Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

PS2 z Allegro do 100 zł warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie w roku 2015 i teraz pytanko :D

 

Przeglądając Allegro znalazłem dużo ogłoszeń z ps2 z uszkodzonym laserem i nwm czy warto ryzykować ? 
 

Lasery kosztują około 100 zł ... ale można grać jeszcze z Pendrive lub z HDD

 

Warto ryzykować ?? 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki model dokladnie znalazles? podaj link do aukcji. Z tego co sie orientuje lasery do grubych ps2 fat sa duzo drozsze i ciezko dostepne natomiast slim duzo latwiejsze w montazu i o polowe tansze. Z HDD mozesz grac przy uzyciu Network Adaptera pasujacy do modeli FAT lub jezeli znajdziesz model slim scph 70004 mozesz pobawic sie w przylutowanie tasmy IDE do płyty glownej wtedy rowniez uzyskasz dostep do HDD . Grac z USB nie polecam ze wzgledu na niska kompatybilnosc gier i strasznie wolny transfer. Pełna liste dzialajacych gier z usb masz tutaj http://list.sksapps.com/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie polecam kupowania konsol "nie wiem czy działa ale pewnie tak" ponieważ na 99,9% nie działają. Lasery do PS2 Slim drogie nie są ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia, za to do Fat'a kosztują więcej niż konsola i też nie wiesz na co trafisz. Co do grania z pendrive to powiem Ci że przez jeden rok miałem konsolę z zepsutym laserem i grałem właśnie w ten sposób, są gry całkowicie grywalne jak np RE4 czy Tekken Tag Tournament ale też jest dużo tytułów których nie odpalisz czy nie ukończysz tak jak Onimusha 3 Demon Siege czy Need for Speed Undercover na którym mapa nie nadąża się ładować co skutkuje niewidzialnymi ścianami. Dodam jeszcze że Slim ma wbudowany Network Adapter dzięki czemu można grać w gry prosto z dysk twardego komputera podłączonego kablem sieciowym z PS2. Co do ceny to ja swoje PS2 Fat praktycznie nówkę w pudełku kupiłem za 60zł a slimy używane po 20-30 godzin czyli też całkowicie jak nowe brałem jeszcze taniej. Jeżeli chcesz to dam Ci PS2 Fat z zepsutym laserem, kupisz sobie kabel za 5zł na allegro i jakiegoś pada i już możesz grać. Jeżeli chcesz to pisz na PW.

1537478_url.jpeg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jak najbardziej, ale wersję slim z przeróbką FMCB + przynajmniej jeden oryginalny pad. Polecam właśnie podłączenie konsoli do kompa kablem rj45 i granie w gry trzymane na hdd w pc. 

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się kupować kiedyś te ps-dwójki. W sumie z 8 konsol miałem. Obecne 2 faty które posiadam kosztowały po 20zł. Jedna wersja USA po wymianie zasilacza śmiga, druga to PAL z rozregulowaną stacją dvd (nie laserem). Również śmiga. Grałem na tych konsolach dopóki dysk twardy ATA nie padł (mam NA). Płyt nie chce mi się nagrywać, ale kiedyś grałem na DVD i przy dobrym traktowaniu to lasery długo pochodzą. Muszę się za dyskiem twardym rozejrzeć, może jakaś przejściówka SATA + dysk 2.5? Zobaczę jeszcze. Ogólnie to polecam konsolę, szczególnie w wariancie z HDD.

Xbox? Pffff Dreamcast to jest konsola. 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chinole mają względnie tanio przejściówki NA na sata (a raczej miały jak sprawdzałem ponad rok temu), tylko czort wie, ile to rzeczywiście jest warte. I jak z transferem, czy w ogóle da się grać.

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pewniejszą opcją będzie inwestycja w ps2 slim i hdd mod, nawet jeśli kupi się dedykowany kit do montażu, to wyjdzie odrobinę taniej, niż NA i nie będzie trzeba martwić się o transfery.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 70004. Leży na szafie rozłożony. Właśnie po hdd modzie. Chciałem mu zapodać przejściówkę sata i kupić konkretny dysk. Niestety coś poszło nie tak. Browser się załącza raz na jakiś czas, gry się uruchamiają z DVD normalnie za każdym razem, raz udało mi się uruchomić HD Loader i gdy zaczął szukać dysku konsola się zresetowała. Na bank musi być zwarcie. Używałem fluxa który przewodzi gdy się go nie zmyje. Płytę czyściłem wiele razy. Muszę to ustrojstwo zdemontować, wyczyścić płytę spirytem, kupić porządnego fluxa i od nowa przylutować. Punkty są cholernie małe, ale przy wprawie nie stanowią problemu. Radzę używać porządnej chemii, bo może się odbić jak u mnie. Daję fotki z moim patentem:

 

http://imgur.com/3VTaO24

http://imgur.com/W4YZLdY

http://imgur.com/iOgMlKM 

 

Poza tym zrobiłem coś podobnego w Dreamcaście i działa. Leciwa konsolka, ale daje radę i kompatybilność całkiem całkiem. Zamiast do płyty głównej przylutowałem to do płytki napędu. Dla zainteresowanych fotki.

 

http://i.imgur.com/AlrLqyO.jpg

http://i.imgur.com/AbY2JyZ.jpg
http://i.imgur.com/jdDzUde.jpg
http://i.imgur.com/5Cx4Vpa.jpg

Xbox? Pffff Dreamcast to jest konsola. 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wziąłeś taką płytkę z gniazdem IDE? 
Ja lutowałem z pomocą RMA-233(raczej podróka) i nie było żadnych zwarć, flux zdawał egzamin.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płytka to jest przejściówka z dysku ATA 2.5 do ATA 3.5. Wylutowałem gniazdo 2.5 i przylutowałem to miedzianym drutem do płyty. Kupiłem to na alle za ok 20zł z przesyłką. Dzięki za rekomendację fluxa.

Edytowane przez xzer0

Xbox? Pffff Dreamcast to jest konsola. 

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.