Nieoficjalnie: PS5 zadebiutuje w drugiej połowie 2020 roku

PS5, czyli konsola następnej generacji od japońskiego koncernu Sony, zadebiutuje w drugiej połowie 2020 roku – wynika z nieoficjalnych informacji na temat powstającego urządzenia.

Termin przedstawili dziennikarze serwisu DigiTimes, powołując się na pragnące zachować anonimowość źrodła w AMD. Wspomniany producent podobno zadba o to, by procesor i układ graficzny nowego PlayStation były gotowe na trzeci kwartał przyszłego roku.

Sama konsola, wraz ze wspomnianymi podzespołami, ma trafić na rynek w drugiej połowie 2020 roku. Informatorzy portalu nie ujawnili jednak dokładniejszej daty premiery platformy następnej generacji od Sony.

ps5_plotki_premiera
Na następcę PS4 jeszcze poczekamy

Wczoraj japoński koncern ujawnił pierwsze oficjalne informacje o PS5. Potwierdzono, że urządzenie wykorzysta procesor i układ graficzny – wykonane w architekturze 7 nm – od AMD. Sprzęt umożliwi rozgrywkę w 8K.

Pojawi się też wsteczna kompatybilność z PlayStation 4 oraz obsługa gogli rzeczywistości wirtualnej PS VR. Do tego dysk SSD, który znacząco powinien skrócić czas ładowania poszczególnych gier.

Oczywiście do powyższych informacji o dacie premiery należy podchodzić z pewnym dystansem. Faktem jest jednak, że Sony potwierdziło, że konsola nie pojawi się w 2019 roku, a debiut w kolejnym wydaje się prawdopodobny.

Źródło: DigiTimes

Odwiedź oryginalną stroną artykułu

Autor: XboxArcade