Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Nieudana aktualizacja biosu


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio naszło mnie na softwarowy update Xboxa i uwidziało mi się wgrać nowy bios z Mega Instalatora od Gangstera , niby się wgralo, konsola po komunikacie o resecie to zrobiła ale już nie wstała. Do M$ Dash nie wchodzi , diody zielone i czerwone na przemian i brak obrazu a do moda jak na zdjęciu. Konsola wersja 1.0 z alladinem. Dvd rom nie czyta płyt, czekam na części i będę próbował dopiero to reanimować . Jest jakaś na obudzenie konsoli np przez podpięcie dysku pod kompa i zmiana plików czy coś ?

IMG20230104193100.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Tak się nie robi, nie można na pałę , flashować czymś co się nie rozumie. Alladina flashuje się biosem EvoX_M8 256KB. Jeżeli rzeczywiście to chip to musisz podesłać chip do kogoś z konsolą i z dobrym chipem. On musi swój chip podłączyć do konsoli i od razu przed akceptacją flasha, zamienić układy SST 49LF020A w chipie. Wtedy będziesz miał prawidłowy bios zapisany na kości. Druga opcja to kupienie alladina z Alliexpes , ma on zapisanego EvoX-a i spokojnie odpalisz każdą wersję konsoli, lecz nawet jak podmienisz układy to i tak nie przeprogramujesz układu SST 49LF020A, bo w alladynie z alliexpres jest napisane że to 49LF020A. A jest to zupełnie inna kość tak naprawdę.

 

I tak to wygląda, chyba że tak naprawdę sflashowałeś TSOP konsoli wtedy , to będzie duży kłopot, ale to musiałbyś mieć 2 zworki zrobione na płycie konsoli.

Edytowane przez luzik1980
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nadgorliwość to mocny błąd, sam ponad 10 lat temu uwaliłem konsolę gdy zapakowałem strego xecutera i konsola musiała lecieć z chipa, bo przeprogramowanie kości winbord jest ciężkie, brak odpowiednich przejściówek i programatorów, ewentualnie wlutowanie kości z padniętego x-a w której kość jest prawidłowo zapisana bądź ma oryginalny bios.

 

Co do chipów - to ogólnie dobrze jest mieć 2 chipy. Jeden możesz zamówić z alli z biosem EvoX (lecz zobacz czy oni go oferują już zaprogramowanego- nigdy nie wiadomo co chińczykowi odwali, i jak pisałem jego nie przeprogramujesz). A ten uwalony szkoda wywalać, wyślij mi go to co go przeprogramuje za drobne. Tylko najpierw zobacz i zrób zdjęcie chipa (czy to już nie podróbka z alli) i zobacz czy jest na pinach czy przylutowany do płyty konsoli. Bo jak tak i nie masz wprawy w lutowaniu to zostaw bo zniszczysz ścieżki w konoli.

 

Drugiego chipa dobrze jest sflashować biosem Xblast - świetnie nadaje się jako narzędzie diagnostyczne przy sprawdzaniu poprawności wlutowania dodatkowych 64MB RAM.

Chipy ogólnie szkoda używać - bo nie są wieczne , ale są nieocenione przy robieniu TSOP dla wersji 1.0 -1.5 i softmoda dla 1.6 (ale ta ostatnia wersja jest już mocno okrojona).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do starego chipa to na pewno nie jest podróbka z allie ponieważ konsola przyjechała do mnie z USA dobre 10 lat temu i była przerobiona przez wujka który wtedy zajmował się tym na okrągło póki się dało xD.

Chip jest przygotowany do płyty plus dwa kabelki idą jeden gdzieś na środek płyty drugi pod przedni panel, zdjęcie podeślę dopeiro jutro bo dzisiaj do późna w pracy siedzę.

Potrzebujesz sam wklad do przeprogramowania czy trzeba całość wylutowac bo nie ukrywam że mimo że mam czym i wiem jak to nie chciał bym tego ruszać 😀  a gdybym kupił z allie chipa z EvoX to też musiałbym całość przelutowac czy wystarczyło by wklad przełożyć ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem ci że te chipy z Alli mają zapisany bios na podrabianej kości jest na niej napisane 49LF020A - ALE TO FAKE ! jak przełożysz to i tak NIE ZADZIAŁA.

Co do odlutowania chipa to lutownice ma każdy kto lutuje , kłopot w tym że zwykłą lutownica 60W z zwykłym grotem ciężko to zrobić bo jego kształt nie pozwala na przecyzyjne przewodnictwo temperatury , co za tym idzie wsiąknięcie całej cyny w plecionkę, dlatego łatwo pomimo to zerwać połączenia. Oczywiście da się to zrobić, ale trzeba już naprawdę pewnie lutować. Najlepiej prześlij zdjęcie chipa i całej płyty zobaczymy jak to jest wlutowane i napisz jaki model płyty , bo jak 1.0-1.5 to grzechem jest nie zrobić TSOP

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to 1.0, chip przylutowany , mogę ci wlutować i wlutować po polsku grzebyk na niego , sfhleshować  z robić 2 luty i soft moda i w końcu TSOP  IND-BIOS 5003 wielkości 1MB dla tej kości. Ogólnie nic trudnego dla kogoś kto wie co robić. Jak chcesz wiedzieć co i jak to pisz na on995@o2.pl

Edytowane przez luzik1980
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Kolega podesłał mi sprzęt i to co zrobiłem (i jaki był problem).

Wyciągnąłem zrobiłem piny po chipa i go sflashowałem mu chipa na evoX_m8 jednak konsola wieszała się przy starcie,

Zająłem się dyskiem, ani nie chciał go ładować FATXplorer , ani Windows . Dziwny problem bo Victoria po skanowaniu pokazała że jego stan jest dobry , po usunięciu partycji w MiniToo Partition Wizard dysk odżył i znowu można było go odpalić i załadować plikami.

Co do płyty to 2 uszkodzone ścieżki sygnałowe - zrobione połączenia kablami. Wywalony kondensator zegara, wymieniłem też radiator z wiatrakiem pod GPU - bo huczał jak cholera.

Wstawiłem zasilacz na 230V  Foxlink FTPS 0002 - swoja drogą myślę że dało by się przerobić FTPS 0001 (amerykańca na 110V ) używając części z FTPS 0002. Amerykańska wersja na 110V ma nawet miejsca na płycie na ten górny transformator + wymiana kondensatorów , warystorów itp.

 

Najgorsza sprawa z biosem , podzieliłem kość na 2 x512kb i nic , podzieliłem na 4x 256kb i nic żywego nie znalazłem , dziwne to bo zworki na płycie nie były przez nikogo robione, ogólnie z TSOP-a nici.

Ostatecznie zflashowałem alladina biosem IND-Bios 5003 i konsola musi jechać z chipa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.