Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Problem z obrazem na Xboxie


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie liczę na Waszą pomoc ponieważ od pewnego czasu mam problem z obrazem na mojej konsoli.

 

Od razu zaznaczam, że mój sprzęcik leżał długo nie używany i raczej nie jest problem z kablem.

 

Problem pojawił się jakiś czas temu kiedy moja konsolka została ponownie uruchaniana głównie na rzecz CoinOps. Problem objawia się tym, że na telewizorze pojawiają się mrugające paski. Aktualnie używam kabla component od Microsoft (oryginalny z wyjściem optycznym), ale na scart też pojawia się podobny problem. Głòwnie widać to w dashu UnleashX oraz XBMC. W CoinOps jest to mało spotykane (dziwne).

 

Po rozebraniu konsoli okazało się że w okół kondensatorów (zdjęcie dodam później) był biały nalot jakby zaśniedziałe styki. Wyczyściłem to i widoczna była poprawa obrazu. Nic się nie działo jakiś czas i sądziłem, że udało mi się rozwiązać problem, jednak ku mojemu powrócił.

 

Dlatego tutaj stawiam moje pytanie czyżby kondensatory były do wymiany? Nie są spuchnięte, luty nie wyglądają na uszkodzone, a mimo to problem z obrazem nadal mnie prześladuje. Tym razem zauważyłem, że w CoinOps też się pojawia. Kondki znajdują się nieopodal chipu MCPX.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest płyta 1.0 lub 1.1 ? Tam były takie kondensatory duże w lewym dolnym rogu. Jeśli chodzi o te, to słyszałem, że z czasem jest z nimi problem, lubią wylać po tylu latach :) Nie wiem, czy wpływają jakoś na stan wyświetlania obrazu i czy mają wpływ na MCPX :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje fotki płyty z zaznaczonym miejscem, w którym najwyraźniej mógł wystąpić problem :)

IMG_20160120_180124766.jpg

IMG_20160120_180141839.jpg

IMG_20160120_180153460.jpg

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem to ponownie i tym razem problem ustąpił (mam nadzieję,że na dobre) :P Jednak nie da się ukryć, iż pojawiły się pewne objawy korozji w zaznaczonym miejscu. Trzeba będzie to jakoś prędzej czy później usunąć, a same luty wypadałoby poprawić, lecz aktualnie nie wiem jak się najlepiej do tego zabrać. Póki co konsola przeszła długi test i przez cały okres jego trwania nie zauważyłem żadnych problemów opisywanych wcześniej.

 

Jednak nie ma co się cieszyć zawczasu, dlatego jutro powtórka, aby potwierdzić moje przekonanie. W sumie cieszę się, że wina leżała w osadzie na płycie, ponieważ na wstępie podejrzewałem kabel, a potem wyjście A/V (zaśniedziałe styki). W najgorszym wypadku płyta do wyrzucenia, tylko wtedy ponowne lutowanie wszystkich dodatków znów by mnie czekało :(

Odnośnie kabla to też byłby niemały problem, ponieważ upolowanie taniej sztuki z niską wysyłką do Europy i na dodatek w dobrej kondycji graniczy z cudem. mój egzemplarz sprowadzałem z USA, gdzie na całym ebay.com było zaledwie kilka sztuk.

 

 

 

BTW: Podczas testów padło na Halo 2 uruchomionym przez kabel component i muszę przyznać, że ta gra to istny majstersztyk. Szczerze mówiąc, to nie spodziewałem się tak ostrej i wyraźniej grafiki od gry z 2004r. Nigdy bym nie przypuszczał, że ta gra jeszcze mnie kiedyś zaskoczy :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, clock-cap powinien już dawno zostać usunięty. Widziałem już parę konsol, które dosłownie się zapaliły przy zwarciu wywołanym rozlanym elektrolitem. To przez niego masz korozję na płycie.

Po drugie, wymień zasilacz na Deltę. Foxlinki często sieją zakłócenia.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczem będzie kiepsko, ale jedna delta już mi się spaliła, choć te marki Dsą o wiele lepsze to teraz ich zakup wiąże się ze znalezieniem w całej konsoli.

 

Ten osad można wyczyścić środkiem, który polecił kolega iras?

 

Kondensatory wyglądają wporządku więc póki co nie będę bawił się w ich wymianę :) ale pewnie zacznę się rozglądać za kolejnym xboxem;)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, że ten clock cap niefajny :) Tylko pytanie czy można go wylutować całkowicie, czy trzeba wlutować coś nowego ? Chodzi o to, że on pilnuje zegara a jak jest konsola długo odłączona, to skądś musi dashboard wziąć ?

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie trzeba się przejść na trödel markt :P póki vo zajme się czyszczeniem :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie można wymienić kondensatory jak się ma czas i ochotę i czym to zrobić, na pewno poprawi jej kondycję (konsoli). Co do samej korozji to jeśli zasilanie działa, a czyszczenie przyniosło pożądany efekt nic więcej nie robiłbym chyba że wymienił clock-cap dla spokojnej głowy. :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsolach 1.0-1.5 można kondensator wylutować bez obaw i wyczyścić okolicę izopropanolem lub benzyną ekstrakcyjną. W 90% przypadków ten kondensator i tak już nie trzyma. Można na jego miejsce wlutować nowy 0,5-1F 2,5V, ale nie jest to konieczne.

W konsolach 1.6 te kondensatory nie mają tendencji do rozlewania się i nie trzeba ich wycinać. Jednak płyta główna 1.6 bez kondensatora nie odpali, więc w przypadku wylutowania elementu trzeba go zastąpić nowym.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci pokorodowało to raczej tego nie usuniesz. Możesz co najwyżej troszkę zeskrobać korozję razem z soldermaską do gołej ścieżki i potem tą ścieżkę zabezpieczyć cyną. zamiast tego możesz też zrobić taki myk, że tam gdzie ci koroduje na ścieżkach to je poprawić na kablach od przelotki do przelotki w płycie. Co do zabezpieczenia lutów na tranzystorach obok kondensatorów to weź grot lutownicy wsadź w kalafonię (najzwyklejszą, nie topnik) jednocześnie dając cyny na grot i jak masz już taką mieszankę to daj ją na pady tranzystorów. Po ostygnięciu zrobi się na nich taka powłoka z cyny. Ta powłoka będzie trochę zabezpieczać ;)

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wyczyszczone i problem z głowy :P nic się nie pojawia i nie ma już żadnych problemów z obrazem :P w sumie to dobrze, bo już myślałem, że kabel component mam wadliwy :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panwie odświeżam temat, ponieważ powoli dochodzę do przyczyny awarii.

 

Konsola na SCart RGB oraz cinchach działa poprawnie owszem obraz nie jest najlepszej jakości, ale wszystko wyświetla się normalnie. Po podłączeniu kabelka component (posiadam dwa) obraz skacze i szarpie. Bios na jakim działałemto spatchowany Ind-Bios (najlepiej na nim chodziło, oraz Xecuter 5035 spatchowany do trybu 2+3.

 

Chciałem spróbować innego biosu więc użyłem Evox'a oraz Xecuter 4863.67, niestety obraz mimo, że się pogorszył, to jescze nie chce mi wyświetlić obraz w 1080i jedynie 480p. Mimo zmiany ustawień w dashu na NTSC i opcji wyświetlania obrazu.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.