Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

[PS2] [ciekawostka]Pierwszy polski opis PS2


Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów zacząłem skanować pierwszy oficjalny polski test ps2. Zawiera on masę fajnych informacji o tym jaka miała być czarnula (a jaka nie była jak wiemy - nie była centrem multimedialnym, nie była platformą online, nie była również hubem dla drukarek, aparatów, kopiarek, odkurzaczy i mikrofalówek) jej opis wnętrza i parę innych ciekawych info. Zapraszam do czytania i przepraszam za jakość: trudno jest skanować twardą okładkę :D

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie które mało czytelne i szkoda, że na imageshack, bo tam za nim załaduje i zanim powiększe to mija pół roku :P Ale po za tym świetny artykuł :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo urwało w niektórych momentach, jak pisałem ciężko skanować twardą okładkę, a taką miało OPM :D

 

A ładuje się wolno bo pliki wazą 2~3MB.

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale da się przeczytać, więc nie jest źle :rotfl:

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to najwazniejsze :lol2:

 

W sumie dziwne ze podopisywali tyle tych urzadzen... a w praktyce najpopularniejszym dodatkiem byly PS Eye, kamerki. Tak samo jak z internetem. Przeliczyli się panowie z sony, tak samo jak z PS3. Jak takdalej pójdzie to sony tak szybko zniknie z branży gier jak się pojawiło :rotfl:

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szybko się nie pojawiło bo są już z nami od 94r :lol2: ale faktem jest, że PS3 nie ma tak rozbudowanej gry multi jak konsola Xbox 360 :lol2: Ale co tu się dziwić MS praktycznie od początku się tym zajmował, a Sony dopiero wkracza w realia rozgrywki sieciowej xd Myślę, że przy dobrej kasie uda im się zbudować porządne centrum w miare funkcjonalne jak Xbox Live :rotfl:

 

Co do tego sprzętu faktycznie było mase akcesoriów, do tego mase zapowiadanych, ale i tak w większości sprawdziły się tylko standardy (EyeToy, Mikrofony, Pistolety, memorki, pady i kierownice). Mało kto korzystał z multitap czy NA. A samo online na PS2 tak naprawde nie istniało. Już dreamcast cieszył się lepszą popularnością w rozgrywce online, bo było dużo ludzi grających np. w Phantasy Star Online. Do tego pięknie wyglądający serwis systemu multiplayer (protoplasta Xbox Live z podobnymi możliwościami).

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy NA był używany głównie wśród ludzi chcącyc sobie zgrywać gierce na dysk, zaś multitap wśród tych co cenili sobie grę z kumplami, pes zazwyczaj oferował możliwość gry na 8 graczy :lol2: Więc takiego małego powodzenia to to nie miało.

 

Ale zaś te kosmiczne gadżety to ja nie wie kto im wymyslil i po co :rotfl: szkoda z jednej strony, że branża nie posuwała się tak szybko do przodu jak sony założyło, z drugiej strony nie wyrobilibyśmy na gadżety.

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet w Polsce, w tamtym okresie, może i tak, ale na zachodzie internet już był bardziej powszechny. Po prostu sony nie potrafi zrobić online, Microsoft wpadł z xboxem i ich systemem Xbox Live to dopiero zaczęły się pojawiać gry z multi na PS2.

Tak samo można sobie zadać pytanie dlaczego dyski twarde są dopiero powszechne w tej generacji konsol? Ponieważ Sony-emu nie chciało się pomyśleć o twardzielu a i tak pierdyknąć cenę na jakieś 2k zł to było komu. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Sony Sega było pierwsze i umożliwiła wstępny Xbox Live na Dreamcast, tylko dodatki takie jak broadband adapter, mikrofon do pada, dreamkey 2.0 czy web browser 3.0 były poprostu cięzko dostępne jak nie unikatowe, a ich ceny (przynajmniej tych gadżetów) były kosmiczne. Dlatego też nie wielu mogło zasiąć online. Ale zaletą samego DC było to, że prócz rogrywki online i serwisu Sega Dreamcast Site (protoplasta Komunikatora Xbox Live) można było przeglądać inne zwykłe strony WWW, np. forum xboxarcade.pl :a: Nie potrzebvny do tego, był żaden program tylko standardowa przeglądarka do DC :lol:

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO tak nowośc na rynku loudzie nie wiedzilei co do końca biorą, ale brali. Jakiś sprzęt do grania z możliwościa odtwarzania filmó DVD. Akurat to wtedy okazało się sukcesem, bo rozgrywka online to na tamte czasy jeszcze za wcześnie było, gdyż 512kb/s jak ktoś miał to był naprawde gościu (przynajmniej u nas). Dlatego to nie umocniło na rynku konsoli od Segi jak np. w Japonii i Ameryce oraz karajach europy zachodniej :lol: PS2 dostarczało wiele innych rzeczy, z których mkożna było korzystać bez większych wkłądów finansowych, do tego tego te umowy i kompatybilność ze sprzętem poprzednim i na start ponad 2k gier :D

 

PS2 miało dwa procesory więc nie musiało emulować PSX :D Tak samo było z pierwszymi modelami PS3, ale potem wycofano to ponieważ Sony cięło max po kosztach produkcji :a:

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

granie z pendrive na PS2 to porażka... już lepiej zmontować sobie NA i HDD :( najlepsze rozwiązanie a gry instalować poprzez PC przy użyciu programu WinHIIP :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A program do obsługi pendrive to jakaś porażka - mała ilość gier obsługiwanych oraz prędkość odtwarzania to tak jakbym emulował PS2 na starym kompie :P

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mała ilość gier obsługiwanych oraz prędkość odtwarzania to tak jakbym emulował PS2 na starym kompie

O czym ty gadasz? Emulacja bezproblemowa, gry chodzą perfect, tylko prędkość odczytu momentalnie kuleje, no bo to przecież USB, nie DVD. Pozatym wkurzałem się na grę od Kwadratowych, bo mi wstępniak ciął na DVD nagranym 4x i 6x. Przerzuciłem na pendraka i znowu to samo. Wina gry. Wszystko co odpalałem przez pendraka śmigało tak jak powinno: kwestia ustawień na najnowszym PS2Loaderze.

A miałem sobie kupić ps2 z padniętym laserem i grać z pendrive ale dobrze że tego nie zrobiłem . Na forach czytałem że to dobrze działa

To działa dobrze tylko gangzta umie spierdzielić najprostszą czynność taką jak zrobienie obrazu iso i przerzucenie go do odpowiedniego folderu na pendraku :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :P :E :P :lol2:

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym ty gadasz? Emulacja bezproblemowa, gry chodzą perfect, tylko prędkość odczytu momentalnie kuleje, no bo to przecież USB, nie DVD. Pozatym wkurzałem się na grę od Kwadratowych, bo mi wstępniak ciął na DVD nagranym 4x i 6x. Przerzuciłem na pendraka i znowu to samo. Wina gry. Wszystko co odpalałem przez pendraka śmigało tak jak powinno: kwestia ustawień na najnowszym PS2Loaderze.

Dawno o tym czytałem i to dlatego.

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.