Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Pochwalmy się swoimi klockami;)


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie, że ktoś jeszcze kupuję i jara się starym Xbox'em :) Zawsze będę miał do niego wielki sentyment :)

 

Jeśli chodzi o mojego klocka, to w sumie zmieniło się tylko to, że wywaliłem porty z diodami, bo się przepaliły i zostawiłem standardowo no i zmieniłem dysior na 500 GB, bo 2 TB poszedł do kieszeni na multimedia.Pewnie jak potanieją dyski USB, to wtedy znowu wsadzę z powrotem i wgram wszystko co mam wgrać na Xbox'a :D

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Moje Xbox'y: Gangst3r Box v1: Gangst3r Box v2: Component Version: Tuning padów:

U mnie troche zmian. Zwolennicy świecących Xboxów nie będą zachwyceni. Pozostało malowanie i w paru miejscach szpachlowanie,ale do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze wyświetlacza LCD, temu zwlekam z paintingiem, bo w planach są jeszcze cięcia panelu pod LCD.   Wersja: v1.1 Dysk: 40GB WD & 60GB Samsung Przeróbka: TSOP Bios: IND Bios i X2 VGA Dash: XBMC i UnleashX Kontrolery: Orginalna S'ka i podróbka, Oryginalny pilot Inne bajery: USB w 3-ecim porcie pada, Zephyr 92mm, wymie

Pozwolę sobie odkurzyć temat   Wersja konsoli: 1.6 Bios: Oryginalny Dash: UnleashX - NXE HDD: Seagate 10gb DVD: Toshiba Samsung Storage Technology (TSST) Case: Oryginalny "czarny" (wiadomo, tak naprawdę jest ciemnozielony) Pady: 2x Microsoft "S" Controller Okablowanie: Oryginalny kabel composite, kabel zasilający   Zdjęcia:  

Dodane grafiki

Witam, jestem nowy na forum, więc witam wszystkich serdecznie :D

Jakiś tydzień temu kupiłem xboxa  i już trochę przy nim zrobiłem.

 

Wersja konsoli: 1.4

Bios: Oryginalny

Dash: Evolution X

HDD: Seagate 80 GB

DVD: Samsung

Pad: Oryginalny S

Okablowanie: Jakiś kabel AV BigBen i zasilający.

 

Plany ?? mam zamiar wrzucić większy dysk chodź na razie po wymianie z 10 gb jest ok. I mam pytanie jaki założyć wentylator tzn jaki to wiem, ale co będzie z regulacją obrotów i czy warto zakładać porty USB(wysyłam wszystko na dysk przez FTP)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Stałem się ostatnio posiadaczem xboxa, a nawet kilku;)

 

Wersja konsoli: 1.4/1.5

Bios:  Xecuter 4983.67

Dash: UnleashX - NXE + XBMC

HDD: WD Caviar SE 250GB Ata

DVD: Toshiba Samsung Storage Technology (TSST)

Case: Cristal (swap)

 

Wersja konsoli: 1.0

Bios:  Xecuter 4983.67

Dash: UnleashX - NXE + XBMC

HDD: Oryginalny 10GB WD

DVD: LG 8050

Case: Black, standard

 

Dodatkowo posiadam 2 konsole 1.6, sprawne czekają na nowych właścicieli;). Do tego wszystkiego posiadam: 2 oryginalne pady S, 1 oryginalny pad cristal, 2 oryginalne kable composite, przejściówka xbox->usb (zielona oryginalnie zalana w plastiku, z diodą sygnalizacyjną), pilot z czujką NoName, kabel FTP, parę gier (oryginalnych), i kable zasilające;). W planach jest wymiana past termo, może wraz z wentylatorami, wymiana taśm ATA, a jak pozwoli budżet to kupno jeszcze większego dysku do pierwszej konsolki (ktoś orientuje się jaka byłaby optymalna pojemność na gry na xboxa, ile zajmują miejsca gry bez jakiś crapów oczywiście?;) i może zakup kabla component. TSOP w konsolach robiłem sam;). Ah i jeszcze wymiana kondensatorów od podtrzymywania pamięci zegara i daty;). Wszystkim postaram się zająć w w czerwcu, teraz mam inne rzeczy na głowie;). Jeśli macie jakieś pomysły co można ciekawego zrobić z xklockami to piszcie;)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade cpu, ram, chłodzenie wodne, ARCADE stick, własna obudowa, dodanie wyświetlacza, ir mod do włączania konsoli pilotem lub button na padzie. Pomysłów wiele, zastanów się jakie mody są ci potrzebne.

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Xbox Black

Wersja: 1.5
Dysk: 80gb WD
Przeróbka: Soft-Mod
Bios: NIe pamiętam :)
Dash: XBMC
Pad: 2 x Oryginalne Czarne S'ki
Inne bajery: Oryginalny Pilot wraz z odbiornikiem, Kabel Component, Wymienionan taśma ATA, Wymieniona pasta termoprzewodząca, Przejściówka z wejścia Xboxowego na klawiaturę i mysz

Edytowane przez Kryniak
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Mój xbox to

Wersja: 1.0

Dysk: 80GB

Przeróbka: Dual TSOP 

Biosy: 1bank= x2 5035 wymuszający 720p drugi czysty x2 5035

Dash: XBMC

Pad: Orginalna S'ka

Bajery: Dual TSOP, 128MB ram, w planach montaż USB

Xbox v1.0, 128 RAM, HDD 80Gb,TSOP 256Kb (X2 5003), 2x USB, Xbox Media Center.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój xbox to

Wersja: 1.0

Dysk: 80GB

Przeróbka: Dual TSOP 

Biosy: 1bank= x2 5035 wymuszający 720p drugi czysty x2 5035

Dash: XBMC

Pad: Orginalna S'ka

Bajery: Dual TSOP, 128MB ram, w planach montaż USB

Miło się czyta, że jeszcze ktoś się w to bawi :)

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło jest patrzeć, zę ktoś jeszcze korzysta z mojego autorskiego skinu dla UnleashX :P Mowa tutaj o Unleash NXE v2 :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Miło się czyta, że jeszcze ktoś się w to bawi :)

 

Magazynier mnie zawsze rajcował ten xbox i wkońcu dzięki MrMajst3r nabyłem takiego xboxa :) Co jeszcze można przerobić w takim xboxie?

Xbox v1.0, 128 RAM, HDD 80Gb,TSOP 256Kb (X2 5003), 2x USB, Xbox Media Center.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magazynier mnie zawsze rajcował ten xbox i wkońcu dzięki MrMajst3r nabyłem takiego xboxa :) Co jeszcze można przerobić w takim xboxie?

Zmiana cpu, dodanie RAM, instalacja konwertera component na hdmi, dodanie Acces Point żeby mieć Wi-Fi, przeróbka budy na slima, zmiana chłodzenia, kupno chipa i dodanie LCD (jeśli modchip pozwala). Malowanie budy, dodawanie oświetlenia etc. 

To zależy od tego do czego chcesz używać konsoli i jakie mody są Ci potrzebne.

 

Ja chciałem mieć niskiego slima i montowałem Accelero X1, ale okazało się, że chłodzenie nie wyrabiało :D

Edytowane przez Magazynier

...kiedyś żonglowałem w pegazusie katridżami

....teraz robię to w xboxie twardymi dyskami

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 lat później...

Po wielu latach w końcu wracam z dyskiem 2 TB do mojego classica, ale w wersji odchudzonej (kiedyś 3,5"). Mam dysk, który używałem z Xbox One, ale sprawdzając go w systemie S.M.A.R.T. ma tyle godzin nabitych, że nie bardzo się nadaje na przechowywanie ważnych danych :P Okazało się, że nie ma wlutowanego gniazda i można spokojnie go podpiąć przez adapter :) 

 

 

A39383DF-5E79-406E-8195-16870EE1B516.jpeg

F0A13675-0B68-481C-979E-596CF5960ECC.jpeg

4A49429F-6AC0-461B-A41A-01AEEC62F73E.jpeg

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A co mi szkodzi 😁

 

1

Wersja: 1.1 NTSC-J (Koreańczyk)

Dysk: 320 GB WD Black ATA

Przeróbka: Aladdin XT Plus (już był jak kupiłem konsolę, prawdopodobnie ktoś chciał ominąć blokadę regionalną lata temu)

Dash: UnleashX

Bios: Już sam nawet nie pamiętam 🤷‍♂️

Pad: Oryginał S, Oryginał S w wersji crystal, Duke, Zamiennik od "gamester" w wersji podobnej do balona,

Dodatki: Autorska przejściówka |controller port > USB|, taśma 80 żył, oryginalna karta pamięci w kolorze pomarańczowym (tylko jeden save do splinter cella, wiadomo ocb 😉), zamontowany wentylator z og xboxa w wersji 1.6 (działa ciszej w moim odczuciu, a temperatury te same).

 

Ktoś może zapytać skąd wziąłem konsolę w takiej wersji, otóż kupiłem ją za kilka dyszek od znajomego. Skąd ją miał w takim razie? A no dostał od znajomego kupę lat temu. Nic więcej nie wiem i mnie też nurtuje to jak konsola dotarła z rynku koreańskiego do Polski 🤔

 

2 do ogarnięcia

Wersja: 1.4 Crystal

Dysk: Oryginał seagate

Przeróbka: Softmod

Dash: UnleashX

 

Tutaj kilka lat temu padł bios po moich zabawach z softmodem. Miałem instalować chipa, ale jakoś nigdy się za to zabrać nie mogłem. 

 

3 aka Dawca - padnięty zasilacz

Wersja: 1.6

Dysk: Oryginał seagate

Przeróbka: prawdopodobnie brak, kupiłem uszkodzonego

Dash: może kiedyś się dowiem :x

 

Konsola kupiona z myślą naprawy, wielkie moje było zdziwienie jak się przekonałem, że mam tutaj do czynienia z trochę innym gniazdem zasilania. Ostatecznie podkradłem z niego już kilka części i górną obudowę do koreańca (bo była w lepszym stanie :V)

 
 
Ciekawostka w załączniku - tak wygląda tabliczka znamionowa w pierwszej konsoli. 

IMG_20220622_050932.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Mój Xbox przeszedł już szereg modyfikacji, teraz czeka na złożenie do nowej obudowy (Skeleton) z konsoli, którą sprowadziłem z Japonii.

 

Ogółem wygląda to teraz tak:

Xbox v1.4 z CPU 1.4Ghz i 128MB

Obudowa Skeleton (Crystal Black z Japonii)

DVD i HDD: LG 8164B flashowany oraz 2TB 2,5 HDD

Modchip: OpenXenium Black z biosami Cerbios, Xecuter 5035 oraz Ind-Bios

Moduł OGX360 do łączenia bezprzewodowego z kontrolerami Xbox 360, Xbox One, Xbox Series S/X

Wbudowana karta WIFI

Wbudowany moduł Xerc2 do włączania konsoli z pilota

Zamontowany wentylator Noctua 60mm + adapter wydrukowany w 3D

 

 

W planach montaż HDMI (XboxHD+) oraz wyświetlacza OLED na przednim panelu

  • Lubię to 2

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Cześć wszystkim, ja odkurzyłem swojego starego Xboxa po Live na kanale "Wielki Elektronik" i po filmie z montażu HD+ w konsoli Gangst3ra. 

Na ten moment wygląda to tak:

Xbox 1.0v

400GB HDD

TSoP

Dwa pady

 

Wczoraj tj. 07.12.2022 w końcu postanowiłem dodać port USB do swojej konsoli ;)

 

Planuję jeszcze wymianę kondensatorów na płycie głównej, w końcu ma już ponad 20 lat, zrobiłem już pełną listę kondensatorów.

IMG-1993.jpg

IMG-1989.jpg

IMG-1990.jpg

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja swoją konsolą nie muszę się chwalić, natomiast ostatnio wylądował nowy dashboard - XBMC4Gamers. Kondensatory wymienione, płyta wyczyszczona, pasty zmienione, ale musze jeszcze jakieś lepsze pasywne chłodzenie założyć na CPU oraz naprawić ścieżki zasilania, bo włącza się po podłączeniu kabla...

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 12/8/2022 at 10:32 AM, ErnonTolak said:

Cześć wszystkim, ja odkurzyłem swojego starego Xboxa po Live na kanale "Wielki Elektronik" i po filmie z montażu HD+ w konsoli Gangst3ra. 

Na ten moment wygląda to tak:

Xbox 1.0v

400GB HDD

TSoP

Dwa pady

 

Wczoraj tj. 07.12.2022 w końcu postanowiłem dodać port USB do swojej konsoli ;)

 

Planuję jeszcze wymianę kondensatorów na płycie głównej, w końcu ma już ponad 20 lat, zrobiłem już pełną listę kondensatorów.

IMG-1993.jpg

IMG-1989.jpg

IMG-1990.jpg

Co to za wynalazek miałeś podłączony do konsoli , i właśnie jak robisz usb w porcie to pena pod jakim dash-em podłączasz ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2022 o 10:58, luzik1980 napisał:

Co to za wynalazek miałeś podłączony do konsoli , i właśnie jak robisz usb w porcie to pena pod jakim dash-em podłączasz ?

Ten "wynalazek" to zwykły pendrive 1GB z którego po prostu obudowa odpadla, jako Dasha używam XBMC, wykrywa mi go wtedy jako kartę pamięci i jest widoczny w eksploratorze

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2022 o 17:47, Gangst3r napisał:

Ja swoją konsolą nie muszę się chwalić, natomiast ostatnio wylądował nowy dashboard - XBMC4Gamers. Kondensatory wymienione, płyta wyczyszczona, pasty zmienione, ale musze jeszcze jakieś lepsze pasywne chłodzenie założyć na CPU oraz naprawić ścieżki zasilania, bo włącza się po podłączeniu kabla...

Widziałem pobieżnie na filmie u Spoxa, co do XBMC4Gamers zapoznawałem sie na ogxbox, wrzucę w celu sprawdzenia na którąś z konsol. Jeśli można wiedzieć, jakiego wi-fi adaptera użyłeś?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.