Komiksowe XIII wraca jako remake – premiera 13 listopada

Firma Microids zapowiedziała remake XIII – komiksowej strzelanki, która pierwotnie ukazała się w 2003 roku nakładem Ubisoftu. Nowa wersja zadebiutuje 13 listopada na PC, PS4, Xbox One i Switch.

Tak jak w oryginale, pokierujemy tytułową Trzynastką – pozbawionym wspomnień żołnierzem, który oskarżany jest o zamordowanie prezydenta Stanów Zjednoczonych. W trakcie kampanii składającej się z 34 poziomów spróbujemy odkryć tożsamość bohatera.

Nie zabraknie walki z przeciwnikami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję. Podczas starć skorzystamy z szeregu zróżnicowanych broni – arsenał obejmie noże do rzucania, karabiny oraz pistolety.

Powróci znak charakterystyczny pierwowzoru, czyli komiksowa oprawa graficzna, która oczywiście doczeka się odpowiedniego odświeżenia. Co ciekawe, twórcy określają projekt remakiem, co sugeruje, że zmiany wykroczą poza standardowe podniesienie rozdzielczości.

Za nowe wydanie strzelanki odpowiadają deweloperzy ze studia PlayMagic. To założony w 2014 roku zespół, który siedzibę ma na Malcie – ekipa składa się z 30 osób, zaangażowanych w przeszłości w powstanie między innymi gier z serii Halo, Call of Duty i Total War.

xiii_rimejk
Grafika koncepcyjna z remake’u

XIII jest adaptacją belgijskiej serii komiksów o tej samej nazwie. Autorami cyklu wydawanego w latach 1984-2016 są Jean Van Hamme i William Vance, a same historie obrazkowe ukazywały się też w Polsce.

Źródło: Blog PlayStation

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade