Jump to content

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Read more...

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Read more...

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Read more...

Problem z X-em v.1.4


Recommended Posts

Zakupiłem , nie działającego cristala, problem polega na tym że po podłączeniu do sieci i wciśnięciu power 3 razy świeci się dioda (i 3 razy zakręca wiatrakiem) i świeci naprzemiennie na zielono i czerwono. Postanowiłem wpakować mu alladina xt+2 z xecuterem , podaczas pomiarów ozkazało się że jest to wersja 1.4 (napewo nie 1,5 gdyż były wszystkie połączenia w pinach na podstawkę , nie trzeba robić dodatkowych połączeń) , jednak po instalacji chipa (punkt BT spiąłem do masy chipa) kosola po włączeniu do kontaktu startuje sama i nie reaguje na power, i jak poprzednio 3 razy świeci się dioda (i 3 razy zakręca wiatrakiem) i świeci naprzemiennie na zielono i czerwono

macie jakieś pomysły ?

Link to post
Share on other sites

http://xboxarcade.pl/index.php/topic/23-znaczenie-koloru-green-red-orange-diody/

http://xboxarcade.pl/index.php/topic/71-errory-xboxa/

 

Sprawdź płytę, bo problem leży w niej. Jak nie wykryjesz nic szczególnego to sprawdź połączenie chipa, a na koniec dysk.

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites

Pomału bo sam się zgubiłem mam dokładnie takie coś jak w linku (to chyba żółta i czerwona błyska )

 

https://www.youtube.com/watch?v=_hsj9bZPeaE&feature=youtu.be

 

Powiedzcie mi jaki schemat montażu punktu BT w płycie jest prawidłowy , oba są do wersji 1.2-1.5  a różnią się rezystorami. Na pierwszym jest lutowanie przy R363, na  następnym przy R364 , poza tym jest to trochę dziwne w pierwszym rysunku bo jak daję alladina na autoboot (BT połączone z GND) to po przylutowaniu do R363 i włożeniu wtyczki do kontaktu konsola od razu startuje.

 

 

 

 

post-509-0-86284500-1454966472_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites

Kolego, albo łączysz punkt BT do rezystora na płycie głównej albo do masy. Nigdy jednocześnie.

 

Włóż kabel AV, jeżeli po restarcie miga na czerwono-pomarańczowo to może być problem z pamięcią RAM, jeżeli na czerwono-zielono to możliwości awarii jest więcej (najczęściej BIOS lub zwarcia na płycie).

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Link to post
Share on other sites

Kolego, albo łączysz punkt BT do rezystora na płycie głównej albo do masy. Nigdy jednocześnie.

 

Włóż kabel AV, jeżeli po restarcie miga na czerwono-pomarańczowo to może być problem z pamięcią RAM, jeżeli na czerwono-zielono to możliwości awarii jest więcej (najczęściej BIOS lub zwarcia na płycie).

A no tak, poza tym oba połączenia są dobre (tam ścieżka łączy 2 rezystory) , zrobiłem znowu filmik z podłączonym kablem, moim zdaniem ewidentnie widać pomarańczowo-czerwone błyskanie, obstawiając że to ram to jak go sprawdzić ?  Aha czytałeś kiedyś o tym ? http://www.xbox-hq.com/html/xbox-tutorials-174.html

 

https://www.youtube.com/watch?v=3KIBm4aevYA&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites

Skoro konsola wcześniej nie była ruszana, to problem z LPC można wykluczyć. Jedyne co mogę jeszcze zasugerować, to odpalenie z modchipa Cromwella (FlashBIOS Unauthorized lub XblastOS), jeżeli odpali, to będziesz miał możliwość naprawy eepromu. Jeżeli dalej będzie fragować, to płyta jedynie na dawcę części. Podstawowych 4 kości RAM w zasadzie nie da się sprawdzić, a podstawiać innych nie ma sensu.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że modchip źle przylutowany :D

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites

Możliwe, że modchip źle przylutowany :D

Odpada , zresztą ciężko spieprzyć wlutowanie listwy goldpin i połączenie przynajmniej dwóch punktów na płycie z chipem i sprawdzeni miernikiem , ok weźmy się do roboty, znalazłem jeszcze taki artykuł:

http://www.xbox-scene.com/articles/lpc-diag.php u mnie wszytskie punkty są +,- w normie tylko 5 LRst zamiast 3.3V daje 0.16 V spotkaliście się kiedyś z takim przypadkiem ,(piszę od razu że pomiary wykonywałem bez chipa) ?

 

MrMajst3r - FRAG to jest Flash Red And Green a tu mamy Orange and Red więc to nie to samo , niestety wiele więcej nie mogę powiedzieć, konsola miała plomby , pęknięty jewel na pół, i ułamaną tulejkę w prawym górnym rogu od przy łbie śruby torksowej, obudowa lekkie rysy, ale nie rozbita, w środku bardzo mało kurzu , jedynie widoczny przy początkach łopatek wentylatora, na wewnętrznej stronie obudowy wentylatora praktycznie 0, płyta też bardzo czysta, klatka w stanie idealnym, wnioskuję że konsola nie miała dużo przepracowane, tym bardziej szkoda jej nie ratować.

Możliwe, że modchip źle przylutowany :D

Oczywiście jak masz możliwość edycji to w pierwszym poście dodaj info że zamiast "i świeci naprzemiennie na zielono i czerwono" błyska na czerwono/ pomarańczowo - nie chce was wprowadzać w błąd

 

A czy istnieje schemat ideowy dla płyty 1.4 bo za cholerę nie mogę znaleźć ?

Link to post
Share on other sites

Musisz wylutować te kable od chipa bo ww innym przypadku konsola cały czas ma jakieś połączenie. Musisz usunąć wszelkie połączenia związane z chipem na płycie wtedy będziesz miał pewność, że błąd leży po stronie konsoli, a nie chipa. Miałem podobny przypadek, gdy kupiłem Crystala 1.4 z padami  i pokaźną ilością orgi gier. Konsola fragowała, zupełnie tak jak Twoja konsola, lecz w moim przypadku był źle przylutowany jeden kabelek do rezystora (albo L1, albo BT). Szybka poprawka i konsola ożyła :) 

 

Inny przypadek miałem z uwalonym chipem, dopiero jego usunięcie z konsoli wraz kabelkami przywróciło konsolę do żywych :P

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites

Ja pierwszego uszkodzonego kupiłem w 2007 za 700zł z uwalonym eeprom, tzn. ktoś wcześniej jedną ułamał i podciągnął kabelkiem do odpowiedniego punktu. Poprawiłem ten punkt, bo był kiepsko połączony przez co konsola fragowała. Po naprawie tego pokazywał się błąd 07 co kolejno udało się rozwiązać tylko chipem. Tak postawiłem na nogi swoją pierwszą konsolę przy użyciu poradników z XO.

 

Tylko w moim przypadku problem był widoczny gołym okiem. U ciebie sytuacja staje się nieco trudniejsza... możesz jeszcze zapodać dokłądne fotki płyty od góry i spodu. Może coś forumowicze wyłapią czego ty nie jesteś w stanie.

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie jak sprawdzić mcpx3 ? , co do cyny i zwarć odpada - konsola miała plomby ja szukam odpowiedzi dlaczego pin 5 LRst zamiast 3.3V daje 0.16 V, ale ciężko się dowiedzieć bez schematu ideowego płyty (a raczej jest to prawie nie wykonalne), co jeszcze mogę napisać , z ciekawości podłączyłem punkt D0 do masy i wywaliło błyskanie na czerwono- zielono , a nie jak normalnie na czerwono-pomarańczowo . dodatku polutowałem wszystkie tranzystory trochę układów scalonych ale problem jest dalej.

 

 

I wymieniłem kilka większych kondensatorów , chociaż żaden nie był napuchnięty i nic.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, możesz szukać i szukać i tak na prawdę nawet jak poprawisz wszystkie luty, to nie masz pewności, czy ktoś coś nie przegrzał i konsola nie chce wstać :) Xbox'y na allegro chodzą za paredziesiąt złotych. Łatwiej byłoby kupić, ale jeśli masz czas i cierpliwość, to szukaj, może akurat się uda ;) Prześledź płytę na górze i na dole, czy wszystko ok. Mam nadzieję, że dobre zdjęcia podałem, bo już nie pamiętam, czy chip Focus był w 1.4 czy nie :E (nie grzebie przy xbox'ach już dobrych kilka lat)

 

nV_xgpu_s_mobo2.jpg

 

53_1251881704.jpg

848843.png

Link to post
Share on other sites

Co prawda to prawda , czas jakim się zajmuję przerósł już wartość tej płyty , zwłaszcza że x-a kupiłem za 35 zł obudowa ładna crystal , (jewel już wymieniłem ) wszytko sprawne oprócz płyty. No cóż zdemontuje radiatory wszytko wyczyszczę i zobaczymy, przy najbliższej okazji podeślę fotki w dużej rozdzielczości może coś wypatrzycie.

Link to post
Share on other sites

Nie znam się za bardzo na Xboxach, ale jeśli wszystko ci jedno, czy będzie działać, to możesz upiec potrawę z Xboxa  :D. Wystarczy, że wszystko zdemontujesz, kondensatory zakryjesz podwójną warstwą aluminium (nie wiem jak będzie z zasilaczem). Musisz przed tym wyczyścić chipy z pasty termo-przewodzącej. Jeśli wszystko dobrze zrobisz, wtedy zimne luty znikną. Piekarnik rozgrzany do max 180 stopni. Przy nagrzanym piekarniku piec 6 minut (przy zimnym max 7). Wyłączasz piekarnik, otwierasz drzwiczki i czekasz najlepiej godzinę (minimum 30-40 minut). Nakładasz na chipy pastę, składasz radiatory do kupy, przymocowujesz zasilacz i modlisz się, żeby odpalił  :wacko:. Jeśli się na to zdecydujesz to pochwal się, czy zadziałało  :OD:.

Link to post
Share on other sites

Szkoda zachodu zważywszy na fakt, że teraz te konsole są tanie jak barszcz... Jeszcze piekarnik sfura i co?  :wtf:

Gangst3r+PL.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.