PlayStation Network teraz umożliwia zmianę podrzędnych kont na główne

Jak zapewnia na oficjalnym blogu szef Sony Network Entertainment – Eric Lempel – użytkownicy PlayStation Network będą mogą zamienić swoje konta podrzędne (sub account) na konto główne (master account).

Aktualnie można ten proces przeprowadzić wyłącznie z poziomu przeglądarki internetowej, lecz opcja ta w przyszłości m pojawić się również na konsoli Playstation 4.

Konta podrzędne służą głównie osobom niepełnoletnim, które mogą w ten sposób korzystać z usług Playstation Network w ramach ograniczeń ustalonych przez rodziców lub opiekunów. Limity te obowiązują między innymi granica wysokość miesięcznych wydatków czy blokada transmisji rozgrywki.

Obecnie po ukończeniu 17 roku życia, użytkownicy będą mogli sami zaktualizować swoje konto do „pełnej wersji”. Zaimportowany w ten sposób profil zostanie przeniesiony razem z listą znajomych i zdobytymi wcześniej trofeami.

Gangst3r
Autor: Gangst3r

Fanatyk dobrych gier akcji, nie pogardzi także świetnymi pozycjami przygodowymi. Ciągle uważa, że nie liczy się grafika, lecz dopracowana grywalność, bez której najpiękniejsza gra nie jest nic warta. Lubi majsterkować w bebechach sprzętów i słuchać przy tym mocnej rockowej muzyki. W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem grafik komputerowych.