Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Pochwalmy się swoimi klockami;)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwszy raz od kilku miesięcy moja konsolka w końcu złożona do kupy :D Tym samym moja główna konsola prezentuje się tak:

  • jedyna słuszna wersja 1.1 :D
  • praktycznie nówka sztuka LG GDR8163B - chodzi brzytwa :D
  • dysk skromny, 40GB Maxtor, ale czatuję na jakiś większy
  • mała czerwona dioda aktywności HDD
  • dual-bios (2x512kB)
  • wyjście component/coaxial/composite/stereo + przełącznik
  • gniazdo USB na tylnim panelu
  • chłodzenie zmienione na Mistral 80mm + 12V mod
  • diody na przednim panelu zmienione na niebieskie (mogą świecić też na UV lub czerwono)
  • zmieniona taśma na 80 żyłową (polecam - gry i XBMC szybciej chodzi)
  • i w sumie tyle, jestem zadowolony ze swojej konsoli.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Moje Xbox'y: Gangst3r Box v1: Gangst3r Box v2: Component Version: Tuning padów:

U mnie troche zmian. Zwolennicy świecących Xboxów nie będą zachwyceni. Pozostało malowanie i w paru miejscach szpachlowanie,ale do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wyświetlacza LCD, temu zwlekam z paintingiem, bo w planach są jeszcze cięcia panelu pod LCD.   Wersja: v1.1 Dysk: 40GB WD & 60GB Samsung Przeróbka: TSOP Bios: IND Bios i X2 VGA Dash: XBMC i UnleashX Kontrolery: Orginalna S'ka i podróbka, Oryginalny pilot Inne bajery: USB w 3-ecim porcie pada, Zephyr 92mm, wymie

Pozwolę sobie odkurzyć temat   Wersja konsoli: 1.6 Bios: Oryginalny Dash: UnleashX - NXE HDD: Seagate 10gb DVD: Toshiba Samsung Storage Technology (TSST) Case: Oryginalny "czarny" (wiadomo, tak naprawdę jest ciemnozielony) Pady: 2x Microsoft "S" Controller Okablowanie: Oryginalny kabel composite, kabel zasilający   Zdjęcia:  

Dodane grafiki

Widzę, że ma wszystko, tylko laski nie robi ? http://xboxarcade.pl/public/style_emoticons/default/cool.png

 

Moje pytanie, czy ta taśma pasuje do każdego standardowego twardziela i czy można ją kupić bez problemu ?

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz przyczaić czy długość ta sama i czy mniej więcej rozstawienie wtyków jest taki same. BTW Majster nic nowego nie wprowadziłeś,a zdjęcia mógłbyś dać jakieś :D z tymi gniazdami to jak zrobiłeś taki monster monster kabel czy wszystko na tył upchnęłeś ? :D

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie :D obraz czysty i wgl. mi się podoba ale strasznie mnie boli ten tył, ja bym na twoim miejscu wylutował AVIPa (sprzedał na alledrogo :D) i wlutował kable i dodał 3 switche za mody + switch od biosa. A temperaturki po graniu np CoD3 albo Jade Empire albo czymś innym wymagającym jakie są ?

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z daleka wyglądało fajnie, ale jak zobaczyłem z bliższa fote to tak jak się spodziewałem troche kaszana :D Ogółem te kable można było puścić w środku od tych RCA no i to SUB nieco koszmarnie wystaje :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, bo ta obudowa była wiele razy cięta i przerabiana :D Jak będę robił następną konsolę to teraz już wiem co i jak i będzie bardziej estetycznie :D Ale najważniejsze, że działa. Po zmianie pasty na CPU temperatura spadła, po godzinnym graniu w neizyt wymagajacą grę było ok. 49 stopni o ile się nie mylę. Może zmienię jeszcze na GPU, bo nie pamietam czym tam smarowałem (na CPU wiedziałem ze było gówno :D ). Polecam pastę Revoltec. Sprzedają ją w małych tubkach (0,5g) ok 5zł, ale wystarcza tego na ok 4 razy w Xboxie i pastę się REWELACYJNIE rozsmarowywuje :D A mam nie małe porównanie (Zalman STG2, IC Diamond 7, AC Ceramique, AAB TG2, Thermal Grease Miedź). No i wydajność także bardzo dobra, a cena niewygórowana.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda, bo ta obudowa była wiele razy cięta i przerabiana Jak będę robił następną konsolę to teraz już wiem co i jak i będzie bardziej estetycznie

 

Oj jak ja to dobrze znam :D Ja masakrowałem te obudowy i przeszło przez moje operacje chyba z 10 takich :D Potem już dawałem sobie spokój, a teraz planuję wsadzić w coś niekonwencjonalnego :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We znaki daje się tez brak dremela... Kątówką nie da się dojść w wiele miejsc i zostaje ręczne piłowanie albo topienie lutownicą i potem wygląda to jak wygląda. Będę miał więcej czasu to też pomyślę nad jakąś obudową własnej roboty :D

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mini szlifierka do zakupu już od 50zł :D Ja za swoją dałem 80zł, ale przy wycinaniu czaszki w obudowie Xbox'a silnik wyzionął ducha :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś to mam obudowe od 1.1 jakbyś chciał :D a jak tak bawisz się w modding to kup radiator 2x2cm i daj na chipseta :D coś to niby daje ale nie wiem :D

Budowa drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam ! icon_e_wink.gif


http://feriar-lab.pl/

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że przy próbach głębszych modyfikacji, będę się musiał liczyć z pożegnaniem obecnej wersji konsoli.

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Xbox'y:


Gangst3r Box v1:


Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika





Gangst3r Box v2:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika




Component Version:


Dołączona grafika
Dołączona grafika





Tuning padów:


White Balon:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Sliver S:
Dołączona grafika
Dołączona grafika



Black S:
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

U mnie troche zmian. Zwolennicy świecących Xboxów nie będą zachwyceni. Pozostało malowanie i w paru miejscach szpachlowanie,ale do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wyświetlacza LCD, temu zwlekam z paintingiem, bo w planach są jeszcze cięcia panelu pod LCD.

 

Wersja: v1.1

Dysk: 40GB WD & 60GB Samsung

Przeróbka: TSOP

Bios: IND Bios i X2 VGA

Dash: XBMC i UnleashX

Kontrolery: Orginalna S'ka i podróbka, Oryginalny pilot

Inne bajery:

  • USB w 3-ecim porcie pada,
  • Zephyr 92mm, wymieniona pasta na cpu i gpu
  • dorobione chinche dla composite, component,audio oraz jack audio i VGA, dip switch do zmiany trybów obrazu,
  • zmienione gniazdo zasilania,
  • zabudowanie grabbera i wyprowadzenie wejścia USB,
  • zastąpienie napędu drugim dyskiem twardym,
  • zrobienie dual hdd i bios.
  • kable Sommer Cable Tricone MKII 0.22
  • Amplituner Kenwood KR-910 + Kolumny Unitra Tonsil ZGC-40-8-580
FOtki:

Długo się męczyłem, żeby dokładnie

powycinać taśme pod avip, ale wyszło pięknie:

Dołączona grafika Po przylutowaniuDołączona grafika

..i gotowy mod AV

Dołączona grafika

Dual hdd i bios mod:

Dołączona grafika

Montaż grabbera:

Dołączona grafika

Już wszystko ogarnięte do kupy:

Dołączona grafika

Tył Xboxa:

Dołączona grafika

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie ładnie ;) U mnie za to na odwrót, im więcej czasu mija, tymbardziej rezygnuję z jakiś tunningów. Wróciłem do zwykłej obudowy crystal bez oświetlenia, porty nieoświetlone, nawet teraz 2 TB HDD będę wyciągał, bo nie chce się zapełnić do spodu i wsadzam 500 GB z powrotem. Jedynie coolery na CPU i GPU zostają i to by było wszystko ;) Człowiek już nie ma czasu jak kiedyś, ale fajnie, że inni mają zajawkę na tunning :P

 

Mój Xbox:

Wersja: v1.1

Dysk: był 2 TB, ale wsadzam 500 GB

Przeróbka: TSOP

Bios: X2 5035

Dash: XBMC i EvoX

Kontrolery: Orginalna S'ka, oryginalny pilot

Inne bajery: coolery na CPU i GPU firmy Vantec (Iceberq 4 Pro)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie,jesli dlugo poluje na jakas czesc,czy dodatek,to nachodza mnie watpliwosci,bywa,ze dochodze do wniosku,ze albo za drogo w porownaniu do wartosci xboxa,albo da sie przezyc bez,jednak lcd zawsze mnie jaral i juz mam tak od kilku miesiecy,podobnie wlaczanie pilotem konsoli.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre slowo, chcialem jeszcze zabudowac bezprzewodowego logitecha,ale nigdzie go nie moge znalezc w PL.

 

Jakiś czas temu spotykałem na Allegro, taki zielony, wołali chyba za niego 59 PLN/szt..

(Na Amazonie jest http://www.amazon.com/Logitech-Cordless-Controller-for-Xbox/dp/B00007DTAU)

Ja w swoim locku nie mam za dużo modyfikacji poza systemem, biosem i wywaloną blachą z Crystala. Pady to podróbki, psuje się to biorę z półki następny (dorwałem chińczyka za 9,90 szt, gra się ok tylko szybko gałki padają :( Teraz jadę na ostatnim z 3)

 

PS. Czytając nazwę tematu mam ochotę wstawić zdjęcie mojej muszli klozetowej z ok.6.50 rano ;p

Edytowane przez SGreg
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro sprzedawala firma alfa-soft,ale juz nie maja,a na amazonie wychodzi najtaniej 20$ z przesylka,a za xboxa z 2 padami i pilotem dalem 80zl,wiec nie chce dawac tyle samo za jednego pada, moze jeszcze pojawi sie jakas wyprzedaz na allegro. Mi sie nie spieszy ze skonczeniem xboxa,jak widze,ze jest okazja go jakos lepiej uposarzyc,to korzystam,na sile nie bede, mam czas ;)

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego Logitecha, ale trzymam go na ciężkie czasy :P Na Allegro czasem można dorwać konsolę z tym padem, konsolę odsprzedasz albo będziesz miał 2 ;P

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Konsola Nr 1

Wersja: standard 1.6
Dysk: 80GB WD
Przeróbka: Duo X2 
Bios: X2 5035/EVOX+ M8
Dash: Unleash NXE v2 + XBMC
Pad: 2x oryginał "S"
Inne bajery: w jednym padzie podśwetlenie i  port USB   + podświetlenie portów padów w konsoli

Konsola Nr 2

Wersja: standard 1.4
Dysk: 40GB WD
Przeróbka: TSOP Flash
Bios: X2 4983.67 256kb
Dash: UnleashX NXE v2 + XBCM
Pad: oryginał baloon
Inne bajery: brak

Edytowane przez djturbo

642d2080aa7a.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkurzyć temat ;)

 

Wersja konsoli: 1.6

Bios: Oryginalny

Dash: UnleashX - NXE

HDD: Seagate 10gb

DVD: Toshiba Samsung Storage Technology (TSST)

Case: Oryginalny "czarny" (wiadomo, tak naprawdę jest ciemnozielony)

Pady: 2x Microsoft "S" Controller

Okablowanie: Oryginalny kabel composite, kabel zasilający

 

Zdjęcia:

 

56489233538897388948_thumb.jpg 40554958922857635439_thumb.jpg 95742254274247563331_thumb.jpg 67570498110150958486_thumb.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.