Gamescom 2015: Microsoft zapowiedział zewnętrzny 2TB

2tb_xbox_on_xbox_360_xa

Podczas konferencji na Gamescom 2015 w dniu 5 sierpnia, Microsoft zapowiedział, że planuje wypuścić na rynek zewnętrzny dysk twardy o pojemności 2TB.

Dysk będzie kompatybilny z Xbox One oraz Xbox 360. Urządzenie z konsolami będzie łączyć się pomocą interfejsu USB 3.0 – przypominamy Xbox 360 posiada złącze USB 2.0, ale ze wsparciem dla USB 3.0

Nowy dysk będzie dostępny w jednej wersji kolorystycznej, która ma być połączeniem koloru zielonego z czarnym. Dysk ma być dostępny w sklepach Gamestop oraz Amazon, póki co nie ujawniono oficjalnej ceny oraz daty premiery.

 

Przypominamy, że najnowsza wersja konsoli posiada wbudowany dysk twardy 1TB, a sama konsola standardowo wyszła na rynek z 500GB dyskiem. Chociaż trzeba mieć na uwadze fakt, że aktualnie gry zajmują średnio 35-50GB, więc troche więcej wolnej przestrzeni zawsze się przyda.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.