Jump to content

Jaki masz sprzęcior?

Recommended Posts

a co Ci z samego sprzętu mianowicie zwykłego peceta? Musi być specjalne oprogramowanie i kable a te porządniejsze nie należą do tanich w granicach 20 000 - 40 000zł zaczynają się te dobre sprzęty do badań technicznych :P A pecet, lepiej, żeby miał dość wystarczająco mocy, żeby poradzić sobie z wyszukiwaniem błędów i badaniem komputera pokładowego. Ja tam pojade za granice to zapodam sobie nowy sprzęcik (o ile robota wypali). Wtedy się pochwalę, choć nie sądzę, że będzie czym, bo wymagający nie jestem :P :)

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.

• 7 months later...
  • 5 months later...

Po awarii poprzedniej płyty (coś wywaliło raz działa, raz nie tylko miga dioda poweru) nabyłem nową płytę z nowym procesorem i ramem.

OS: Linux Debian Testing 32bit jako główny system oraz Windows 7 64bit jako opcjonalny

CPU: Intel Pentium Dual Core E2180, 2x 2Ghz

RAM: 4GB DDR3 w jednej kości

Płyta główna: MSI G41M-P28 > 2x PCI, 1x PCI-E, 4x SATA2, 1x ATA, 8x USB2

Karta graficzna: wbudowana Intel® Graphics Media Accelerator X4500

Karta dźwiękowa: wbudowana VIA® VT1708S 8-Channel High Definition Audio CODEC

Napędy: nagrywarka DVD, napęd DVD, czytnik kart pamięci

HDD: Samsung SATAII 250GB+ WD SATAII 500GB

Zasilacz: Chieftec 350W

Monitor: Samsung SyncMaster 710v

Inne: Skaner AGFA Snapscan E25, modem Huawei E220 USB, kabel sieciowy podpięty do Xboksa oraz kabelek Jack-Jack do ripowania kaset :D i ew. nagrywania innego dźwięku, opcjonalne głośniki 2.1 MC-S1, które najczęściej i tak są podpięte do którejś z konsol.

Po upgrade system działa, uruchamia się o wiele szybciej. POnadto nie muszę uważać z odpalaniem wielu aplikacji naraz, bo trudno jest zawalić ten RAM nawet w ¼.

Asus p8z68-v lx

i5 2500k coby podkrecic go z tych 3.3ghz na wiecej kiedy to bedzie potrzebne ( za 100 lat chyba dopiero :E )

cement

8 grejt brityn 1600mhz ramó

300gb dyskuf

podziurawiona obudowa z burdelowym czerwonym swiatełkiem na wiatraczku z przodu... -> modecom alien

rekawice murarskie duże

grafika ze starego kompa... kupiona w czasie gdy byla dobra... czyli palit gf 9600gt 1gb.. jeszcze do tej pory daje ladnie rade.

za elektrownie robi OCZ modxstream 700W.

Się dokupi jeszcze ze 2tb magazynu i gtx560 zotaca jak przestanie być w cenie ktorej mój mózg mówi, że "pojebało cię nie wydawaj tyle na grafike". :E

Edited by DarkWalk3r

Mój obecny sprzęt:

Core 2 Duo E8400 3GHz

Samsung 750GB sata II 32mb cache

Seagate 500GB sata II 32mb cache

Western Digital 160GB BEVS sata I

Samsung SH-D163C SB02

Lite-on iHAS224@iHAS624 iXtreme Burner MAX

Asus P5Q Pro 2102

Zotac 8800GT 512mb

Corsair 550watt

Kingston 2x2GB 800mhz

Windows 7 Ultimate x64

Czytnik kart apacer 21in1

Coolermaster Elite 330

Acer Aspire One D150 1.13

Nie narzekam, netbook trochę wolny. Mam jeszcze IBM r51e ale oddałem go w inne ręce na wieczne nie oddanie ;p

grzech1991POL.jpg

Nie udzielam pomocy na GG i PW! Od tego jest forum!

• 8 years later...

Obecnie, bo były dwa upgrade'y i dwa PC (jeden to leżak na czarną godzinę)

CPU: Intel Xeon R5440 4x 2.8Ghz)

RAM: 8GB (2x 4GB DDR3)

HDD/SDD: brak, tych to zawsze za mało

GPU: integra na płycie głównej bodaj GMA 4500HD

Obecnie używany:

CPU: i5-2500K 4x 3.7Ghz max)

RAM: 16GB (4x 4GB DDR3)

GPU:Nvidia GT220 + przyklejony do niej wiatraczek

HDD: SSD 250GB SATA3 Kingston, 1TB HDD WD Blue 5400RPM SATA2/3, 500GB WD Green, 32GB SSD msata, nagrywarka bluray sata (nie działa bluray), nagrywarka DVD, czytnik kart pamięci, FDD odłączona

Laptop wyjazdowo:
Thinkpad T400

cpu:core2duo T9600 2x 2.8Ghz

RAM: 8GB (2x 4GB DDR3)

HDD: SSD 250GB Kingston, 250GB WD Blue 2.5"

inne: czytnik SD, LAN 1Gb, modem tel :P, wifi 5Ghz, wewnętrzny modem LTE cat.4, ekran HD+

Odświeżamy wątek... :E

Szef wszystkich szefów pracuje na starym poczciwym Dell XPS L702X (w najbogatszej opcji) + wymieniony procek na 2860qm + dwa dyski SSD (512GB SAMSUNG 850 PRO) / 1TB SAMSUNG 870 EVO).

Po drobnej konfiguracji Win10 włącza się w 5-6 sekund, a aplikacje odpalają na starcie.

Peceta nie posiadam, bo bardziej toleruję mobilność :d

Gangst3r+PL.png

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

16 hours ago, Gangst3r said:

Peceta nie posiadam, bo bardziej toleruję mobilność :d

U mnie za laptopem bardziej przemawia jego mobilność (i tak mam nielimitowane LTE więc internet mam w zasadzie wszędzie) i enegiooszczędność, mogę sobie pobierać duże pliki bez wyrzutów sumienia że jebie dużo prądu na niczym. Natomiast na codzień wolę zwykły PC - ma więcej RAM i respondywność na wielu aplikacjach naraz jest większa. Podłaczy więcej dysków twardych - choć już mi się kończą wolne złącza SATA.

Na laptopie mam też Batocera OS więc może robić za przenośną konsolę do gier z wielu platform. Batocera OS jednak nie wspiera wewn LTE albo nie umiem tego ustawić.

Dobry laptop z OLED wbudowanym LTE z dwoma złączami SATA masz w zupełności do użytku codziennego - jak wpakujesz np. 2x4tb HDD i 2x8GB RAM to niepotrzebny jest PC - ot moje zdanie ;)

Gangst3r+PL.png

A ja siedzę na 9 letnim Asusie, chyba dwurdzeniowy procek 2,4GHz jeśli dobrze pamiętam, dołożyłem RAM, więc jest 8GB i zmieniłem dysk na system na 128GB SSD, drugi HDD 512 GB jest w kieszeni na DVD :P Niedługo zmieniam na Macbooka Pro, bo do prowadzenia firmy będzie mi bardziej przydatny (korzystam również z iclouda na iphon'ie) :)

848843.png

On 5/30/2021 at 1:55 PM, Gangst3r said:

Dobry laptop z OLED wbudowanym LTE z dwoma złączami SATA masz w zupełności do użytku codziennego - jak wpakujesz np. 2x4tb HDD i 2x8GB RAM to niepotrzebny jest PC - ot moje zdanie

Nie jest wbudowane lte, tylko przelożony modem wewnętrzny z routera dlink 921 - mają to samo złącze, laptop mam wewn w sumie 5 anten rozprowadzonych (3 dla wifi). Mi się trafił model z zdjętą whitelistą (oficjalnie wspierał 3 modemy 3G na krzyż). Problem natomiast taki, że to modem cat.4 bez agregacji pasm (czyli mam tu stabilne 30-40Mb/s), na allegro widziałem modemy w porywach cat.6 a powyżej nic. Ale tyle co na wyjazdy to wystarcza i to.

Jednak CPU ma swoje lata i ma mało RAM. Trzeba uważać z ilością aplikacji odpalonym naraz. Domowy router dlink 921, planuję za miesiąc zamienić na B818 (który kosztuje 3 razy tyle co ten laptop P ), liczę na stabilne 60Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania, wtenczas obecny modem na stałe wyląduje w laptopie.

T400 ma też inną wadę, jak padnie podświetlenie matrycy, to w zasadzie tego nie naprawisz z braku części:( Mam już jednego T400 padniętego i kupiłem drugiego T400 w podobnej acz nie identycznej konfiguracji za 330zł kilka lat temu.

W przyszłości może zostanie zamieniony na T430, ale tam też trzeba się na początku paplać (podmienić klawiaturę, zdjąć whitelistę, rozbudować RAM do 16GB), teraz te ceny przez szkolniaki też wystrzeliły do góry.

Kolejny lapek po niezniszczalnym Dell XPS L702x będzie Hylerbook Nh7 lub coś z rodziny Alienware

Gangst3r+PL.png