Skocz do zawartości
Przez Gangst3r

Microsoft otworzył wirtualne konsolowe muzeum Xbox z okazji 20. rocznicy marki

W tym roku wypadła 20. rocznica marki Xbox. Microsoft przygotował z tej okazji masę ciekawych gadżetów, promocji w sklepie Xbox oraz wypuścił nowe akcesoria w limitowanej wersji (zestawy słuchawkowe, kontrolery do konsoli Xbox Series X | S).
 
Jeśli myślicie, że na kilku nowinkach takich jak FanFest (ekskluzywne wydarzenia i promocje), możliwości pobrania kilku tapet i otrzymania dodatkowych gier z poprzedniej generacji w ramach wstecznej kompatybilności to mamy dla was jeszcze jedną nowinkę. Być może nie każdy zaczynał przygodę z marką Xbox od pierwszej konsoli, której premiera odbyła się dokładnie 15 listopada (w Stanach Zjednoczonych), to Microsoft przygotował coś specjalnie dla wszystkich fanów marki - Muzeum Xbox.
 
Można tam wejść bezpośrednio w cyfrowy świat historii marki i zobaczyć jak powstawała nie tylko pierwsza, ale każda kolejna konsola Xbox. Oprócz materiałów wideo z informacjami na temat powstawania pierwszej konsoli Xbox znajdziemy również takie ciekawostki jak pierwsze szkice i projekty sprzętu.
 
Po zalogowaniu możemy uzyskać informacje na temat naszego konta i przeglądnąć całą naszą historię pobytu z marką.
 
 
Czy już odwiedziłeś Muzeum Xbox? Jakie podobała ci się wędrówka po wirtualnym muzeum? Jak zwykle czekamy na Twoją wypowiedź w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Wersje dla nowej generacji gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 zostały opóźnione do 2022 roku

Mamy złe wieści, ponieważ CD Projekt Red potwierdził dzisiaj, że wersje ich gier przygotowane specjalnie dla nowej generacji Xbox Series X | S i PS5 zarówno Cyberpunk 2077, jak i Wiedźmin 3 będą dostępne dopiero w 2022 roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w 2021 roku.
 
W opublikowanym dziś raporcie wyjaśniono, że "na podstawie zaleceń dostarczonych przez osoby nadzorujące rozwój, zdecydowano się przeznaczyć dodatkowy czas na oba projekty". Nowej generacji wersja Cyberpunk 2077 pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku, a Wiedźmin 3 w drugim kwartale 2022 roku.
 
Nikt z nas nie jest prawdopodobnie zbyt zaskoczony opóźnieniem Cyberpunk 2077, ale Wiedźmin 3 wydaje się trochę mniej nieoczekiwanym projektem na tej liście, biorąc pod uwagę, że gra ma już przeszło 6 lat, a za sobą sporo modyfikacji usprawniających jej mechanikę oraz animacje graficzne.
 
Ostatecznie wszyscy będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby uzyskać praktyczne informacje o tych bezpłatnych aktualizacjach dla nowej generacji.
 
Co sądzisz o opóźnieniu przejścia na Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na Xbox Series X|S oraz PS5? Powiedz nam poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Ubisoft podobno pracuje nad nową główną serią gry Splinter Cell

Mamy dziś więcej ekscytujących wiadomości do przekazania, ponieważ według nowego raportu, Ubisoft w końcu pracuje nad zupełnie nową grą Splinter Cell! Ten raport pochodzi od doświadczonego w branży gier Toma Hendersona i ludzi z Video Games Chronicle - warto śledzić ten serwis ponieważ dużo znajdujących się tam informacji często się potwierdza.
 
Według ich "źródła" publikacji, nadchodzący tytuł zmierza do "odzyskania sfrustrowanych fanów, rozgoryczonych ostatnimi wysiłkami w sprawie ożywienia serii w przestrzeni mobilnej i VR". Jak twierdzą, gra jest jeszcze we wczesnej fazie produkcji, prowadzonej przez studio spoza tradycyjnej bazy Ubisoftu w Montrealu, a całość może zostać ogłoszona dopiero w przyszłym roku.
 
Ubisoft został podobno poproszony przez VGC o komentarz w tej sprawie, ale firma odmówiła udzielenia odpowiedzi.
 
Jak zapewne wiecie, od 2013 roku nie pojawiła się żadna gra głównego nurtu trylogii Splinter Cell, więc czekaliśmy prawie dekadę na tę pozorną kontynuację. Po prostu trzymamy kciuki i palce u nóg, że ta informacja się niebawem potwierdzi.
 
Jakie są twoje przemyślenia na ten temat? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.
Czytaj więcej..
Przez Gangst3r

Nowa aktualizacja oprogramowania układowego PS5 jest już dostępna do pobrania

Sony właśnie wydało kolejną aktualizację oprogramowania systemowego PlayStation 5. Kilka tygodni po pojawieniu się największej jak dotąd aktualizacji oprogramowania układowego PS5, które wprowadza między innymi obsługę dysków SSD na szynie PCI 4.0 M.2 NVME dostępna jest nowa łatka, gotowa do pobrania i zainstalowania już teraz.
 
Najnowsza wersja aktualizacji oprogramowania układowego PS5 to 21.02-04.02.00 i ma 913,7 MB. Nie oczekujcie jednak, że ta aktualizacja wprowadzi duże, zauważalne zmiany - ulubiona notatka wszystkich powraca.
 
"Ta aktualizacja oprogramowania systemowego poprawia wydajność systemu."
Zamknij oczy. Niech słowa rozbrzmiewają echem w twoim umyśle. To stwierdzenie oznacza naszą przeszłość i przyjdzie do nas ponownie w przyszłości. To relaksujące, prawda? Eh... może na tym zakończmy tą ironię.
 
Po powrocie do pokoju pobierz aktualizację oprogramowania układowego PS5, aby utrzymać konsolę w jak najlepszej formie. Następnym razem postaramy się skupić na większych wydaniach aktualizacji, które wprowadzają coś więcej, niż.... poprawioną wydajność systemu (do czego już zdążyłem przywyknąć na moim Realme 7 Pro w oczekiwaniu na Androida 12).
 
A wy już pobraliście swoje aktualizacje na PS5? Dajcie znać w komentarzach poniżej.
Czytaj więcej..

Ninja Gaiden Black


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem sporo pozytywnych opinii o Ninja Gaiden Black :D Kolega akurat miał, więc pożyczyłem. Uruchamiam, zapowiada się fajnie...

 

Ale powiedzcie mi proszę, czy ta gra jest tak cholernie trudna, czy ja jestem jakiś ograniczony, czy może kopia jakaś zrypana? Prawie każdy poziom muszę przechodzić po kilka razy bo koszą mnie te samuraje... Jestem przy drugim bossie i już miałem ochote rzucic padem w telewizor.

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę tak:

 

tryb normal:

 

- pierwsze zacięcie w grze ok. 40% gry- boss ALMA - zacząłem od początku sępiąc każdy eliksir,

- drugie zacięcie ok. 70% gry - boss ALMA (second form) - jak wyżej

 

ta gra jest bardzo specyficzna - kochasz ją lub nienawidzisz.

jest trudna ale posiada tak genialny system że walka to czysta przyjemność.

 

ja ją uwielbiam - wciąż nr.1 wszystkich gier ever

 

pochwalę się - grę zaliczyłem na master ninja

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś rady jak trzaskać te kombosy? I o co chodzi z tą ikonką ognia pod paskiem zdrowia? Oraz jeśli ktoś ma grę pod ręką, o co chodzi z akcją po naciśnięciu prawego analoga?

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grze masz listę ciosów tak że combosy to nie problem

 

zbieraj żółte kulki dają Ci kase za którą możesz a nawet musisz ulepszać broń.

niebieskie regenerują zdrowie a czerwone Nippo

 

to pod paskiem życia to właśnie moce Nippo (wybierasz je z menu) - wciśnij jednocześnie B+A

dostępne są 4 takie moce

 

prawy analog - przechodzisz na widok z oczu (tak żeby się rozejżeć dokładnie) i chyba daje zoom kiedy używasz łuku

 

używaj wszystkich zagrań - ataki ze ścian, blokowanie shurikenami, kontrataki z bloku i oczywiście przepotężnego ataku Ultimate Technique - trzymaj długo Y a kiedy w koło zacznie pulsować takim światłem puść przycisk - Ryu pochlasta przeciwnika w mega-combie

 

kolorowe esencje przyśpieszają ładowanie UT - jeśli w pobliżu znajdzie się jakaś kolorowa kula ładuj Y

 

świetny też jest Lot Jaskółki - kierunek + skok i przy przeciwniku Y (słabsi przeciwnicy tracą zazwyczaj głowę)

 

przydatny też jest rzut, tzw. gilotyna - kierunek + skok i przy przeciwniku X+A (działa tylko na mniejszych wrogów)

 

jbc to pisz - zawsze pomogę

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi, czym się różni wersja Black od zwykłej. W sumie nie przeszedłem Ninja Gaiden, chociaż się zabierałem za to kilka razy, ale w końcu nie wyszło :D Jak tak nawijacie, to sam mam ochotę odpalić X1 i pograć w starsze tytuły :)

848843.png

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Blacku masz zawarte dlc z normalnej wersji, nową broń Lunar, nowych przeciwników + zmiany kosmetyczne

 

dodatkowo masz pełną kontrolę nad kamerą - w pierwszej wersji ruch prawą gałką przełączał na widok FPP

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekww28 dzięki za rady :) Popróbuję :)

 

[ Dodano: 2011-12-30, 11:34 ]

Trzymanie Y+A daje taki sam efekt jak samo trzymanie samego Y... Tzn miecz sie rozswietla i po puszczeniu powstaje mala eksplozja mocy wokoł ninja. Ciezko z tego skorzystac bo dlugo sie laduje i predzej dostaje szlag.

 

Co do prawego analoga no to wiem ze sluzy do rozgladania, ale po nacisnieciu pojawia sie na sekunde taki dzwiek i efekt wizualny jak przy bullet time w Max Payne :D Nic poza tym i nie wiem o co z tym biega.

 

Chyba dam sobie na razie spokoj z ta gra i wezme sie za cos latwiejszego :)

SERWIS, PRZERÓBKI, CZĘŚCI XBOX 1 - INFO NA PW/GG

 

 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z menu wybierasz Nippo - na tym poziomie masz tylko Art of the Fire Wheels - nie trzymamy guzików tylko wystarczy nacisnąć je równocześnie - energię Ki uzupełniają czerwone esencje i eliksiry Ki

 

co do samego UT ładowanego przez trzymanie Y - spróbuj wykonać skok i tuż nad lądowaniem wciśnij i przytrzymaj Y - Ryu automatycznie przejdzie do postawy a ładowanie ataku jest szybsze (staraj się wykonać UT kiedy w pobliżu są różnokolorowe esencje pozostawione przez zabitych przeciwników - niebieska i czerwona ładują atak bardzo szybko)

 

później otrzymasz specjalny amulet który znacznie skraca czas ładowania UT

 

dla tych co nie dają sobie rady taki mały tips - na początku gry zgiń kilka razy - będzie wstawka filmowa z Ayane i grę możesz kontynuować na najniższym poziomie trudności NINJA DOG

 

aha - co do tej gałki - służy tylko i wyłącznie do zmiany widoku na FPP

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Moja osobista, krótka recenzja Ninja Gaiden Black.

 

Dawno, dawno temu byłem i profesjonalnym graczem PC. Turnieje, rozgrywki, a nie było gry, która na normalu mogłaby mi się oprzeć. No nie było. Ale pół roku temu zagrałem w Ninja Gaiden Black... Na konsoli.

Nie istniało pomieszczenie na tej planecie potrafiące skutecznie wyciszyć mój płacz. NA NORMALU podkreślam. Jedynym powodem, dla którego pokochałem i znienawidziłem NGB to cheć jej przejścia i udowodnienia sobie... tego czegoś.

 

Niedawno skończyłem i co ?! I CO ?! To tylko początek, bo pojawiają się dodatkowe misje do zrobienia. Jeśli chcieć porównać je do przygody, którą wlaśnie ukończyłem, to musiałbym utowrzyć jakieś nowe negatywne określenia, bo ja w moim słowniku takowych, skutecznie opisujących to co się tam wyrabia nie posiadam.

Dodam tylko, że rzucam palenie i narazie odpuszcze sobie NGB, bo za bardzo będę się denerować.

Zobaczyłem ten temat, musiałem napisać, przypomnieć sobie to COŚ i... idę zapalić.

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera gratulacje, bo ja nigdy nie ukończyłem Ninjy :D Jakoś wtedy nerwów do tego nie miałem i podejścia hardcore'owego :D teraz pewnie bym młócił do upadłego :D

 

Trzeba chyba odkurzyć to grę i zacząć katować czytnik :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem powiem, że przeszedłem NGB po ukończeniu misji dodatkowych, odblokowanych po ukończeniu przygody. Ale Gangs3r... Zanim odkurzysz, proponuję kupić coś na uspokojenie, coś na wzmocnienie serca... Litry piwa nawet nie pomagają się wyluzować. Wiem, sprawdzone :D

Swoim dzieciom, jak będę miał, nie pozwolę w takie gry grać. Będą miały potem problem z koncentracją i emocjami :D

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E przesdadzacie ja jestem taki hardkor gamer :D drugiego bossa pokonywałem kilka razy do momentu opracowania sposobu 2x bieg i przeszycie go mieczem (za trzecim dziadyga łapie), odczekanie i tak dalej. Nie zdąży nawet strzelić :D

 

Teraz jestem w Chapter 5 i praktycznie wszystko mam na Master Ninja Chapter 4 (z którym kiedyś jak w to grałem nie mogłem sobie poradzić), gdzie pogubiłem się całkowicie teraz przeszedłem bez zawahań :P

 

Oddanych już 5 skarabków jeszcze dwa widziałem na tym miejscu w chapterze 4/5. Gra jest prosta i zbyt monotonna. Od razu sugeruje co robić, jest jedna droga do przejścia z kilkoma prowadzącymi do tego samego celu. Nie trzeba główkować. A co do trudności jedyny problem sprawiają mi ci czarni ninja :P Bo reszta nie ma prawa mnie tknąć jak nawijam Nunchaku :D

 

Jeśli chodzi o nerwy to chyba jestem jakiś inny, bo tylko wyłączę konsolę jak przejdę sporo walk i zdobędę masę przedmiotów a tu dupa game over :P Szybko zaczynam z powrotem grać, bo mnie ciągnie do tej gierki :P

 

Powiem Wam, że grafa zachwyca nawet teraz, jak sobie zrobiłem przypadkiem zbliżenie na białego ninja przeciwnika to zobaczyłem w ilu detalach zrobiony jest jego głupi strój! Masakra to tak jak główna postać :D

 

Dobra jeszcze wieczór poświęcę na granie :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy drugim bossie bardziej walczyłem z kamerą niż z bossem, co wkurwiało mnie niesamowicie. Po 14 próbach sobie odpuściłem grę na dłuższy czas, po czym odpaliłem ponownie i bossa pokonałem za drugim podejściem :D. Potem szło z górki, po czym znów sobie zapodałem przerwę. Nigdy nie przechodzę gier za jednym zamachem, zawsze to trwa sesjami na raty :D.

 

Ale poziom trudności i grafika była jednymi z zalet tej gry. Po prostu moc.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he,he - poczekaj do Almy - ja pierwszy raz jak grałem zaciąłem się na niej i..... zacząłem grę od początku sępiąc każdy eliksir

 

ps. w jednym poście wkradł mi się mały błąd - nippo odpalamy za pomocą B+A a nie jak napisałem wcześniej Y+A

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza się, bo u mnie działa pod :D+:D jednocześnie inaczej nie pójdzie :D Nie wiem co to za alma i nie interesuje mnie jakiś młokos :D Ja chce od razu Dark Samuraja :D

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Gra jest epicka ukończyłem ją i powiem, że jestem bardzo pozytywnie nastawiony ;) Pad działa, bo może góra max 4 razy przeklnąłem przy tej grze - to się nazywa stoicki spokój ;)

 

Gra świetna, pod względem systemu walki, oprawy graficznej, animacji i poziomu trudności :P Teraz tylko przejść część drugą na Xbox 360 :)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje gratulacje Szefie. Próbowałeś misji ?

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ;) I zaraz mam zamiar tradycyjnie jakąś jedną pokonać , ale nie omieszkam spróbować ukończyć wszystkie ;)

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przechodzę poziom Hard Muraia zaliczyłem :E Czas na kolejne bossy :E

Gangst3r+PL.png 2877598.png

 

Newsy, ciekawostki, zapowiedzi oraz wiele więcej znajdziesz na - Portalu XboxArcade.pl

 

 

Masz problem lub pytanie zadaj je na forum! Nie pomagam na pw i gg od tego jest forum.

Korzystając z forum zapoznaj się z Regulaminem.
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przechodzę poziom Hard Muraia zaliczyłem

Chyba się zdenerwuje i będę zmuszony Cię dogonić ;)

Jak tu być i o czym śnić, Hycle nam nie dają żyć. Wszak kultura nie zabrania robić takie polowania.

 

Siekiera, motyka, gaz i prąd

Kiedyż oni pójdą stąd.

Siekiera, motyka, prąd i gaz,

a żeby w was piorun trzasł.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.