Pierwszy w Europie Hotel dla graczy już otwarty

thearcadehotel

Jeśli jeszcze nie byłeś w Amsterdamie to masz teraz świetny powód, żeby tam pojechać. Ponieważ w zeszłym tygodniu otwarto tam pierwszy w Europie Hotel dedykowany graczom. Arcade Hotel, bo tak brzmi jego nazwa mieści się w stolicy Holandii w dzielnicy De Pijp.

thearcadehotel1

Wszystkie pokoje w hotelu wyposażone są w konsole każdego sortu, począwszy od stacjonarnych po handheldy. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, ponieważ dostępne są zarówno nowsze jak i klasyczne konsole. Ciekawą opcją jest możliwość rozgrywki wieloosobowej przy barze, a to wszystko bez dodatkowych opłat! W hotelu nie zabrakło również kącika z komiksami.

thearcadehotel2

Właścicielem Arcade Hotel jest Daniel Salmanovich prowadząc rodzinny interes, wpadł na pomysł stworzenia nowej koncepcji hotelu. Jak sam twierdzi: „Przebudowując ten hotel główny nacisk kładłem na stworzenie miejsca dla ludzi, którzy kochają gry. Zależało mi na stworzeniu miejsca, w którym zarówno turyści jak i gracze poczuli się jak u znajomego w domu.”

thearcadehotel3

Trzeba przyznać, że stworzenie takiego hotelu to odważny krok. Niemniej jednak już mówi się o planach rozbudowy hotelu z 36 do 45 pokoi i stworzenie specjalnego pokoju wyłącznie do grania. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie hotelu – http://www.arcadehotel.nl/

thearcadehotel4

Jak dla mnie nie ma innego wyjścia jak ponownie wybrać się do Amsterdamu 🙂

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.

 • a_team napisał: 14:44

  ale tam musi być sprzętu i gier 😀 Ciekawe ile to wszystko kosztowało, żeby każdy pokój wyposażyć w konsole i gry 🙂

 • Gangst3r
  Gangst3r napisał: 19:27

  Pewnie dużo, ale nie wiadomo ile tego ta się znajduje. Najlepsze jest to, że byłem w tamtym roku na wakacjach w tym mieście z żoną :P jakbym wiedział, że robią taki hotel to bym poczekał n otwarcie :D

 • a_team napisał: 20:07

  Możesz pojechać zobaczyć i zdać relacje :E