Left 4 Dead 3 – ujawniono 29 obrazków z anulowanej wersji strzelanki

Tyler McViker, który zajmuje się ujawnianiem informacji związanych ze studiem Valve, opublikował 29 obrazków z wczesnej wersji Left 4 Dead 3 – kolejnej odsłony cyklu o zombie.

Według internauty, grafiki (dostępne w poniższym filmie i serwisie Imgur) pochodzą z 2013 roku, gdy tytuł był rozwijany na silniku Source 2. Produkcję podobno skasowano dwa lata temu i nie jest jasne, czy od tamtej pory rozpoczęto prace nad nowym wcieleniem projektu.

McViker twierdzi, że przedstawiona na ilustracjach plansza powstała w oparciu między innymi o elementy z mapy Dust 2 ze strzelanki Counter-Strike: Global Offensive. Lokacja inspirowana jest ponoć kasbami – fortecami, które można spotkać w Afryce Północnej.

To oznacza, że w przeciwieństwie do wcześniejszych części, Left 4 Dead 3 osadzone byłoby nie w USA, a na Czarnym Lądzie. Oczywiście nie zmieniłyby się podstawowe założenia: gracze zmierzyliby się z hordami zombie.

Gra zaoferowałaby osiem postaci – czwórka pochodziłaby z poprzednich odsłon serii, a pozostałe byłyby zupełnie nowymi bohaterami. Każdy podopieczny miał dysponować unikalnymi dla siebie zdolnościami. Do tego obsługa VR i rozgrywka międzyplatformowa.

left4_dead_3_obrazek
Jeden z obrazków z anulowanego Left 4 Dead 3

Oczywiście nie wiadomo, na ile ujawnione obrazki są prawdziwe. McViker słynie jednak z publikowania wiarygodnych informacji – swoją działalność opiera na pieniądzach przekazywanych przez internautów za pomocą serwisu Patreon. Co ciekawe, właśnie darczyńcy jako pierwsi mogli zobaczyć grafiki.

Warto zaznaczyć, że ilustracje pokrywają się z doniesieniami sprzed lat. W 2013 roku użytkownik forum Reddit podczas wizyty w siedzibie Valve zauważył, że jeden z monitorów wyświetlał wpis, w którym pojawiła się wzmianka o „L4D3” i „Source2”.

Źródło: PC GamesN, Imgur

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade