Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Jaki macie Internet oraz czy spełnia wasze wymagania?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

Jaka nazwa:D

NetCologne 100Mb/s mnie w zupełności wystarcza na pociągnięcie 2x TV z IPTV, konsolę pobierająca grę oraz na wieczorne seanse z Netflix.

  • 4 tygodnie później...

Ja już chyba nie ufam tym speed testerom. Na każdym mi wychodzi inny wynik. Na jednym do 0.5Mbit (kilka testów na każdym), na drugim 2Mbit, a jeszcze innym dobija do 4Mbit, a pliki się ściągają do 5Mbit. Więc kit z tym.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Taki temacik.

 

Przez okres pięciu lat byłem użytkownikiem słynnej Neostrady. Najpierw była to opcja 128, potem autoupgrade do 256, a na końcu 1024 (1Mbit). Zawsze działało stabilnie, pingi pozwalały na grę w Halo 2 po xkai (gość only), awarie zdarzały się rzadko i były rozwiązywane raczej w krócej niż dobę.

 

Transfer rzadko spadał poniżej 1Mbit, jak spadał to dzwoniłem na pomoc techniczną i z lepszym czy gorszym skutkiem problem naprawiali. Pamiętam jak mi transfer na stałe spadł do 880Kbit, godzinę spędziłem na linii rozmawiając z trzema osobami:P. W drugim takim przypadku podałem im gotowe rozwiązanie i wystarczyło 10 minut xd.

 

Pomarudzić można było czasami na pomoc techniczną, która kazała mi czasem szukać rozwiązania problemu na google (net nie działa, ale szukaj albo idź do kafejki :)) oraz wysokie ceny i przymus utrzymywania linii telefonicznej. Ogólnie było drogo, ale stabilnie i ok.

 

Na początku tego roku wyemigrowałem na BlueConnect, po miesiącu rzuciłem to w cholerę. Potem był PlayOnline z limitem 2GB prepaid. Było stabilnie, ale dośc wysokie pingi (100-200ms) i lagi wieczorami. Dobijały oczywiście limity i ceny. Ponad miesiąc temu wyemigrowałem na Orange i mam 6/7GB za ok 50 zeta. Prędkość dobija do 4-5Mbit (w teorii do 7.2Mbit), ale często zrywa połączenie, wywala z for i ogólnie stabilność do kitu.

 

Teraz myślę nad Netią, bo mają fajną ofertę i można umowę zerwać w dowolnej chwili bez kary, tyle że trzeba zapłacić za aktywację (450pln, spada o 18 zeta każdego miesiąca). Poczytałem opinie na necie i nie wiem czy to dobra droga :P. Same bluzgi i niesamowite historie na temat Netii żadnych pochwał :D.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku radio

O kurfa mać co to była za męką, prędkość teoretycznie miała być 128kbps, ale zawsze zrywało i w praktyce miałem 30kbps [mówię o realnym łączu]

męczyłem się przez 2.5 roku dopóki się nie okazało że moja karta wifi była ujebana :D

potem router i jakoś to szło, nvm that, że router się wieszał jak mu się podobało i czasem trzeba było go wyłączać na dłużej żeby się ogarnął.

teraz mam 4mb osiedlowej tv i jest najstabilniej ever, zadnych zwisow, niskie pingi, żyć nie umierać. tylko up słaby, 30kbps realnej, ale stabilny.

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku radio

To ja pierwszy raz łączyłem się na linii telefonicznej i modemie 56k w Dreamcaście, na impulsy. Ten klimat siedzenia w nocy przed TV i liczenie się z każdą minutą połączenia. Argument rosnących rachunków za telefon był moim argumentem w namawianiu matkę na Neostradę :)

 

Ja nie jestem piratomanem, ale dla mnie upload jest też ważny. Żeby zwyczajnie 200MB zdjęć nie wysyłać przez dwie godziny :Po Rawach nawet nie mówiąc :P.

 

Pamiętam też sytuację z pracy gdzie zrestartowałem liveboksa by dostać nowe IP i na tym się skończyło. Przez 8 godzin połączenia nawiązać się już nie udało w ogóle. Nie ogarniam tych Liveboksów :D.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem kablówkę od TP, jakieś 5 lat temu, lecz nie pamiętam, na jakiej prędkości siedziałem, teraz router, orange... Męczę się nie powiem(od 60 kb/s do <1 kb/s ;/), ale to lepsze niż nic, przynajmniej w trybie multi mi nie ścina :)

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja tam cisnę po Neo z Livebox TP v2 z 6Mb/s + dekoder TV za 64zł :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 1Mbit za 80pln w Neo, bez Liveboksa. Wolę Sagema jednak, bo był stabilny ew. zwykły router.

Netia może mi zagwarantować z tych 20Mbit max 2.5Mbit. W sumie to i tak szybko, obstawiałem że te kable pociągną max 1.5Mbit. Ale z nimi to cholera wie czy aktywacja zajmie 14 dni. Niektórzy czekają miesiącami i mają zjechaną opinię na necie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa z netią, kumpel czekał na aktywację też ponad 2 tygodnie, potem niby łączę nie dało rady, aż w końcu wypiął się na nich i wziął neo 6mb :)

Jeśli Ci pomogłem, daj punkt reputacji :) To nic nie kosztuje a ja będę zadowolony :D

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami to sama TP utrudnia życie Netii poprzez nie odblokowywanie portów przez co usługa Netii działać nie będzie czy zwłaszcza jak chcesz zainstalować Netię na nieaktywnej linii, czekanie na reakcję TP trwa wieki. Wszelkie naprawy na linia też muszą przekazywać technikom od TP. Wkurza mnie to uzależnienie od tej całej TP.

 

Bo sam fakt ta opcja bez lojalki jak i net do 20Mbit mi się podoba. I jeśli by to nie padało co chwilę t było by ok. Na razie sobie poczekam jednak:P U mnie z tych 20Mbit pójdzie wg. nich 2.5Mbit, więc bardzo mało. Na tym badziewnym necie mobilnym wyciągam te 4-5MBit, ale jest bardzo drogie i bardzo niestabilne. TP było by ok, gdyby tak nie szaleli z tymi cenami i nie dawali tego LiveBoksa tylko jakiś normalny router.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Chyba zacząłem lubić sieć torrent przy użyciu opery ;)

 

Dołączona grafika

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płace za 6mb...

 

Taki trick słówka "do.." na umowie.

 

Ja na Neostradzie zawsze miałem 1Mbit, jak spadło chociażby do 880kbit to zgłaszałem awarię i naprawili (choć raczej próbowali wtedy spławiać, że błąd pomiaru:P). Jakiś czas temu (teraz jadę na mobilnym - bardziej ciekawostka niż Internet) myślałem nad Netią, iż mieli promocję że Internet działa tak szybko na ile jest w stanie pociągnąć linia (do 20Mbit). Wg. ich wyliczeń te kable pociągną max 2.5Mbit - dałem sobie spokój xd. Liczyłem że będzie chociaż 10Mbit. Netia w ogóle ma zjebaną opinię na necie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8MB i nie narzekam xd po prostu u mnie jest tylko 2MB, 6MB, 8MB i 20MB xd Pozostałych nie ma xd

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dupie tą ustawę właśnie szaleje z torrentami i prędkościami z kosmosu xd Wkrótce pobije chinoli i ich 1Gbit xd

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dupie tą ustawę właśnie szaleje z torrentami i prędkościami z kosmosu xd Wkrótce pobije chinoli i ich 1Gbit

 

-Administrator forum xboxarcade.pl, który się zaparł że piractwa na forum nie będzie, a sam ściąga ile wlezie xd
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam legalne pliki xd Już dawno nie pobierałem filmów, czy gier na X itp. Te czasy minęły i to długooo przed acta xd Jedne rzeczy co ściągam to programy z legalnych serwisów i serie wrestlingu, bo to co oglądam to najczęściej wrestling a jak nie mam to ipla i seriale xd

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam legalne pliki :P Już dawno nie pobierałem filmów, czy gier na X itp. Te czasy minęły i to długooo przed acta :D Jedne rzeczy co ściągam to programy z legalnych serwisów i serie wrestlingu, bo to co oglądam to najczęściej wrestling a jak nie mam to ipla i seriale :P

 

Wrestling można ściągać ot tak legalnie, za darmo bez opłaty?

Oj nie wiem.

 

Ja już odczuwam zapis ACTA :P.

W ogóle doszedłem do wniosku, że przez to ACTA to w sumie nie mam po co w ogóle zakładać stałego łącza i mogę pozostać przy necie mobilnym, skoro i tak jedyne co robię to latam po stronach. Kiedyś lubiłem dodatkowo słuchać radia internetowego (ciekawe czy to też nie jest piractwem wg. ACTA), grać przez sieć (mobilny się do tego nie nadaje) czy właśnie ściągać. Aktualizacje do systemu ściągam jednak u dziewczyny i bezpośrednio na pendrive'a:) .

 

Jeśli by całkiem zakazać piractwa (w 100%) to sens szybkich łącz Internetowych i wielkich dysków twardych się mija z celem.

 

Najbardziej brakuje mi tego radia i downloading :P.

 

Ten sam net, nowy pomiar. Jak działało chujowo tak dalej działa, a ja nie umiem/chce mi się tego ogarnąć.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.