:

Dokupiłem na Amazonie kontroler Arduino Pro Micro Leonardo, jako sterownik wyświetlacza, aby wszystko poskładać w całość :P

 

Moduł HDMI współpracujący z OpenXenium zamówiłem na tej stronie:

Na koniec zamówiłem sobie Xbox Skeleton Limited Edition na japońskim Yahoo (za pomocą serwisu Buyee.jp), cena śmiesznie niska, bo zapłaciłem kilkanaście euro za limitowaną edycję wydawaną tylko na rynek Japoński.

 

Bazą do tego sporego moda jest Xbox v1.4, aktualnie z TSOP MOD, 128MB RAM, 1.4Ghz CPU na podstawce z przełącznikiem 733Mhz i 1400Mhz z oryginalnym kablem zasilającym przeciwprzepięciowym oraz kablem Component z wyjściem optycznym (sprowadzany z USA). na pokład wleci jeszcze dysk 2TB lub 4TB, bo wypuszczono nowy bios, który obsłuży nawet 12TB i więcej.... https://www.ogxbox.com/forums/index.php?/topic/6706-cerbios-new-xbox-bios/

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj doszła do mnie paczka z Japonii z konsolą Xbox Skeleton) limitowana wersja Crystal w czarnej przezroczystej obudowie.

 

SVMbotJ.jpeg

JC8tjZq.jpeg

gizvDLK.jpeg

4HuCHN0.jpeg

 

 

Natomiast najciekawsza i zarazem długo oczekiwana (prawie 2 tygodnie czekania) paczka dotarła do mnie dzisia, czyli moduł HDMI do Xbox'a - XBOXHD+ od MakeMHz.

 

Tak więc wszystkie zabawki juz sa na miejscu i czekaja na zamontowanie.

 

Myślę, że gdzieś między swietami uda mi sie to wszystko zmontować. Jak skończę swój projekt to oczywiście go wam tutaj przedstawię i w odrębnym wątku dotyczącym modyfikacja konsol, który znajduje się na forum.

 

 Na koniec kilka fotek z moduł XBOXHD+:

 

IoYpwfy.jpeg

uIoolMB.jpeg

g5Hicrl.jpeg

XOI7ukH.jpeg

EzRxtRp.jpeg

b92Hiol.jpeg

Th255a6.jpeg

999O7dV.jpeg

 

 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny skeleton jest super, dzięki za podanie namiarów na buyee, będę musiał się przyczaić i może uda się coś wyrwać :) Wrzuć foty z montażu w odpowiedni dział. W ogóle, to sam muszę przejrzeć chyba stare konsole i doprowadzić to wszystko po przeprowadzce do porządku :D

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprowadziłem do porządku swojego starego Dreamcasta, dokupując 4x orgi nowe karty VMU w różnych kolorach, dokupując DCHDMI (moduł HDMI), 4 pady, emulator napędu i kilka dodatkowych drobiazgów (adapter do podłączenia dowolnego kontrolera od XBOX One/X/S oraz PS4/PS5.

 

Adapter bezprzewodowy do Xbox'a również zakupiłem, więc można zapomnieć o padach na kablu :P 

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj kupiłem na Allegro adapter HDMI Pound, akurat ktoś sprzedawał i nie muszę ściągać zza granicy. Wiem, że ma problemy z wersjami 1.4, ale wszystkie moje konsole, to 1.0 albo 1.1, więc dla mnie nie problem :P

 

Wcześniej zamówiłem konwerter z Component na HDMI, ale na obecnym TV wygląda dużo gorzej obraz niż na starym LCD po samym kablu Component. Zapewne jest to wina samego adaptera, który ma straty sygnału :( Niestety nie mam siły na lutowanie takiej płytki z HDMI jak Ty kupiłeś Gangster :P 

 

W grę wchodzi jeszcze adapter Chimeric Systems, który podobno jest najlepszym teraz adapterem na rynku, ale chwilo jest wstrzymana kolejka na zamówienie, druga sprawa, że sam adapter to koszt 57$ + wysyłka (pewnie ok. 20-30$), co podbija już sam koszt adaptera :) Pound mnie kosztował 120 zł :) 

 

https://chimericsystems.com/products/hdmi-video-adapter

 

 

71iApN851HL._AC_SL1500_.jpg

 

Zrzut ekranu 2022-04-6 o 09.41.04.png

Zrzut ekranu 2022-04-6 o 09.41.49.png

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.